Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz’ın öğrencilerle gerçekleştirdiği çay sohbetleri kaldığı yerden devam ediyor.
Her hafta yerleşke içerisinde yer alan farklı bir kantinde öğrencilerle buluşan Rektör Korkmaz’ın ara verdiği öğrenci buluşmaları tekrar başladı.
İlahiyat Fakültesi kantininde gerçekleştiren buluşmada, Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz’a Rektör Yardımcısı ve İlahiyat Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mehmet Karaca eşlik etti.
Çay sohbetlerinde öğrencilerin masalarında oturarak onlarla çay içen Rektör Korkmaz, öğrencilerin taleplerini ve üniversitelerine dair beklentilerini dinledi. Buluşmalar sayesinde öğrencilerin üniversitelerine bağlılıklarının ve aidiyet duygularının pekiştiğini söyleyen Rektör Korkmaz, bir üniversitede nitelikli çalışmalar yürütülebilmesi için öğrencilerin ön planda tutulması ve onlarla güçlü bir iletişim kurulması gerektiğini söyledi.
Buluşmalardaki önemli amaçlarından birinin de öğrencilerin kendilerini ifade etmelerine olanak tanınması olduğunu vurgulayan Rektör Korkmaz, öğrencilerle bir araya gelmekten ve onları dinlemekten mutluluk duyduğunu belirtti. Buluşmalara bir süre ara verdiklerini ve şimdi tekrar başladıklarını söyleyen Rektör Korkmaz her hafta başka bir kantinde öğrencilerle çay eşliğinde sohbet edeceklerini ifade etti.
Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz’ın da kendileriyle sohbet etmesinden ve taleplerinin dinlenmesinden memnuniyet duyduklarını belirten öğrenciler, bu buluşmalar sayesinde fikirlerini daha fazla ifade etme şansı yakaladıklarını söylediler.
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin spor tesisleri ünlü futbol kulüplerinin kamp tercihi oldu. Salda Gölü’nde sıcak hava balonu uçuşları başladı. Isparta medyasının dikkatini çekti.
Prof. Dr. Erik Van der Eycken, Leuven Üniversitesi'nden Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'ne bir haftalık ziyarette bulundu. Ziyaret kapsamında bilimsel sunumlar, eğitimler ve ortak çalışma imkanları görüşüldü.
Budur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Dalgar ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Oğuz Gürsoy, Kosova’nın kuzeybatısında yer alan İpek (Peja) şehrine bağlı Suşitsa (Shushice) köyünde, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un babası Tahir Efendi’nin evinin bulunduğu bölgede incelemelerde bulundu.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Akademik Etik Topluluğu tarafından ‘Akademik Yaşamda Etik’ konulu bir panel düzenlendi.
Burdur Haber! Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ve Fethiye Bilim ve Sanat Merkezi işbirliğiyle Çalış Kuş Cenneti'nde kuş gözlemi etkinliği düzenlendi.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından "Afetlerde Kriz Yönetimi" konulu seminer düzenlendi. Seminerde acil durum psikolojisi, gönüllülük, ampütasyon uygulamaları, ikincil travma, müdahale ve psikososyal destek ekipleri gibi konular ele alındı.
Yorumlar (0)