Burdur / Burdur

MİLLETVEKİLLERİ AÇIKLADI MİLLET KIRAATHANESİNİN YERİ BELLİ OLDU

BURDUR MİLLET KIRAATHANESİ ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik ve Yasin Uğur Burdur Millet Kıraathanesi çalışmaları ile ilgili bilgi verdiler.

MİLLETVEKİLLERİ AÇIKLADI MİLLET KIRAATHANESİNİN YERİ BELLİ OLDU

BURDUR MİLLET KIRAATHANESİ ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik ve Yasin Uğur Burdur Millet Kıraathanesi çalışmaları ile ilgili bilgi verdiler.

BURDUR GARI İÇERİSİNDE YER TAHSİSİ YAPILDI

Millet Kıraathanesi için ilk olarak yer tahsisi işleminin yapıldığını belirten Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “ Mülkiyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğümüze ait Merkez, Bağlar Mahallesi “BURDUR GARI ” içerisinde yer alan 273,35 m² binaları Burdur İl Özel İdaresince 10 (on) yıl süreyle “Millet Kıraathanesi” olarak kullanılması amaçlı tahsisi yapıldı.” açıklamasında bulundular.

“ALANDA YAPILACAK OLAN ÇALIŞMALARIN PROJELENMESİ YAPILDI”

Burdur Garı içerisindeki tahsis edilen alanda projelendirme çalışmalarının tamamlandığını belirten Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “ Yapılan çalışmaları sonrasında onaylanan mimari projelerin elektrik ve mekanik tesisat projelerinin teminine yönelik Burdur İl Özel İdaremiz tarafından yaklaşık maliyet çıkarılmıştır. İhtiyaç duyulan elektrik ve mekanik tesisat projeleri İl Özel İdaresi Kültür Katkı Payı hesabındaki ödenek kullanılarak karşılanacaktır. Onaylanan mimari projelerin elektrik ve mekanik tesisat projeleri İl Özel İdaresi tarafından temin edilmesine müteakip bahsekonu taşınmazların ihtiyaç programına göre inşaat ve tefrişat çalışmalarına başlanacaktır.”dediler.

“KÜLTÜR ve TURİZM BAKANLIĞI YATIRIM PROGRAMINA ALINDI”

Kültür ve Turizm Bakanlığı yatırım bütçesinden ödenek ayrıldığını belirten Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “ Kültür ve Turizm Bakanlığımız Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğünün yazısı ile sonrasında Bakanlık onayı ile Burdur Millet Kıraathanesinin Burdur İl Halk Kütüphanesine bağlı olarak hizmet vermesi ile söz konusu BİNANIN RESTORASYONU ve TEFRİŞATININ Bakanlığımız İle Yapılan Görüşmelerimizde 2020 Yılı Yatırım Bütçesine alındığı yapılan çalışmaların Bakanlık tarafından karşılanacağı,Millet Kıraathanesi Yapılması Konusunda Sayın Valimizin Başından Bu Aşamaya Kadar Çok Katkıları ve Görüşmeleri Olmuştur Valimize Teşekkür Ederiz Burdur’umuza hayırlı olsun.” açıklamasında bulundular.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Burdur'da bir sağlık tesisi daha yapılıyor
Bölgesel

Burdur'da bir sağlık tesisi daha yapılıyor

AK Parti Burdur il başkanı Mustafa Özboyacı, Bozkurt Mahallesindeki 4 Nolu Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonu inşaatının başladığını ifade etti.

Adem Korkmaz, TBMM'de milletvekili yeminini etti
Bölgesel

Adem Korkmaz, TBMM'de milletvekili yeminini etti

AK Parti Burdur Milletvekili Adem Korkmaz, TBMM Genel Kurulu toplantısında milletvekilli yeminini etti. İşte detaylar...

Mustafa Oğuz, TBMM'de milletvekili yeminini etti
Bölgesel

Mustafa Oğuz, TBMM'de milletvekili yeminini etti

AK Parti Burdur Milletvekili Mustafa Oğuz, TBMM Genel Kurulu toplantısında milletvekilliği yeminini etti. İşte detaylar...

Adem Korkmaz Hoca TBMM'de
Bölgesel

Adem Korkmaz Hoca TBMM'de

AK Parti Burdur Milletvekili Prof. Dr. Adem Korkmaz, TBMM kayıt işlemini yaptırdı. İşte detaylar..

Mustafa Oğuz, TBMM'de milletvekili kaydını yaptırdı
Bölgesel

Mustafa Oğuz, TBMM'de milletvekili kaydını yaptırdı

14 Mayıs'ta yapılan seçimde AK Parti Burdur Milletvekili seçilen Mustafa Oğuz, TBMM'de kaydını yaptırdı. İşte detaylar...

Ak Parti Burdur İl Başkanlığından seçim kutlaması
Bölgesel

Ak Parti Burdur İl Başkanlığından seçim kutlaması

İkinci tur Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan'ın kazanmasının ardından Ak Parti Burdur İl Başkanlığı önünde kutlama hazırlıkları başladı