Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Won Ik Lee ve beraberindeki heyet, Adıyaman’da Kore gazileri ve aileleriyle bir araya geldi.
Bir otelde düzenlenen toplantı, Kore Marşı ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Programda birlik ve beraberlik mesajları vererek konuşan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Beyazıt Yumuk, "Kore halkı ve hükumeti hiçbir zaman ahde vefadan geri kalmamıştır. Geçmişte o dostluğu gösteren o kadirşinaslığı gösteren insanlara karşı her zaman ahde vefayı en üst seviyede tutmuş, bunun en büyük örneğini yıllardır Kore gazilerine yaptıkları hizmetlerde, Kore gazi torunlarına yaptıkları eğitimlerde gördüğünüz gibi en son da 6 Şubat depreminden sonra gördük. En iyi şekilde organize oldular ve ülkemizde deprem bölgelerinde başta büyükelçimiz olmak üzere hepsi burada çalıştılar. Yardımcı oldular ve halen oluyorlar” dedi.
Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Won Ik Lee, “Bu iki ülke arasındaki dostluk ilişkisinin temelinde Kore gazilerinin yaptıkları fedakarlıkları ve katkıları var. Bu ülke arasındaki dostluk ilişkisinin temelini sağlayan Kore gazilerinin aileleriyle birlikte olmaktan gurur duyuyorum” şeklinde konuştu.
Adıyaman Valisi Osman Varol ise konuşmasında, “Yıllar öncesinde ülkemizin uluslararası sorumluluklarını yerine getirmek adına Kore’de gerçekleşen bu haksızlığa karşı doğru tarafın içerisinde yer alarak orada sunduğu katkı, buradan giden vatan evlatlarımızın orada kanlarıyla ödediği bedel, Kore halkına sağladıkları katkı hiçbir zaman Kore halkı ve devleti tarafından unutulmadı. Bunu yaşadığımız bütün dönem içerisinde her zaman şahit olduk. Bu bağ güçlü bir şekilde devam ediyor" ifadelerine yer verdi.
Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç ile Türkiye Muharip Gaziler Derneği Adıyaman Şube Başkanı Ahmet Okutan, birlik ve beraberlik mesajları vererek Kore heyetine teşekkür etti.
Yapılan konuşmaların ardından Kore gazilerine ve ailelerine çeşitli hediyeler ve plaketler takdim edildi. Programın sonunda yemek ikramında bulunuldu.
Programa Adıyaman Valisi Osman Varol, Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Won Ik Lee ve beraberindeki Kore heyeti, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Beyazıt Yumuk, Kore gazileri, aileleri, kurum müdürleri, STK temsilcileri çok sayıda kişi katıldı. İHA
Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Uşak'ın Eşme ilçesine atanan Kaymakam Mustafa Görmüş, Vali Ergün'ü makamında ziyaret etti.
Feke Belediye Başkanı Cömert Özen, pazarda esnaf ve vatandaşlara aşure ikramında bulundu.
Denizli'nin Tavas ilçesinde kaybolan ve 5 gündür kendisinden haber alınamayan 25 yaşındaki Muhammet Çıralı'nın cansız bedeni, Aydın'ın Kuyucak ilçesinde bulundu.
Elazığ Belediyesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonrasında üniversite tercihi yapacak adaylara yönelik iki ayrı noktada ücretsiz tercih ve danışmanlık hizmeti sunuyor.
Karşıyaka, geçtiğimiz sezon Elazığspor formasıyla play-off şampiyonluğu yaşayan kaleci Hakan Cambazoğlu ile prensip anlaşmasına vardı.
Elazığ Hipodromu, son yıllarda üstlendiği sosyal sorumluluk projeleriyle şehre değer katıyor. Atla Terapi Merkezi, engelli bireyler için empati parkuru, tiyatro sahnesi ve piknik alanlarıyla vatandaşlara hizmet sunuyor.
Yorumlar (0)