18-24 Mart Yaşlılar Haftası Muğla’da Büyükşehir Belediyesi’nin farklı etkinlikleriyle kutlandı. Menteşe ve Fethiye 100 Yaş Evleri Yaşlılara Saygı Haftası’ndaki etkinliklere ev sahipliği yaptı. Menteşe’de özel bir kolejden 39 öğrenci Nilüfer Caner 100 Yaş Evi’ni ziyaret etti. Ziyarette bulunan öğrenciler ile Nilüfer Caner 100 Yaş Evi üyeleri birlikte geleneksel ebru sanatı çalışması yaparak keyifli vakit geçirdiler. Yine özel bir kreşten 10 çocuk Nilüfer Caner 100 Yaş Evi’ni ziyaret etti ve üyelerle sohbet edip keyifli anlar yaşadı. Nilüfer Caner 100 Yaş Evi üyelerinin katılımı ile Yaşlılara Saygı Haftası etkinlikleri kapsamında Zeybek Sineması’nda sinema etkinliği düzenlendi. 118 üyenin katılımı ile gerçekleşen etkinlikte Sevmek Zamanı filmi izlendi.
Yaşlılara Saygı Haftası’nda Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlik kapsamında Fethiye 100 Yaş Evi üyelerinin tuval üzeri akrilik boya eserleri sergilendi. UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Taşıyıcısı Alican Balakin tarafından Hacivat Karagöz Gölge Oyunu oynandı. Fethiye 100 Yaş Evi üyelerinin oluşturduğu Fethiye 100 Yaş Evi Mozalikya Türk Sanat Müziği Korosu birbirinden değerli eserleri seslendirdi.
Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Muğla Ticaret Borsası işbirliği ile Muğla’ya kazandırılan 100.Yıl Gıda Analiz Laboratuvarı hizmete girdi.
Muğla Büyükşehir Belediyesi, şiddet ve tacize karşı kararlı duruşunu ortaya koymak amacıyla 'Şiddete Karşı Tutum Belgesi'ni imzaladı.
Muğla Büyükşehir Belediyesi, Menteşe İlçesinde ikamet eden vatandaşların ulaşım ihtiyaçlarını karşılamak adına önemli bir adım attı.
Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürü ve yöneticileri İl genelinde faaliyet gösteren Makine Mühendisleri ile bir araya geldi. Toplantıda çeşitli teknik konular ele alınırken, kurumlar arası iş birliği ve eğitim düzenlenmesi hususları görüşüldü.
2013 yılında Muğla il merkezi Menteşe’de faaliyete alınan İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi, modern teknolojisi ile suların geri kazanılmasını sağlayarak elde edilen suyun yeşil alanlarda kullanılmasını sağlıyor.
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın yerel seçimler öncesi vaatlerinden biri olan Gençlik Festivali 15 Mayıs’ta başladı.
Yorumlar (0)