Konya’nın Kulu ilçesinde ilçe müftülükleri arasındaki koordinasyonu güçlendirmek ve hizmet kalitesini artırmak amacıyla Aralık ayı İlçe Müftüleri Toplantısı gerçekleştirildi.
Konya İl Müftülüğü ilçe müftülükleri arasındaki koordinasyonu güçlendirmek ve hizmet kalitesini artırmak amacıyla Aralık ayı toplantısını Kulu ilçesinde gerçekleştirdi. Kulu Belediyesi Çok Amaçlı Konferans Salonunda Konya İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Öğe başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, müftü yardımcıları ve 31 ilçenin müftüsü katıldı. Kulu Merkez Cami İmam Hatibi İsa Portakal’ın Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından Kulu Müftüsü Muhsin Yıldız selamlama konuşması yaptı. Yapılan toplantıda gündem konuları, karşılaşılan sorunlar ve mesleki konular ele alındı.
Elazığ'da il ve ilçe müftülükleri arasında koordinasyonu sağlamak amacıyla toplantı düzenlendi.
Afyonkarahisar İl Müftü Yardımcısı Ayşegül Müftüoğlu Kurt, Yaz Kur'an Kursları ziyareti kapsamında, Engelsiz Kur’an kursunda eğitim gören öğrenciler ve velileri ile buluştu, sohbet etti.
Afyonkarahisar il Müftülüğü tarafından Mahremiyet ve Çevre Bilinci seminerleri düzenlendi.
Bucak'ta Diyanet İşleri Başkanlığı'nın müfredatı çerçevesinde camilerde ve Kur'an kurslarında başlatılan yaz Kur'an kurslarına yoğun ilgi gösteriliyor.
İzmit Belediyesi ve Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) İzmit Şubesi, merhum İskeçe Müftüsü Ahmet Mete’yi vefatının 2’nci senesinde dualarla andı.
Kurban Bayramı'nın ilk günü bayram namazında camilere akın eden Bucaklı vatandaşlar, birbirleriyle bayramlaştı.
Yorumlar (0)