Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Kalite Komisyon Toplantısı Rektör Prof. Dr. Hüseyin Dalgar başkanlığında gerçekleştirildi.
Rektörlük Senato Odasında gerçekleştirilen toplantıya, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Öner, Genel Sekreter Vekili Ümit Yavuz, Kalite Koordinatör Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Serdar Toksoy ile MAKÜ Kalite Komisyonu üyeleri ile Liderlik Yönetişim, Eğitim Öğretim, Araştırma ve Geliştirme ile Kalite Katkı Kalite Alt Komisyonlarının başkan ve üyeleri katıldı.
Toplantıda konuşan Rektör Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, akreditasyon süreçlerinin üniversiteler için önemini vurgulayarak kurumsal akreditasyon sürecinin MAKÜ’ye kazandıracağı değerlere değindi. “Sadece akredite etiketini almak için çalışmıyoruz, bu sadece emeğimizin sonuçlarından biri. Çünkü sürekli iyileştirmek ve kaliteyi artırmak kamusal anlamda asli görevimiz” şeklinde konuştu.
Kurumsal akreditasyon sürecinde gelinen nokta ile bundan sonraki süreçte yapılması gerekenler hakkında bilgiler veren Rektör Dalgar, üst yönetimin komisyon üyelerinin kalite süreçlerinde aldıkları sorumlulukların farkında olduğunu belirterek herkese fedakarlığı için teşekkür etti. Yürütülen çalışmaların tüm komisyonların koordinasyonu ile daha başarılı sonuçlara ulaşacağını ifade etti.
MAKÜ öğrencileri, TÜBİTAK destekli araştırma projeleriyle Türkiye çapında önemli başarılara imza attı. Lisans ve ön lisans programlarında kazandıkları derecelerle üniversitelerini gururlandırdılar.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, üniversite tercihi yapacak öğrencilere kapsamlı rehberlik hizmeti sunuyor. Detaylı bilgi için Prof. Dr. İlhan Varank Kütüphanesi'ndeki tanıtım standını ziyaret edin.
Antalyaspor Teknik Direktörü Alex de Souza, 2024-2025 sezonu hazırlıkları kapsamında Burdur'da bulunurken, el dikişi top üreten kadınları ziyaret etti. Ziyarette top dikim işlemlerini inceleyen Souza, kadınlara ve çocuklara imza verdi.
Kosova Tarım Bakanı Faton Peci ve heyeti, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'ni ziyaret ederek, tarım ve hayvancılık alanlarında iş birliği ve yatırım imkanları görüştü.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi mezunu Yusuf Can Zeybek, 663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde üst üste ikinci kez başpehlivanlık unvanını kazanarak büyük bir başarıya imza attı.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nin Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, YÖK'ün onayıyla fakülteye dönüştürüldü.
Yorumlar (0)