Burdur / Yeşilova

Salda'nın kaderini için hayati öneme sahip projenin açılış töreni yapıldı

Burdur Valisi Ali Arslantaş'ın da katılımıyla 1. Uluslararası Yeşilova - Salda geri dönüşüm, çevre ve sanat çalıştayı açılış töreninin ardından başladı.

Salda'nın kaderini için hayati öneme sahip projenin açılış töreni yapıldı

Burdur Valisi Ali Arslantaş, 5-9 Ekim tarihleri arasında yapılacak 1. Uluslararası Yeşilova- Salda Geri Dönüşüm, Çevre ve Sanat Çalıştayının açılış programına katıldı.

Yeşilova İlçesi Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen açılış programı saygı duru ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayarak, protokol konuşmaları ile devam etti.

Açılış programı, Vali Ali Arslantaş, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, Yeşilova Kaymakamı Erdem Yenisoy, Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel, Ege Sanat Birliği Başkanı Nurettin Ataman ve Gül Soyalar tarafından yapılan konuşmalar ile devam etti.

İbrahim Soyalar tarafından şiir dinletisi ile devam eden programın akışında MAKÜ Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Halk Oyunları Ekibi ve İzmir Seferhisar Belediye Bandosu tarafından gösteri sunuldu.

Çalıştayın açılış programının son bölümünde ise Vali Arslantaş ve beraberindeki protokol üyeleri Heykeltraş ve Resim Sanatçılarının Çalışma stantlarını gezerek sanat eserlerini incelediler.

V ali Arslantaş yaptığı konuşmada, “Bugün Türkiye’mizin Maldivleri olan Yeşilova ve Salda Gölü için bir araya geldik. Yeryüzü cennetlerinden biri olan Salda; NASA’nın araştırmalarına göre Mars’ın yapısal özelliklerini barındıran dünyadaki iki yerde biridir. Halen Boğaziçi üniversitesi ve NASA bilim insanların araştırma faaliyetleri devam ettiği Salda, doğal yapısı ve güzelliği ile dünyamızın incisi konumundadır. Bu kıymetli doğal hazine tüm doğal varlıkları ve güzelliklerinin dilden dile yayılmasıyla bölgemizde son dönemdeki ilimizde turizm faaliyetleri hususunda en çok ziyaret edilen doğal alan olmuştur.

Bu denli önemli bir doğal yapıyı tüm dinamikleri ve varlıkları ile yarınlara taşınması, barındırdığı coğrafyası ve doğal hayatın bozulmaması, gelecek nesillere aktarılması ve bu hususlarda farkındalık oluşturulması adına “1. Uluslararası Yeşilova & Salda Geri Dönüşüm, Çevre ve Sanat Çalıştayı”nda bir araya gelmenin mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Bu çalışma temennide bulunduğumuz hususlarda önemli bir işleve sahip olup ciddi farkındalıklar oluşturması adına samimi bir şekilde devam ettiği sürece yöremizin sosyal, kültürel yapısı yanında doğa varlıklarının korunması ve doğal yaşamın devamı hususunda önemli işlevlerde bulunacağı açıktır.

Bu kapsamda bölgemizde hızla gelişen turizm faaliyetlerinin güzelliklerinin yansıması olarak fotoğrafçılık, kayak, dağ sporları ve diğer birçok spor alanlarının geliştirilmesi; lavanta bahçelerinin ve endemik bitki türlerinin korunması ve tüm alanların yapısına uygun olacak biçimde geliştirilmesi adına bu çalıştayın devamını ve benzer etkinliklerin artmasını yürekten temenni ediyorum. Bu etkinlikler sayesinde bölgemizde uluslararası bir üne kavuşan Salda’ nın ve dünyaca tanınmasına ve korunması vesile olacağından eminim.
Son olarak, bu doğal güzellikleri atamızın mirası olarak değil çocuklarımızdan aldığımız emanet olarak görmemiz gerektiğini bilmeli ve ona göre davranmak zorunda olduğumuzu hatırlatalım.

Bu kapsamda, Saldamızın kaderini için hayati öneme sahip bu projede; başta Burdur Valiliği olmak üzere, Yeşilova Kaymakamlığına, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesine, Yeşilova Belediyesine, Ege Sanat Birliği Sanatçılarına, tüm katılımcı ve paydaşlara katkılarından ve göstermiş oldukları hassasiyetten ötürü teşekkür ederim" dedi.

Salda'nın kaderini için hayati öneme sahip projenin açılış töreni yapıldıSalda'nın kaderini için hayati öneme sahip projenin açılış töreni yapıldıSalda'nın kaderini için hayati öneme sahip projenin açılış töreni yapıldıSalda'nın kaderini için hayati öneme sahip projenin açılış töreni yapıldıSalda'nın kaderini için hayati öneme sahip projenin açılış töreni yapıldıSalda'nın kaderini için hayati öneme sahip projenin açılış töreni yapıldıSalda'nın kaderini için hayati öneme sahip projenin açılış töreni yapıldıSalda'nın kaderini için hayati öneme sahip projenin açılış töreni yapıldıSalda'nın kaderini için hayati öneme sahip projenin açılış töreni yapıldıSalda'nın kaderini için hayati öneme sahip projenin açılış töreni yapıldıSalda'nın kaderini için hayati öneme sahip projenin açılış töreni yapıldıSalda'nın kaderini için hayati öneme sahip projenin açılış töreni yapıldıSalda'nın kaderini için hayati öneme sahip projenin açılış töreni yapıldıSalda'nın kaderini için hayati öneme sahip projenin açılış töreni yapıldıSalda'nın kaderini için hayati öneme sahip projenin açılış töreni yapıldıSalda'nın kaderini için hayati öneme sahip projenin açılış töreni yapıldıSalda'nın kaderini için hayati öneme sahip projenin açılış töreni yapıldıSalda'nın kaderini için hayati öneme sahip projenin açılış töreni yapıldıSalda'nın kaderini için hayati öneme sahip projenin açılış töreni yapıldıSalda'nın kaderini için hayati öneme sahip projenin açılış töreni yapıldıSalda'nın kaderini için hayati öneme sahip projenin açılış töreni yapıldıSalda'nın kaderini için hayati öneme sahip projenin açılış töreni yapıldı

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Vali Ali Arslantaş'a Veda Programı ve Fahri Hemşehrilik Beratı
Bölgesel

Vali Ali Arslantaş'a Veda Programı ve Fahri Hemşehrilik Beratı

10 Ağustos 2023 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Vali olarak atanan Ali Arslantaş için Burdur'da düzenlenen veda programında Fahri Hemşehrilik belgesi takdim edildi.

Burdur Valisi Ali Arslantaş'tan Veda Mesajı
Bölgesel

Burdur Valisi Ali Arslantaş'tan Veda Mesajı

Burdur Valisi Ali Arslantaş, üç yıl süren görev süresinin sonunda ilimizden ayrılışını veda mesajıyla duyurdu. Arslantaş, Burdur'a ve Burdurlu hemşehrilerine teşekkürlerini sundu. Detaylar haberimizde...

Burdur Valisi Ali Arslantaş, veda ziyaretlerini sürdürdü
Etkinlik

Burdur Valisi Ali Arslantaş, veda ziyaretlerini sürdürdü

Burdur Valisi Ali Arslantaş'ın görevden ayrılması öncesinde İl merkezindeki kamu kurumları, odalar, siyasi partiler ve STK'ları ziyaret etti. İşte veda ziyareti detayları ve fotoğrafları

Vali Arslantaş'tan Kızılkaya'da Başkan Güngör'e veda ziyareti
Etkinlik

Vali Arslantaş'tan Kızılkaya'da Başkan Güngör'e veda ziyareti

Burdur Valisi Ali Arslantaş'ın Vali Mülkiye Başmüfettişliği görevine atanmasının ardından Kızılkaya Belediye Başkanı İlkay GÜNGÖR'e veda ziyaretinde bulundu.

Vali Arslantaş'tan Bucak TSO'ya veda ziyareti
Bölgesel

Vali Arslantaş'tan Bucak TSO'ya veda ziyareti

Vali Ali Arslantaş, Vali-Mülkiye Başmüfettişliği görevine atanmasıyla Bucak Ticaret ve Sanayi Odası'na veda ziyareti gerçekleştirdi.

Burdur Valisi Ali Arslantaş İlçelerde Veda Ziyaretlerinde Bulundu
Bölgesel

Burdur Valisi Ali Arslantaş İlçelerde Veda Ziyaretlerinde Bulundu

Burdur Valisi Ali Arslantaş, üç yıl süren görev süresi boyunca İlçelerde yaptığı hizmetleri tamamlamak üzere veda ziyaretlerinde bulundu.