Eskişehir Doğa Sporları ve Yürüyüş Aktiviteleri Kulübü (EDYAK) federasyon onaylı kış dağcılık kursu sınavından 10 sporcu sertifika alamaya hak kazandı.
6 ile 17 Mart tarihleri arasında Eskişehir Doğa Sporları ve Yürüyüş Aktiviteleri Kulübü’nün Bursa Uludağ’da düzenlediği Türkiye Dağcılık Federasyonu (TDF) onaylı kış dağcılık kursu sınavı gerçekleşti. Türkiye Dağcılık Federasyonu antrenörleri Taner Özer, Basri Topal ve Ahmet Taşcı eğitimleri sonrasında, oldukça zorlu şartlarda gerçekleşen sınavdan geçen 10 sporcu başarılı oldu. EDYAK Başkanı Süleyman Kömürcü, “Dağcılık branşında başarılı sporcular yetiştirmek istiyoruz. EDYAK kulübü olarak sporcularımıza desteklerimiz devam edecek. Kader Erez, Okan Koç, Erdoğan Yağdıran, Feti Can, Fatih Altaş, Gökhan Erdem, Ömer Karaca, Kerem Ayyıldız, Cevat Esen, Fatih Özdoğan isimli sporcularımız TDF’den sertifika almaya hak kazanmışlardır. Başta başarılı olanlar dahil hepsini ayrı ayrı kutluyorum, başarılarının devamını diliyorum” dedi.
Ankara'da Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Onaylı Sertifika vaadiyle dolandırıcılık yapan 16 şüpheliden 7'si tutuklandı.
Sürdürülebilir bir ekonomiye geçişin sağlanması ve Avrupa Yeşil Mutabakatı ile bütünleşmenin korunması amacıyla oluşturulan Yeşil Mutabakat Eylem Planı çerçevesinde OSB’ler için getirilen Yeşil OSB Sertifikasına Niğde OSB hazır hale geldi.
Yıldız Holding, Uluslararası EŞİT ÜCRET Derneği (EQUAL-SALARY Foundation) tarafından yapılan değerlendirme sonucunda kadın ve erkek çalışanları arasındaki eşit işe, eşit ücreti belgeleyen kurumlara verilen ‘EŞİT ÜCRET Sertifikası’nı almaya hak kazandı.
Aydın'da Yenidoğan Canlandırma Programı (NRP) kapsamında yenidoğan ölümlerinin azaltılması, doğum esnasında görev alan sağlık personelinin tümünün eğitim alınarak sertifikalandırılması kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Neonatal Resusitasyon (NRP) Eğitimi düzenlendi.
Kahramanmaraş Göksun Aile Destek Merkezinde eğitimleri başarıyla tamamlayan kursiyerler sertifikalarını aldı.
Malatya Turgut Özal Üniversitesi'nde mezun olan öğrencilerin iş hayatlarında başarılı olmaları adına düzenlenen Kariye Okunu tamamlayan öğrencilere sertifikaları verildi.
Yorumlar (0)