Burdur / Yeşilova

Salda'nın kaderini için hayati öneme sahip projenin açılış töreni yapıldı

Burdur Valisi Ali Arslantaş'ın da katılımıyla 1. Uluslararası Yeşilova - Salda geri dönüşüm, çevre ve sanat çalıştayı açılış töreninin ardından başladı.

Salda'nın kaderini için hayati öneme sahip projenin açılış töreni yapıldı

Burdur Valisi Ali Arslantaş, 5-9 Ekim tarihleri arasında yapılacak 1. Uluslararası Yeşilova- Salda Geri Dönüşüm, Çevre ve Sanat Çalıştayının açılış programına katıldı.

Yeşilova İlçesi Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen açılış programı saygı duru ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayarak, protokol konuşmaları ile devam etti.

Açılış programı, Vali Ali Arslantaş, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, Yeşilova Kaymakamı Erdem Yenisoy, Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel, Ege Sanat Birliği Başkanı Nurettin Ataman ve Gül Soyalar tarafından yapılan konuşmalar ile devam etti.

İbrahim Soyalar tarafından şiir dinletisi ile devam eden programın akışında MAKÜ Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Halk Oyunları Ekibi ve İzmir Seferhisar Belediye Bandosu tarafından gösteri sunuldu.

Çalıştayın açılış programının son bölümünde ise Vali Arslantaş ve beraberindeki protokol üyeleri Heykeltraş ve Resim Sanatçılarının Çalışma stantlarını gezerek sanat eserlerini incelediler.

V ali Arslantaş yaptığı konuşmada, “Bugün Türkiye’mizin Maldivleri olan Yeşilova ve Salda Gölü için bir araya geldik. Yeryüzü cennetlerinden biri olan Salda; NASA’nın araştırmalarına göre Mars’ın yapısal özelliklerini barındıran dünyadaki iki yerde biridir. Halen Boğaziçi üniversitesi ve NASA bilim insanların araştırma faaliyetleri devam ettiği Salda, doğal yapısı ve güzelliği ile dünyamızın incisi konumundadır. Bu kıymetli doğal hazine tüm doğal varlıkları ve güzelliklerinin dilden dile yayılmasıyla bölgemizde son dönemdeki ilimizde turizm faaliyetleri hususunda en çok ziyaret edilen doğal alan olmuştur.

Bu denli önemli bir doğal yapıyı tüm dinamikleri ve varlıkları ile yarınlara taşınması, barındırdığı coğrafyası ve doğal hayatın bozulmaması, gelecek nesillere aktarılması ve bu hususlarda farkındalık oluşturulması adına “1. Uluslararası Yeşilova & Salda Geri Dönüşüm, Çevre ve Sanat Çalıştayı”nda bir araya gelmenin mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Bu çalışma temennide bulunduğumuz hususlarda önemli bir işleve sahip olup ciddi farkındalıklar oluşturması adına samimi bir şekilde devam ettiği sürece yöremizin sosyal, kültürel yapısı yanında doğa varlıklarının korunması ve doğal yaşamın devamı hususunda önemli işlevlerde bulunacağı açıktır.

Bu kapsamda bölgemizde hızla gelişen turizm faaliyetlerinin güzelliklerinin yansıması olarak fotoğrafçılık, kayak, dağ sporları ve diğer birçok spor alanlarının geliştirilmesi; lavanta bahçelerinin ve endemik bitki türlerinin korunması ve tüm alanların yapısına uygun olacak biçimde geliştirilmesi adına bu çalıştayın devamını ve benzer etkinliklerin artmasını yürekten temenni ediyorum. Bu etkinlikler sayesinde bölgemizde uluslararası bir üne kavuşan Salda’ nın ve dünyaca tanınmasına ve korunması vesile olacağından eminim.
Son olarak, bu doğal güzellikleri atamızın mirası olarak değil çocuklarımızdan aldığımız emanet olarak görmemiz gerektiğini bilmeli ve ona göre davranmak zorunda olduğumuzu hatırlatalım.

Bu kapsamda, Saldamızın kaderini için hayati öneme sahip bu projede; başta Burdur Valiliği olmak üzere, Yeşilova Kaymakamlığına, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesine, Yeşilova Belediyesine, Ege Sanat Birliği Sanatçılarına, tüm katılımcı ve paydaşlara katkılarından ve göstermiş oldukları hassasiyetten ötürü teşekkür ederim" dedi.

Salda'nın kaderini için hayati öneme sahip projenin açılış töreni yapıldıSalda'nın kaderini için hayati öneme sahip projenin açılış töreni yapıldıSalda'nın kaderini için hayati öneme sahip projenin açılış töreni yapıldıSalda'nın kaderini için hayati öneme sahip projenin açılış töreni yapıldıSalda'nın kaderini için hayati öneme sahip projenin açılış töreni yapıldıSalda'nın kaderini için hayati öneme sahip projenin açılış töreni yapıldıSalda'nın kaderini için hayati öneme sahip projenin açılış töreni yapıldıSalda'nın kaderini için hayati öneme sahip projenin açılış töreni yapıldıSalda'nın kaderini için hayati öneme sahip projenin açılış töreni yapıldıSalda'nın kaderini için hayati öneme sahip projenin açılış töreni yapıldıSalda'nın kaderini için hayati öneme sahip projenin açılış töreni yapıldıSalda'nın kaderini için hayati öneme sahip projenin açılış töreni yapıldıSalda'nın kaderini için hayati öneme sahip projenin açılış töreni yapıldıSalda'nın kaderini için hayati öneme sahip projenin açılış töreni yapıldıSalda'nın kaderini için hayati öneme sahip projenin açılış töreni yapıldıSalda'nın kaderini için hayati öneme sahip projenin açılış töreni yapıldıSalda'nın kaderini için hayati öneme sahip projenin açılış töreni yapıldıSalda'nın kaderini için hayati öneme sahip projenin açılış töreni yapıldıSalda'nın kaderini için hayati öneme sahip projenin açılış töreni yapıldıSalda'nın kaderini için hayati öneme sahip projenin açılış töreni yapıldıSalda'nın kaderini için hayati öneme sahip projenin açılış töreni yapıldıSalda'nın kaderini için hayati öneme sahip projenin açılış töreni yapıldı

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Vali Arslantaş'ın talimatlarıyla başlamıştı GES Projesinin yüzde 75'i tamamlandı
Yerel Yönetim

Vali Arslantaş'ın talimatlarıyla başlamıştı GES Projesinin yüzde 75'i tamamlandı

Burdur Valisi Ali Arslantaş, Burdur geneli köylerde içme suyu elektrik giderlerinin karşılanması amacıyla bizzat talimatlarıyla başlatılan 2.1 MW güç üretim kapasitesine sahip GES Proje alanında incelemelerde bulundu.

Burdur'da Türk Mutfağı Haftası program açılışı yapıldı
Etkinlik

Burdur'da Türk Mutfağı Haftası program açılışı yapıldı

Burdur Valiliği öncülüğünde, ilgili paydaş STK ve kamu kurumlarının katkılarıyla düzenlenecek hafta kapsamında yapılacak etkinliklerde Burdur'a özgü yöre mutfağı ve tatların daha geniş kitlelere tanıtılması amaçlanıyor. İşte detaylar...

Burdur'da coşkulu 19 Mayıs kutlaması
Etkinlik

Burdur'da coşkulu 19 Mayıs kutlaması

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 104. yıl dönümünde İlimizde düzenlenen törenlerle coşkuyla kutlandı.

Burdur'da özel öğrencilerin gösterileri beğeni ile izlendi
Bölgesel

Burdur'da özel öğrencilerin gösterileri beğeni ile izlendi

Burdur Valisi Ali Arslantaş, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından birlikte düzenlenen programa katıldı.

ÇÖDES projesi Çölyaklı bireylerin yaşam kalitesini artıracak
Bölgesel

ÇÖDES projesi Çölyaklı bireylerin yaşam kalitesini artıracak

Burdur'da kurumlar tarafından hazırlanan Burdur Çölyaklı Bireyleri Destekleme Projesi'ne (ÇÖDES) Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından finansmanı (ödenek sağlanması) uygun görülmüştür.

Burdur Valisi Ali Arslantaş, oyunu kullandı
Bölgesel

Burdur Valisi Ali Arslantaş, oyunu kullandı

Burdur'da oyunu kullanan Vali Ali Arslantaş, ' Amacımız vatandaşlarımızın iradesinin sağlıklı bir şekilde yansımasıdır. dedi.