Düzce Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Düzce Meslek Yüksekokulu Spor Komisyonları tarafından Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğiyle sportif etkinlikler gerçekleştirildi.
Etkinlikte Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından, yerleşke bahçesinde üniversite öğrencileri için çeşitli oyun setleri hazırlandı. Voleybol, basketbol, ayak tenisi, masa tenisi, curling, dart, halat çekme, bilek güreşi gibi birçok etkinliğin yer aldığı organizasyon halk oyunları ekibinin gösterisi ile son buldu.
Etkinlikte öğrencilere katılabilecekleri sportif etkinlikler hakkında bilgi verildi. Öğrencilerinin dönem boyunca Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün sosyal ve sportif etkinliklerinden, sosyal tesislerinden yararlanabilecekleri hatırlatıldı.
Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi İbrahim Külünk, etkinliklerin öğrenciler için önemine dikkat çekti. Öğrencilerin psikolojik, sosyal ve akademik gelişimi için bu tarz sportif ve sosyal faaliyetlerin arttırılması ve sportif faaliyet farkındalığının geliştirilmesi gerektiğini belirtti. Önümüzdeki süreçte Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile iş birliklerini daha da geliştireceklerini dile getiren Külünk, kendilerinin de öğrencilerin faydasına olan her türlü faaliyete destek vereceklerini sözlerine ekledi.
Etkinliklere katılan öğrenciler ise, vize sınavlarından önce düzenlenen organizasyonun kendilerine moral ve motivasyon olduğunu söyleyerek, benzer organizasyonların devamını beklediklerini ifade ettiler.
Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavında Türkiye geneli başarı sıralamasında yüzde 15'lik dilime giren öğrenciler ödüllendirildi.
2024 KPSS Lisans sınavlarına girecek adaylar, sınav giriş belgelerini ÖSYM'nin resmi internet sitesinden T.C. Kimlik numarası ve aday şifresi ile edinebilir. Detaylar için hemen tıklayın...
Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (2024/2 YÖKDİL) başvuruları için tarih araştırmaları başladı. Yabancı dil bilgilerini test etmek için YÖKDİL sınavına katılım sağlayacak olan adaylar, gözlerini ÖSYM tarafından yayımlanan 2024 YÖKDİL takvimine çevirdi. Peki, 2024-YÖKDİL/2 başvuruları ne zaman yapılacak
Burdur'da TYT Sınavı'nda bir sınıfta bulunan ÖSYM saatinin yanlış olması nedeniyle sınava girenlerin yarım saat kaybının olduğu iddiaları gündeme geldi.
YKS 2024'te AYT sorularının sızdırıldığı iddiaları gündemde. ÖSYM ve İçişleri Bakanlığı'ndan açıklama geldi. Peki iddialar doğru mu? Sorular sınavda çıktı mı?
Burdur'un Bucak ilçesinde Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) giren çocuklarını yalnız bırakmayan aileler, okul kapısının önünde dua ederek bekledi.
Yorumlar (0)