CHP Burdur Milletvekili A.Adayı Hülya Gümüş, Burdur'un Altınyayla-Dirmil ilçesinde vatandaşlarla buluştu.İlçe halkının sıkıntıları dinleyen Gümüş,yaşanan sıkıntıların çözümü için çaba göstereceğini dile getirdi.
Beraberinde CHP'li üyeler ile birlikte Altınyayla-Dirmil ilçesini ziyaret eden ve seçim çalışmalarına ara vermeden devam eden Milletvekili A. Adayı Hülya Gümüş, kendisine gösterilen misafirperverlikten dolayı ilçe halkına teşekkür etti.
Genç bir kadın olarak siyasette kadın ve gençlere pozitif ayrımcılık yapılmasını dile getiren Gümüş, "Ülkemizde yaşanan sıkıntılar hepimizin malumudur. Bizler hem partimiz olarak hem de ülkesini milletini seven gençler olarak yarınlara umutla bakmak istiyoruz. Fakat bugüne kadar yaşadıklarımız ortada. CHP iktidarı ile birlikte sadece Altınyayla değil sadece Burdur değil tüm Türkiye yeni bir dönem yaşayacak" ifadelerini kullandı.
Altınyayla'da genç nüfusun azaldığına dikkat çeken Milletvekili A. Adayı Hülya Gümüş, "İlçede genç nüfus neredeyse kalmamış. Bu durum hem ilçe merkezindeki iş gücünü azaltıyor hem de gençlerin ilçe ve köy hayatından çekilmeleri, üretim konusunda büyük bir riske neden oluyor. Altınyayla ilçemizde gençleri burada tutabilecek iş sahası yok. Gençlerimizi ve kadınlarımızı daha çok teşvik edecek iş alanlarının bu ilçeye kurulması lazım" şeklinde ifade etti.
Köy halkını mera sorunu da dile getiren Gümüş, "Köylülerimizle görüştüğümüzde ilçede mera olmamasının hayvancılığı büyük şekilde etkilediğini belirttiler. Otlak sıkıntısı yüzünden hayvancılıktan vazgeçenler olmuş, bazıları da artık bırakmak istiyor. Bu sebeple bir an önce hayvancılıkla uğraşan bu vatandaşların sıkıntısına kulak vermek gerekiyor. İnşallah bizlerde yapacağımız hizmetlerle Altınyaylamız için çalışmayı sürdüreceğiz" dedi.
Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş, muhtarlarla yaptığı toplantıda mahallelerin ihtiyaçlarını ve sorunlarını değerlendirdi. Gümüş, muhtarların taleplerini dinleyerek çözüm önerileri üzerinde verimli bir toplantı gerçekleştirdi.
Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş, 24 Temmuz Basın Bayramı'nda gazetecilerle kahvaltıda buluştu. Gazetecilerin önerilerini dinleyen Başkan Gümüş, basının demokrasideki önemini vurguladı.
Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i ziyaret ederek Oğuzhanspor forması hediye etti. Ziyarette spor kulüpleri arasındaki iş birliği konuşuldu.
Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş, Aşure Günü dolayısıyla mesaj yayımladı ve Cuma namazı sonrası Hacı Ömer Ağa Camii'nde aşure dağıtımı yapılacağını duyurdu.
Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş, Yeni Mahalle'de alt yapı ve yol çalışmalarıyla yaşam kalitesini artıracak dönüşüm projelerini yakından takip ediyor.
Bucak Belediyesi, PMYO ve POMEM sınavlarına hazırlanan adaylara ücretsiz parkur ve eğitim desteği sunuyor. Son başvuru tarihini Başkan Hülya Gümüş duyurdu. Hemen başvurunuzu yapın....
Yorumlar (0)