Burdur'da aday adaylığı için uzun süredir kulislerde adı geçen Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Adem Korkmaz, görevinden istifa etti.
2 dönemdir MAKÜ Rektörü olarak görev yapan Adem Korkmaz, üniversitede birçok çalışmanın gerçekleşmesi için büyük uğraşlar vermesinin ardından, bugün yapılan Senato toplantısı ile görevinden ayrıldı.
AK Parti Burdur Milletvekili Aday Adayı olması beklenen Prof. Dr. Adem Korkmaz'dan kısa süre önce istifasına dair bir açıklama geldi.
Görevinden Türkiye'ye farklı alanlarda da hizmet edebilmek için ayrıldığını belirten Prof. Dr. Adem Korkmaz yaptığı açıklamada, " Sekiz yıl boyunca yürüttüğüm rektörlük görevimden ülkemize farklı alanlarda da hizmet edebilmek amacıyla ayrılıyorum. Şüphem yoktur ki, Üniversitemiz bugüne kadar gösterdiği başarıları bundan sonra da aynı heyecan ve şevkle devam ettirecek ve daha büyük projelere imza atacaktır. " ifadelerini kullandı.
Burdur Milletvekilleri Adem Korkmaz ve Mustafa Oğuz, DSİ Genel Müdürü Akif Balta'yı ziyaret ederek Burdur ve Bucak'ın içme suyu sorunlarına çözüm arayışlarını sürdürdü.
Burdur Valisi Türker Öksüz, Burdur Milletvekilleri Adem Korkmaz ve İzzet Akbulut ile birlikte "Gül Yolu Projesi" tanıtım programına katıldılar.
Burdur Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş AK Parti Burdur İl Başkanlığı'nda Daraltılmış Danışma Meclisi Toplantısına Katılım sağladı.
Başkan Asan ve Ak Parti Milletvekili Adem Korkmaz ile birlikte Başkan Mehmet Ata Öztürk'ü ziyaret etti
Milletvekili Adem Korkmaz ve İlçe Başkanı Mustafa Alver ile birlikte Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'u ziyaret etti ve ilçe çalışmaları hakkında görüşme sağladı.
AK Parti Burdur Milletvekili Adem Korkmaz, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir tebrik mesajı yayımladı.
Yorumlar (0)