ORHAN OKULU KIRKPINARDA ALTIN KEMERİ ANTALYA YA GETİRMEK ISTİYORUM DEDİ
Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde daha önce 2 kez başpehlivanlığı kazanan Antalyalı Orhan Okulu, yeniden altın kemerin sahibi olmak için hazırlanıyor.
Muratpaşa Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Muratpaşa Belediyespor güreşçilerinden Okulu, bu yıl 7-9 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek 662. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri için antrenmanlarını sürdürüyor. "Paşa'nın Aslanı" lakaplı 34 yaşındaki Okulu, geçmiş yıllarda 2 kez kazandığı Kırkpınar başpehlivanlığını yeniden kazanmayı hedefliyor.
Açıklamada görüşlerine yer verilen Okulu, Kırkpınar'ı yağlı güreşin olimpiyatı olarak nitelendirerek, "Allah sakatlık vermediği sürece orada savaşacağız. Altın kemeri Antalya'ya, Muratpaşa'ya getirmek istiyorum." ifadelerini kullandı.
Son yıllarda yağlı güreşin başkenti olan Antalya Kırkpınar’a da ağırlığını koydu. Kırkpınar’da altın kemer kovalayacak olan 40 başpehlivanın 22’si Antalya’dan veya Antalyalı. 2009 yılından beri yapılan son 14 Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin 13’ünü Antalyalı başpehlivanlar kazandı. Hedef ebedi kemeri Antalya’ya getirmek.
Bu yıl 663. düzenlenen Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde güreş tutacak olan son 8 pehlivan da belli oldu. Toplam 40 başpehlivanın güreş tutacağı Kırkpınar’ın tüm katılımcı başpehlivanları belirlendi. Kırkpınar’a hangi başpehlivanlar katılacak? Hangi başpehlivanlar elendi?
Antalyalı baş pehlivan Orhan Okulu, bu yıl ilk kez düzenlenen CW Enerji Yağlı Güreş Ligi'nde şampiyonluğa ulaştı.
Türkiye Yağlı Güreş Ligi’ni şampiyon olarak tamamlayan Muratpaşa Belediyespor Başpehlivanı Orhan Okulu için Muratpşa Belediyesi’nde tören düzenlendi. Devamı haberimizde..
CW Enerji Türkiye yağlı güreş ligi kapsamında gerçekleştirilen Yunusemre 8. Yuntdağı Yağlı Güreşlerinde Başpehlivan Ali Gürbüz finalde İsmail Koç 'u yenerek birinci oldu.
Orhan Okulu, daha önce iki kez başpehlivan olduğu yağlı güreşin şampiyonlar ligi Kırkpınar hazırlıklarını tamamladı.
Yorumlar (0)