Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) iş birliğiyle başlatılan ‘El Dikimi Top Üretim Kursu’ projesi kapsamında eğitim alarak top dikim ustası olan kadınların MAKÜ’deki atölyelerde hazırladıkları toplar, Antalya’da gerçekleştirilen Avrupa Konseyi 17. Spordan Sorumlu Bakanlar Konferansında hem bakanlara hem de dünyaca ünlü sporculara hediye edildi.
Burdurlu kadınların ürettikleri toplar Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından dünyaca ünlü Hollandalı eski futbolcu Clarence Seedorf ile Vakıfbank ve A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın Başantrenörü Giovanni Guidetti’ye hediye edildi.
Bakan Dr. Kasapoğlu, Hollandalı eski futbolcu Seedorf'a futbol topu hediye etti. Kasapoğlu'na teşekkür eden Seedorf hediye edilen topu ayağında bir süre sektirdi.
FIFA standartlarında üretilen toplar ile Burdur’un, el dikimi topun merkezi haline geldiğini söyleyen MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, “Antalya’da devam eden Avrupa Konseyi Spor Bakanları Konferansı’nda bakanlara ve dünyaca ünlü sporculara hediye olarak takdim edilen futbol topları, üniversitemiz atölyelerinde Burdurlu kadınların elinde üretildi. El dikimi futbol topu projemiz güçlü bir sektör olma yolunda ilerliyor.” açıklamasında bulundu.
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin spor tesisleri ünlü futbol kulüplerinin kamp tercihi oldu. Salda Gölü’nde sıcak hava balonu uçuşları başladı. Isparta medyasının dikkatini çekti.
Prof. Dr. Erik Van der Eycken, Leuven Üniversitesi'nden Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'ne bir haftalık ziyarette bulundu. Ziyaret kapsamında bilimsel sunumlar, eğitimler ve ortak çalışma imkanları görüşüldü.
Budur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Dalgar ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Oğuz Gürsoy, Kosova’nın kuzeybatısında yer alan İpek (Peja) şehrine bağlı Suşitsa (Shushice) köyünde, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un babası Tahir Efendi’nin evinin bulunduğu bölgede incelemelerde bulundu.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Akademik Etik Topluluğu tarafından ‘Akademik Yaşamda Etik’ konulu bir panel düzenlendi.
Burdur Haber! Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ve Fethiye Bilim ve Sanat Merkezi işbirliğiyle Çalış Kuş Cenneti'nde kuş gözlemi etkinliği düzenlendi.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından "Afetlerde Kriz Yönetimi" konulu seminer düzenlendi. Seminerde acil durum psikolojisi, gönüllülük, ampütasyon uygulamaları, ikincil travma, müdahale ve psikososyal destek ekipleri gibi konular ele alındı.
Yorumlar (0)