MUĞLA (İHA) - Muğla’nın Köyceğiz ilçesi Yıldız ve Genç Kızlar güreş takımı sporcuları büyük başarı göstererek okul sporlarına damga vurdu.
Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün okul sporları faaliyetleri çerçevesinde düzenlenen Yıldız ve Genç kızlar B güreş il birinciliği müsabakaları sona erdi. 2023-2024 Okul Sporları faaliyet takviminde yer alan ve Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen okullar arası Yıldız ve Genç kızlar B güreş il birinciliği müsabakaları Ortaca Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Ortaca’da düzenlenen müsabakalarda mücadele eden sporcular kategorilerinde dereceye girebilmek ve düzenlenecek Türkiye Şampiyonası grup müsabakalarında Muğla’yı temsil edebilmek için ter döktü. Okul sporları faaliyet programında yer alan Yıldız ve Genç Kızlar B güreş il birinciliği müsabakalarında Köyceğizli güreşçiler 7 sıklette 7 şampiyonluk kazanarak damga vurdu.
Antrenör Elis Yıldız, “Okul sporları faaliyet programında yer alan Yıldız ve Genç Kızlar B güreş il birinciliği müsabakalarında dereceye giren sporcularımı tebrik eder Mart ayında yapılacak olan Türkiye şampiyonasında başarılar dilerim. Bizi bu yolda her zaman destekleyen herkese teşekkürlerimi sunarım” dedi.
Türkiye Güreş Federasyonu faaliyet programında yer alan ve Ankara’da düzenlenen U-11 ve U-13 Türkiye Güreş Şampiyonası, Afyonkarahisar’ın genç güreşçileri için büyük bir başarı hikayesine sahne oldu.
Tolga Turan, Aybastı Ordulu Mustafa Pehlivan Güreşleri'nde birinci oldu. Detaylar ve başarı hikayesi burada.
Geleneksel Gökbel Yağlı Pehlivan Güreş Festivali, 27-28 Temmuz 2024 tarihinde Gökbel Yaylası’nda gerçekleştirilecek. Birçok ilkin yaşanacağı festival; Kubat Konseri, off road gösterisi ve birbirinden renkli etkinliklere sahne olacak.
916. Geleneksel Aybastı Perşembe Yaylası Ordulu Mustafa Pehlivan Yağlı Güreş ve Kültür Festivali'nin Başpehlivanı Ali Gürbüz oldu. Başpehlivanlık güreşlerinde Orhan Okulu’yu
Afyonkarahisar Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi'nden (TOHM) yetişen 5 başarılı güreşçi Avrupa Şampiyonasında elde ettikleri başarılar neticesinde Dünya Güreş Şampiyonası'nda Afyonkarahisar’ı ve Türkiye’yi temsil etmeye hak kazandı.
Alanya Belediyesi'nce düzenlenen Geleneksel Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşleri Festival alanında yer alacak giyim, yemek, şarküteri, züccaciye, ev testili, oyuncak, takı ve meyve sebze gibi pek çok stant için başvurular başladı.
Yorumlar (0)