Burdur

Sorunlar çözüme kavuşturuluncaya kadar mücadele etmekte kararlıyız

Diyanet Birlik-Sen Genel Merkezi tarafından yapılan açıklamada, ' Sorunlar çözüme kavuşturuluncaya kadar mücadele etmekte kararlıyız ' ifadelerine yer verildi. İşte detaylar...

Sorunlar çözüme kavuşturuluncaya kadar mücadele etmekte kararlıyız

SORUNLAR ÇÖZÜME KAVUŞTURULUNCAYA KADAR MÜCADELE ETMEKTE KARARLIYIZ.

Diyanet İşleri Başkanlığında 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 86 maddesi kapsamında (asilde aranan tüm şartları taşıyan) görev yapan İmam-Hatip ve Müezzin Kayyımlar görev yapmaktadır.

Haftalık izin hakları var kullanamazlar, hastalanıp rapor alsalar kullanamazlar. Kullandıkları takdir de çalıştıkları gün sayısı kadar ücret aldıkları için eksik ücret alırlar, o zaman da aldıkları para pul olmaktadır.

Vekil din görevlilerinin ücretleri şu anda 12-13 bin Tl bandındadır. Vekil din görevlileri bu parayla kiramı ödesin, çay şekermi, makarna bulgurmu alsın, yoksa çocuklarına kitap defter kalem mi alsın. Bunları almak için şehire ailesiyle indiğinde 85 model Reno arabasına azıcık gazmı, çocuklarına birer ısırımlık çikolatamı alsın. Vekil personele, Geçici Kur'an Kursu Öğreticilerine Anayasanın 55 maddesinde belirtildiği şekliyle sosyal devlet anlayışımız gereği asgari ücretin altında asla ücret ödenmemeli, hakettikleri emek ve alınterlerinin karşılığı olan ücret ödenmelidir.

Bunun yanında sendika olarak 3600 ek gösterge, Yaz Kursları, kadrolu ve sözleşmeli personelin atama ve nakil sorunları, haftalık ve yıllık izinlerin kullanılmasın da yaşanan sıkıntılar, Kur'an Kursu Öğreticilerimizin, Daire personelinin, Murakıp, GİH, yardımcı hizmetler ile Destek personellerinin proplemleri, diyanet personeline ülkemiz genelinde yapılan sözlü ve fiili saldırılar ile sendikal faaliyetlerde ki ayrımcı ve ayrıştırıcı tavırların hepsi gündemimizde bulunmaktadır. Sendika olarak gündemimizi yakinen takip ediyoruz. Bunların çözümü için gecemizi gündüzümüze katarak çözüme kavuşması, kavuşturulması için mücadelemize devam ediyoruz.

Diyanet Birlik-Sen sendikası olarak bizim işimiz gücümüz tüm unvanlarda görev yapan değerli meslektaşlarımızın sıkıntı ve sorunlarıyla hemhal olmak, çözümü için öneriler sunmak, onlara rehberlik yapmak, aynı zaman da onurlu bir sendikal mücadele vermektir. Bu anlayışımızdan asla taviz vermedik vermeyeceğiz.Biz sendika olarak her daim üyelerimiz ve meslektaşlarımızın hakkını aramak, haklının yanında haksızlığın karşısında durmayı kendimize bir görev saydık. Görevimiz ve mücadelemizden taviz vermeyeceğiz.

Kamuoyuna saygılarımızla.

Diyanet Birlik-Sen Genel Merkezi

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Başkan Çaykara'nın halkla iç içe çalışması
Bölgesel

Başkan Çaykara'nın halkla iç içe çalışması

Avcılar’da Mahalle Hizmet Seferberliği ekipleri sorunlara hızlıca müdahale etmeye devam ediyor.

Antalya'da Bu Sorun Çözülüyor! 3 ilçede sayısı 13 oldu
Yerel Yönetim

Antalya'da Bu Sorun Çözülüyor! 3 ilçede sayısı 13 oldu

Antalya Büyükşehir Belediyesi, "Çevre Dostu Çiftçi Kart Projesi" ile zirai ilaç ambalaj atık sorununu çözüme kavuşturuyor.

Türkiye'de Hayvancılığın Ruhsat Sorunu! Bayramı sakın beklemeyin
İş Dünyası

Türkiye'de Hayvancılığın Ruhsat Sorunu! Bayramı sakın beklemeyin

Antalya Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı İlhan Ayhan, Türkiye'de hayvancılık yapan üreticilerin işletmelerinin yüzde 95'inin ruhsatsız olduğunu açıkladı. Detaylar haberimizde...

Çiftçinin sorunları iletildi! Başkan Bilal Özel de katıldı
İş Dünyası

Çiftçinin sorunları iletildi! Başkan Bilal Özel de katıldı

14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü münasebetiyle düzenlenen Danışma Kurulu Toplantısı'nda çiftçilerin sorunları Cumhurbaşkanı Erdoğan ve bakana iletildi.

 Ordu'da Mahalle Yolu Beton Yol Olarak Yenileniyor
Bölgesel

Ordu'da Mahalle Yolu Beton Yol Olarak Yenileniyor

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Altınordu ilçesinde 4 mahalleyi birbirine bağlayan ve yaklaşık 40 yıldır vatandaşların sorun yaşadığı güzergahta beton yol çalışması başlattı.

AYAL öğrencileri dünya sorunlarına çözüm arıyor
Bölgesel

AYAL öğrencileri dünya sorunlarına çözüm arıyor

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Ayvalık Anadolu Lisesi bünyesindeki MUN (Model United Nations) Kulübü tarafından ilçe tarihinde bir ilk olarak AYAL Model Birleşmiş Milletler Konferansı (AYALMUN-24) düzenlendi