Bursa

Rektör Korkmaz: “Burdur MAKÜ Spor 3. Lige Hazır”

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, Burdur’un yerel kanalı olan Kanal 15 televizyonunda yayınlanan “Burdur’un Nabzı” programına konuk oldu.

Rektör Korkmaz: “Burdur MAKÜ Spor 3. Lige Hazır”

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, Burdur’un yerel kanalı olan Kanal 15 televizyonunda yayınlanan “Burdur’un Nabzı” programına konuk oldu.

Gazeteciler Bilal Karasakal ve Kürşat Tuncel’in sorularına yanıt veren Rektör Korkmaz, yeni eğitim öğretim döneminden MAKÜ Spor’a kadar birçok konuda bilgi verdi. Rektör Korkmaz, yeni eğitim öğretim yılında 9 bin yeni kayıtla MAKÜ’nün öğrenci sayısının 35 bine ulaştığını bu sayının da Burdur’a büyük bir değer katacağını söyledi.

Barınma konusunda da açıklama yapan Rektör Korkmaz “Bizlere intikal eden hiçbir sıkıntı yok. Daha önce sayın valimizin başkanlığında tüm Burdur’u içine alan bir toplantı yaptık. Toplantıda Burdur merkez ve ilçeler bazında değerlendirmeler yapıldı ve çok önemli bir karar alındı.  Burdur’da ben yurda yerleşemedim diyen bir tane öğrenci kalmamak üzere karar aldık. Buna ilişkin eylem planları oluşturuldu. Şu güne kadar hiçbir problem yaşanmadı ve yaşanmayacaktır.” dedi.

Diş Hekimliği Fakültesi Aralık Ayı Sonunda Hasta Kabulüne Başlayacak

Diş Hekimliği Fakültesi hakkında da bilgi veren Rektör Korkmaz, Diş Hekimliği Fakültesinin Aralık ayı sonunda hasta kabulüne başlayacağını söyledi. Diş Hekimliği Fakültesi yatırımını bütünleyecek en büyük yatırımın Tıp Fakültesi olacağını belirten Korkmaz, bu konuda çalışmaların başladığını, yeni yapılan hastane ile koordineli bir çalışmayla alt yapı işini de çözeceklerini ifade etti.

Spor yatırımları hakkında da bilgi veren Rektör Korkmaz Burdur’un özlemi olan pembe mavi ruhu tekrar oluşturacaklarını, bunu ancak Burdurlu sporseverlerle başarabileceklerini söyledi. Güçlü bir alt yapı ile uluslararası ve ulusal birçok takımı ve 26 bin sporcuyu misafir ettiklerini söyleyen Rektör Korkmaz spor turizminin Burdur’a olan katkısına değindi. “İlimizde yer alan takımlarla birlikte bir çalışma yaparak ilimiz futbol takımlarının daha da güçlenmesi için çalışma yapacağız” diyen Rektör Korkmaz, MAKÜ’nün spora ve sporcuya verdiği önemi vurguladı

Program esnasında canlı yayına bağlanan Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları ve taraftarlar, 3. Ligin özlem olduğunu belirterek, MAKÜ Spora her türlü desteğe hazır olduklarını söylediler.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Adem Korkmaz başvuruyu yaptı; Aday adaylığını açıkladı
Bölgesel

Adem Korkmaz başvuruyu yaptı; Aday adaylığını açıkladı

Burdur MAKÜ Rektörü Adem Korkmaz istifa etmesinin ardından, bugün aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz Senato Toplantısında Veda Etti
Bölgesel

Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz Senato Toplantısında Veda Etti

8 yıldır yürütmekte olduğu rektörlük görevinden ayrılan Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz Senato Toplantısında Senato üyelerine ve üniversite personeline veda etti.

MAKÜ Rektörü Adem Korkmaz'dan istifa açıklaması
Bölgesel

MAKÜ Rektörü Adem Korkmaz'dan istifa açıklaması

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, istifasına dair açıklamada bulundu. İşte haberin detayları...

Burdur'da Rektör Korkmaz istifa etti
Bölgesel

Burdur'da Rektör Korkmaz istifa etti

Burdur'da aday adaylığı için uzun süredir ismi geçen MAKÜ Rektörü Adem Korkmaz, Burdur Milletvekili aday adayı olmak için istifa etti.

Burdur MAKÜ HAYTEKFEST’te Ödüller Sahiplerini Buldu
Bölgesel

Burdur MAKÜ HAYTEKFEST’te Ödüller Sahiplerini Buldu

Türkiye’de ilk kez Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) ev sahipliğinde düzenlenen hayvancılık sektörüne yön verecek olan Hayvancılık Teknolojileri AR-GE ve İnovasyon Festivali (HAYTEKFEST) sona erdi.

Türkiye’nin İlki MAKÜ’de yapılıyor
Bölgesel

Türkiye’nin İlki MAKÜ’de yapılıyor

Hayvancılık Teknolojileri AR-GE ve İnovasyon Festivali (HAYTEKFEST), Türkiye’de ilk kez Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) ev sahipliğinde düzenleniyor.