Şişli Belediye Başkanı Muammer Güler, 2024 yılında yapılacak yerel seçimlerde yeniden belediye başkanı olacağını söyleyerek, "Cumhuriyet Halk Partimizden ikinci kez başvurmak ve yeniden seçilmek için adayım" dedi.
2019’da yapılan yerel seçimde Cumhuriyet Halk Partisi’nin aday gösterdiği Muammer Keskin, yüzde 48.49 oy oranıyla Şişli Belediye Başkanı olarak seçilmişti. 4 buçuk yıldır görevde olan Keskin, bugün CHP Şişli İlçe Başkanlığı önünde düzenlenen programda bir dönem daha Şişli Belediye Başkanı olmak için aday olacağını açıkladı.
“Cumhuriyet Halk Partimizden ikinci kez başvurmak ve yeniden seçilmek için adayım”
CHP Şişli İlçe Başkanlığı önünde toplanan partililere seslenen Muammer Keskin, “Yola çıkarken sizlere söylemiştim; Şişli’yi talan edenlere Şişli’yi dar edeceğiz. Bunu herkes bilsin. Ranta boğulmuş bu ilçede toplum kesimlerinin tamamını kucaklayan, halkçı, demokratik ve toplumcu bir belediyenin öncülüğünü yaptık. Önceliğimiz katılımdır, katılımın olmadığı yerde ne konuşursak konuşalım hiçbirinin bir önemi yok. Onun için katılımla birlikte şeffaflığı çok önemsiyoruz. Halkçılık, eşitlik, adaletle herkese hizmet götürmek, eşit bir hizmet götürmek önceliğimizdir. Dayanışmayı, gelişimi, ilerlemeyi, liyakati her zaman her projemize yansıttık. 5 yıldır da buna çaba sarf eden bir arkadaşınızım. Bizler sosyal adalet, eşitlik ve refah içinde roller üstlenmeliyiz. Sadece yoksulluğu konuşmamalıyız, yoksulluğu nasıl gidereceğimizi de konuşmak zorundayız. Şişli’de bu rolümüzün farkındayız ve bütün projelerimizi de bu role uygun yapmaya gayret ediyoruz. El ele kol kola verdik, omuz omuza verdik. Bundan sonra da daha güçlü bir biçimde devam etmeye var mısınız? Bu haklı mücadelede birlikte çalışmaya, daha çok çalışmaya var mısınız? Ben de varım. Baba ocağımızdan, evimizden Cumhuriyet Halk Partimizden ikinci kez başvurmak ve yeniden seçilmek için adayım” diyerek adaylığını açıkladı. İHA
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarihi binasına gelerek vatandaşlara seslendi.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Salihli İlçe Başkanı Halil Tüfek, Salihli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünde tekniker olarak çalışan Erkan Keskin'in geçici görevlendirme yazısı ile Zabıta Müdürlüğünde kavşaklarda geçen araçları saymak üzere görevlendirildiğini ve aşırı sıcaktan bayılarak hastaneye kaldırıldığını belirterek, “CHP'li belediye mobbing işini abarttı” dedi.
CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, tasarruf genelgesinin yerel basını zor durumda bıraktığını belirtti ve iktidara tasarrufu kendilerinde yapmaları çağrısında bulundu.
Tek aday ile gidilen Cumhuriyet Halk Partisi Burdur İl Kadın Kolları Başkanlığı seçimlerinde Zinet Gezer’den bayrağı Şengül Sevim Tekin devraldı.
CHP Burdur İl Kadın Kolları Başkanlığı seçimlerinde Şengül Sevim Tekin, yeni başkan olarak seçildi. Kongreye CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka ve diğer önemli partililer katıldı.
CHP Bucak Kadın Kolları Başkanlığına, Olağan İlçe Kongresinde Rahime Tuğçe Aktaş Kaplan seçildi. Başkan Rahime Tuğçe Aktaş Kaplan'ın açıklaması için tıklayın...
Yorumlar (0)