Burdur

MAKÜ Veteriner Fakültesi’nden Uluslararası Akreditasyon Başarısı

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Veteriner Fakültesi, “Tam Akredite Fakülte” olarak kabul edildi

MAKÜ Veteriner Fakültesi’nden Uluslararası Akreditasyon Başarısı

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Veteriner Fakültesi, Avrupa Veteriner Hekimlik Eğitim Kurumları Birliği (EAEVE) tarafından “Tam Akredite Fakülte” olarak kabul edildi. Bu gelişme ile Veteriner Fakültesi MAKÜ’nün uluslararası akreditasyona sahip ilk fakültesi oldu.

Avrupa Veteriner Hekimlik Eğitim Kurumları Birliği (EAEVE) olarak isimlendirilen ve Avrupa’daki Veteriner Fakültelerinin eğitim programları ve standartlarını, Avrupa Birliği kriterlerini de göz önünde tutarak belirleyen, kendisine üye olan fakültelerin isteği üzerine ziyaretlerde bulunarak alt yapı, donanım ve eğitim standartları ile ilgili rapor hazırlayarak Avrupa Birliği'ne dâhil ülkelerde destekleyici, diğer ülkelerde ise tavsiye niteliğinde kararlar veren Avrupa Birliği’nin Veteriner Hekimlik Eğitim Kurumları Birliği, MAKÜ Veteriner Fakültesini “Tam Akredite Fakülte” olarak kabul etti.

Elde edilen bu sonuçtan duydukları memnuniyeti dile getiren Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz, “Veteriner Fakültemiz daha önce Veteriner Hekimliği Eğitim Kurumları ve Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (VEDEK) tarafından ulusal düzeyde akreditasyon sürecini tamamlamıştı. Fakültemizin Avrupa Veteriner Hekimlik Eğitim Kurumları Birliği (EAEVE) tarafından uluslararası düzeyde ‘Tam Akredite Fakülte’ olarak kabul edilmesi bizleri gururlandırdı. Bu uluslararası akreditasyon Bölgesel Kalkınma Odaklı Hayvancılık Projemizin çalışmalarını taçlandıran bir diğer başarı örneği oldu. Akreditasyon çalışmalarını kararlı ve titiz bir şekilde yürüten Veteriner Fakültesi Dekanımıza ve emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.


Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Öner ise EAEVE akreditasyonu ile birlikte MAKÜ Veteriner Fakültesinden mezun olacak öğrencilerin Avrupa ülkelerinde de veteriner hekimlik yapabilmelerinin önünün açıldığını belirterek “MAKÜ’lü öğrencilerin de buna sahip olması bizleri mutlu etti. Fakültemiz 19-22 Eylül 2022 tarihlerinde Avrupa Veteriner Hekimlik Eğitim Kurumları Birliği (EAEVE) yetkilileri tarafından ziyaret edildi. Bu ziyaret sonrasında hazırlanan rapor ile 13 Aralık 2022 tarihinde de Avrupa Veteriner Eğitim Komitesi (ECOVE) kararı ile tam akredite oldu. Fakültemizde bu süreçte emeği geçen akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Rektör Korkmaz’dan Veteriner Fakültesi’ne Tebrik Ziyareti
Bölgesel

Rektör Korkmaz’dan Veteriner Fakültesi’ne Tebrik Ziyareti

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, MAKÜ Veteriner Fakültesi dekanına tebrik ziyaretinde bulundu.

Burdur'da Kuş Gözlem Etkinliği Doğaya Duyarlılık Artıyor
Bölgesel

Burdur'da Kuş Gözlem Etkinliği Doğaya Duyarlılık Artıyor

Burdur Haber! Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ve Fethiye Bilim ve Sanat Merkezi işbirliğiyle Çalış Kuş Cenneti'nde kuş gözlemi etkinliği düzenlendi.

Afetlerde Kriz Yönetimi: Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Önemli Seminer
Bölgesel

Afetlerde Kriz Yönetimi: Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Önemli Seminer

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından "Afetlerde Kriz Yönetimi" konulu seminer düzenlendi. Seminerde acil durum psikolojisi, gönüllülük, ampütasyon uygulamaları, ikincil travma, müdahale ve psikososyal destek ekipleri gibi konular ele alındı.

MAKÜ, Kurumsal Akreditasyon Sürecine Hazırlanıyor
Bölgesel

MAKÜ, Kurumsal Akreditasyon Sürecine Hazırlanıyor

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ), kurumsal akreditasyon süreci için çalışmalarını sürdürüyor. Rektör Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, bu sürecin üniversiteye önemli değerler kazandıracağını ifade etti.

MAKÜ'de Şiddetle Mücadeleye Yönelik Panel
Bölgesel

MAKÜ'de Şiddetle Mücadeleye Yönelik Panel

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde (MAKÜ), Burdur Valiliği koordinasyonunda Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü iş birliğinde "Gençler ile Şiddet Üzerine" konulu panel düzenlendi.

MAKÜ'de kutlandı
Bölgesel

MAKÜ'de kutlandı

“22 Kasım Türk Diş Hekimliği Günü”, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Diş Hekimliği Fakültesi tarafından düzenlenen panel ile kutlandı.