Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Senatosunun toplantısında Bahar Yarıyılı Eğitim ve Öğretimine ilişkin alınan kararları Rektör Adem Korkmaz duyurdu.
MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz’ın Burdur’daki tüm üniversite öğrencilerinin kafasındaki soruları tek tek cevaplayan kararları açıkladı.
2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı 27 Şubat 2023 tarihinde başlayacaktır.
2022-2023 Bahar Yarıyılında eğitim ve öğretim uygulamalı eğitimler hariç uzaktan öğretim (online) yöntemi ile yürütülecektir.
Uzaktan öğretim kararı 2023 yılı Nisan ayı başında yeniden gözden geçirilecektir. Şartların elverişli hale gelmesi durumunda Yükseköğretim Kurulu kararlarıyla harmanlanmış (hibrit) öğretim usulleri de değerlendirmeye alınabilecektir.
Yüz yüze yapılacak uygulamalı eğitimler;
a. Veteriner Fakültesi’nin son sınıf öğrencilerini,
b. Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin Acil Yardım ve Afet Yönetimi, Beslenme ve Diyetetik, Hemşirelik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümleri ile Bucak Sağlık Yüksekokulu’nun Hemşirelik Bölümü son sınıf öğrencilerini,
c. Bucak Zeliha Tolunay Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu’nun Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Gümrük İşletme, Muhasebe ve Finansal Yönetim, Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümleri ve Gölhisar Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri, Tapu Kadastro Bölümleri ile Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’nun Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü son sınıf öğrencilerini,
d. Burdur Gıda Tarım ve Hayvancılık MYO, Burdur Sağlık Hizmetleri MYO, Çavdır MYO, Gölhisar Sağlık Hizmetleri MYO, Sosyal Bilimler MYO ile Teknik Bilimler MYO’da “İş Yeri Uygulaması Eğitimi” alan son sınıf öğrencilerini,
e. Eğitim Fakültesi, İlahiyat Fakültesi ile Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü’nün “Öğretmenlik Uygulaması” dersini alan öğrencileri kapsamaktadır.
Ders kayıt / kayıt yenileme işlemleri 23 Şubat-3 Mart 2023 tarihleri arasında, ekle-sil işlemleri ise 06-10 Mart 2023 tarihleri arasında online olarak yapılacaktır.
Mezun duruma gelmiş ve stajı eksik kalmış olan ön lisans ve lisans programı öğrencilerimiz, kayıtlı oldukları programın müfredatında yer alan zorunlu stajlarını ilgili iş yerlerinde yüz yüze yerine getireceklerdir.
Talep eden tüm öğrencilerimize bahar döneminde kayıt dondurma hakkı verilecektir. Lisansüstü tez aşamasında olan öğrencilere ise bir yarıyıl ek süre verilecektir. Bu süreler öğrencinin programının azami öğretim süresinden düşülmeyecektir.
Özel öğrencilik statüsünden faydalanmak isteyen öğrencilerin aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir.
a. Depremden etkilenen illerdeki (Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye, Şanlıurfa ile Sivas ilinin Gürün ilçesi) üniversitelerde kayıtlı öğrenci olmak veya birinci derece yakınları deprem bölgesindeki illerde ikamet edip deprem bölgesi dışındaki illerde bulunan üniversitelerde kayıtlı öğrenci olmak,
b. “Yükseköğretimde Uygulamalı Eğitimler Çerçeve Yönetmeliği” kapsamındaki programlarda kayıtlı öğrenciler; özel öğrencilik başvurularını 27 Şubat 2023 tarihinden itibaren 3 hafta içinde yapacaklardır.
Özel öğrencilik statüsünden faydalanmak isteyen öğrenciler hazırlayacakları başvuru dilekçesi ile ilgili fakülte-programın bulunduğu öğrenci işleri birimine YÖK e-transkript üzerinden aldığı öğrencilik belgesini de ekleyerek başvuru yapacaklardır.
MAKÜ öğrencileri, TÜBİTAK destekli araştırma projeleriyle Türkiye çapında önemli başarılara imza attı. Lisans ve ön lisans programlarında kazandıkları derecelerle üniversitelerini gururlandırdılar.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, üniversite tercihi yapacak öğrencilere kapsamlı rehberlik hizmeti sunuyor. Detaylı bilgi için Prof. Dr. İlhan Varank Kütüphanesi'ndeki tanıtım standını ziyaret edin.
Antalyaspor Teknik Direktörü Alex de Souza, 2024-2025 sezonu hazırlıkları kapsamında Burdur'da bulunurken, el dikişi top üreten kadınları ziyaret etti. Ziyarette top dikim işlemlerini inceleyen Souza, kadınlara ve çocuklara imza verdi.
Kosova Tarım Bakanı Faton Peci ve heyeti, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'ni ziyaret ederek, tarım ve hayvancılık alanlarında iş birliği ve yatırım imkanları görüştü.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi mezunu Yusuf Can Zeybek, 663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde üst üste ikinci kez başpehlivanlık unvanını kazanarak büyük bir başarıya imza attı.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nin Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, YÖK'ün onayıyla fakülteye dönüştürüldü.
Yorumlar (0)