Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Halk Oyunları Ekibi şampiyonluk sevinçlerini Rektör Dalgar’ı ziyaret ederek paylaştı.
25-26 Kasım tarihleri arasında Bartın’da 20. Üniversiteler Halk Dansları Halk Müziği Şenliği kapsamında düzenlenen Halk Oyunları Yarışmasına katılan MAKÜ Halk Oyunları Ekibi yarışmadan şampiyonluk kupası ile döndü. Geleneği bozmayarak katıldığı her yarışmada başarılı olan ve üst üste 4. kez olmak üzere toplamda 5 şampiyonluk alarak MAKÜ ailesini gururlandıran MAKÜ Halk Oyunları Ekibini, sorumlu öğretim elemanları ile birlikte senato odasında ağırlayan Rektör Dalgar tek tek bütün ekibi tebrik ederek; “Burdur gibi folklor kültürünün merkezi dediğimiz bir yerden halkoyunları alanında başarılı olmak çok daha anlamlı. Bunu uluslararası boyuta taşımak lazım. Koreografisi ile, uyumunuzla olağanüstü bir seyir zevki veren bir performansınız vardı. Hem sosyal ve kültürel anlamda önemli bir başarı, hem de akademik bir başarı olarak değerlendiriyorum. Hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum ve gözlerinizden öpüyorum. Gerçekten bizleri çok mutlu ettiniz. Başarılarınız daim olsun. Üniversite olarak sizlerin bu başarı yolculuğunda, bu başarıları daha ileriye taşıma noktasında desteğimiz her zaman yanınızdadır ve yanınızda olacaktır. Bunu da açıkça ifade etmek isterim. Size emek veren hocalarımıza ve SKS’deki arkadaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İnşallah hocalarımız bize bu anlamda bir vizyon çizecekler. Bizler de bu yolculukta sizlere destek olacağız. Bizi gururlandıracak nice başarılarınız olacaktır. Her birinize ayrı ayrı teşekkür ederim” açıklamasında bulundu.
Yarışmadaki performanslarının sinevizyonda izletildiği ziyarette MAKÜ Halk Oyunları Ekibinin sorumlu öğretim elemanları Doç Dr. Zeynel Turan, Dr. Öğr. Üyesi Nurgül Mıhladız ve Öğr. Gör. Uğur Bulut da yer aldı.
Ziyaret, toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.
Türkiye Motosiklet Federasyonu'nun (TMF) 2024 yarış takviminde de yer alan Drag Şampiyonası 1. Ayak Yarışları, 27-28 Temmuz tarihlerinde Antalya’da Kepez Drag Pisti’nde gerçekleştirilecek.
Katıldıkları turnuvalarda elde ettikleri derecelerle Bayraklı’nın gururu olmaya devam eden Bayraklı Belediyesi sporcuları, tekvando branşında İzmir şampiyonu oldu.
23 Temmuz bugün Şampiyonlar Ligi maç programı belli oldu. Peki bugün hangi takımların maçı var? Bugün kimin maçı var? sorularının ardından 23 Temmuz maç programını derledik. Sarı-lacivertliler İsviçre ekibi Lugano’nun konuğu olacak. Peki, Bu akşam hangi maçlar var, kimin maçı var? Fenerbahçe’nin maçı bugün mü? İşte 23 Temmuz Salı maç programı!
Nevşehir Belediyesi sporcusu Buğlem Kılıç; U-11 Kadınlar Güreş Türkiye Şampiyonası’nda 54 Kg’da Türkiye Şampiyonu oldu.
Kocaeli’nde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Kupası’nda Manisa’nın Salihli ilçesinin milli judocusu Hira Kılkış, 70 kiloda şampiyon oldu.
UEFA Şampiyonlar Ligi 2. eleme turu maçları yarın başlıyor. Fenerbahçe, İsviçre'nin Lugano takımıyla deplasmanda karşılaşacak. İşte UEFA Şampiyonlar Ligi'nde maç programı ve detaylar.
Yorumlar (0)