Ödüllü Genç Bilim İnsanı Hemşehrimiz Doç. Dr. Ümit Işık Ödüle Doymuyor
7-9 Aralık 2023 tarihlerinde “Bilim Işığında Geleceğe Bakmak” temasıyla İzmir’de, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü Sürekli Eğitim Merkezinde (DESEM) gerçekleştirilen “Prof. Dr. Selahattin Şenol 7. Bahar Okulu”nda bilimsel araştırma yöntemleri, makale yazımı ve yayın süreçlerinde karşılaşabilecek zorluklar, bilimsel araştırmaları yayımlatma üzerine konuşmalar yapıldı ve 41 araştırma projesi değerlendirildi. Hakem değerlendirmesi sonucu 30 proje sunulma fırsatı buldu ve Doç. Dr. Ümit Işık’ın yürütücülüğünü üstlendiği üç proje ise son yediye kalarak umut vadeden proje olarak değerlendirildi.
Jüriler önünde sunulan umut vadeden projeler yine tüm katılımcıların önünde jüriler tarafından değerlendirildi ve 1.lik ödülünü Doç. Dr. Ümit Işık’ın yürütücülüğünü yaptığı “Boylamsal Akıllı Ulusal Otizm Taraması Modeli: Yakın, Yanında ve Anında – Süleyman Emre Özyürek, Ümit Işık, Evrim Aktepe – Süleyman Demirel Üniversitesi, Ümit Işık Akademi” kazandı.
Yine Doç. Dr. Ümit Işık’ın yürütücülüğünü yaptığı “Pandeminin Araştırılmayan Yönü: COVID-19 Enfeksiyonuna Maruz Kalan Gebelerin Çocuklarında Otizm Spektrum Bozukluğu Sıklığı Nasıl Değişti? – Aslı Avcı Önal, Ümit Işık, Süleyman Emre Özyürek, Evrim Aktepe – Süleyman Demirel Üniversitesi, Ümit Işık Akademi” projesi dördüncü; “Bilişsel Kopma Sendromunun Nörofizyolojik Açıdan İncelenmesi: QEEG, Tanılama Sürecine Katkıda Bulunabilir Mi? – Selcan Hun Gökçe, Ümit Işık, Süleyman Emre Özyürek, Fatih Hilmi Çetin, Evrim Aktepe – Süleyman Demirel Üniversitesi, Ümit Işık Akademi, Diamind Zihin Akademisi” projesi de 41 proje içerisinde beşinci oldu.
Son iki yıldır Prof. Dr. Eyüp Sabri Ercan ile birlikte kongre başkanlığını sürdüren Doç. Dr. Ümit Işık’ı başarıları nedeniyle tebrik ederiz.
Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Teknoloji Geliştirme Bölgesi Anonim Şirketi, Ar-Ge ve teknoloji geliştirme ekosistemine katkı sunan firmaları düzenlediği törenle ödüllendirdi.
22. Devlet Türk Sanatları Yarışmasının ödülüne "Zamansız" ve "Uyanış" adlı eserleriyle Küçükçekmece Belediyesi Güzel Sanatlar Akademisi öğrencileri sahip oldu.
17. Uluslararası Türkiye Tiyatro Buluşması'nın ikinci gününde Eylem Şafak Aydın Dayanışma Ödülü Gazeteci İsmail Saymaz'a verildi.
Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi 2022-2023 mezunlarına ADO Grup'tan 880 bin TL ödül verildi. Bölüm birincilerine 70 bin TL, ikincilerine 40 bin TL ve üçüncülerine 25 bin TL olmak üzere toplamda 19 öğrenciye ödül takdim edildi.
Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavında Türkiye geneli başarı sıralamasında yüzde 15'lik dilime giren öğrenciler ödüllendirildi.
Liselere Geçiş Sistemi Sınavında (LGS) Bahçeşehir Koleji Öğrencisi Irmak Göker tüm soruları cevaplayarak, Türkiye Birincisi oldu. Detaylar burada...
Yorumlar (0)