Hisarcık İlçe Müftülüğünün 4-6 Yaş Kur’an Kursu öğrencileri, kumbaralarında biriktirdikleri harçlıklarını Gazzeli kardeşleriyle paylaştı.
İlçe Müftülüğüne bağlı 4-6 Yaş Kur’an Kursunda eğitim gören öğrenciler öğreticileri Ayşe Tekin’in teşvikiyle kumbaralarında biriktirdikleri 8 bin 80 TL’yi Gazzeli çocuklara gönderilmek üzere Müftü Sebahattin Akyol’a teslim ettiler.
Örnek davranışlarından dolayı minik öğrencileri, ailelerini ve hocalarını tebrik eden Müftü Akyol,” Sizler gönderdiğiniz bu kumbaralarınızdaki harçlıklarınızla Filistinli çocukları sevindireceksiniz, Allahu Teâlâ da sizleri bu güzel niyetlerinizden ve faaliyetlerinizden dolayı cennette sevindirecek. Hayatınız boyunca hep iyilik yapın ve iyiliğin bayrağını dünyanın dört bir tarafına taşıyın. Sizler her zaman iyilik elçileri olacaksınız” dedi.
Muğla'nın Menteşe ilçesinde yer alan ve eski şaraphane olarak bilinen Menteşe Mutfak Atölyesi'nde, minik öğrenciler kurabiye eğitimi alarak şef oldu.
Şehzadeler Belediyesi Fatih Kreşi'nde eğitim gören minikler, düzenlenen çocuk şenliğinde doyasıya eğlendi. Renkli etkinliklere sahne olan şenlikte, çocuklar neşeli anlar yaşadı.
Bilecik Belediyesi tarafından hazırlanan program kapsamında eğitim alan yüzlerce jimnastik kursu öğrencisi hünerlerini sergiledi.
Depremin izlerini silmek için büyük bir gayret ortaya koyan Adıyaman Belediyesi bir yandan şehrin alt ve üst yapısını düzenlerken, diğer yandan da sosyal belediyeciliğe yönelik çalışmalara hız kazandırıyor.
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Uşak'ta düzenlenen Minikler Judo Türkiye Şampiyonası'nda Manisa’yı başarıyla temsil eden sporcular 5 madalya kazandı.
Amasya’da kadın girişimciler ve üniversiteliler şehrin coğrafi işaretli yemeklerini gittikleri köy okulunda ‘Türk Mutfağı Haftası’ temalı etkinlikte pişirerek minik öğrencilere ikram ettiler.
Yorumlar (0)