Burdur / Tefenni

Tefenni her dalda gelişmeye devam ediyor

Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, ilçenin her dalda gelişmeye devam ettiğini söyledi.

Tefenni her dalda gelişmeye devam ediyor

Burdur'un Tefenni ilçesi yapılan yatırımlarla gelişmeye ve büyümeye devam ediyor.

İlçenin gelişmesi için gece gündüz çalışan Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, "İlçemiz sosyal hayatın, sportif faaliyetlerin ve kırsal turizmin yanında İstihdam kaynaklı yatırımların da Merkezi olmaya devam ediyor." dedi.

Yatırımları tek tek açıklayan Başkan Ümit Alagöz Şu ifadeleri kullandı;
İlçemiz Fatih Mahallesi, Burdur yolu üzerinde, 36 milyon TL’ye mal olan OSAN TARIM – Meyve Sebze Kurutma Tesisi önümüzdeki günlerde faaliyetine başlayacaktır.
Günlük 60 ton ürün kapasitesine sahip olacak işletmemizde en az 100 işçi istihdamı yapılacak olup, kendi sınıfında Türkiye’nin en büyük işletmesi olacaktır.
İlçemiz Yokuş Mahallesi, eski hastane altında inşaatı devam eden ihracat odaklı, BAŞAKTÜRK Unlu Mamuller Sanayi Tic. Ltd. Şti. firmasına ait fabrika, Aralık ayında faaliyete geçmesi planlanmaktadır. 2000 m2 kapalı alana kurulan fabrikada her gün bir Tır ürün, Tefenni’den Mersin limanına, buradan da Ortadoğu’ya gönderilecektir. İşletmemizde 1 yıl içinde 100 bayanın istihdam edilmesi planlanmaktadır.
İlçemiz Fatih Mahallesi, Burdur yolu üzerinde bölgenin en büyük Demir ve Sera Yapı Malzemeleri satış deposu inşa edilecek olup 1 ay içinde tamamlanması planlanmaktadır. 3000 m2 kapalı alanda kurulacak tesis en az 20 kişiye istihdam sağlayacaktır.
İlçemiz Esentepe Mahallesinde, İlçe kabristanlığının yanında ÖNKA SÜT firması tarafından Mandıra inşaatına önümüzdeki günlerde başlanacaktır. 2000 m2 kapalı alana inşa edilecek olan işletmede en az 15 personelin istihdam edilmesi planlanmaktadır.
İlçemiz Pazar Mahallesi Çavdır yolu üzerinde TEFENNİ VİLLAS şirketi tarafından Otel, Restoran ve Kır Düğün Salonu için proje çalışmaları başlamış olup 1 yıl içinde tamamlanması planlanmaktadır. Yapılacak tesiste sezonluk duruma göre en kötü şartlarda 10 vatandaşımıza istihdam sağlanacaktır.
Tüm bu işletmelerimizin yanında Küçük Sanayi Sitemizin inşaat çalışmaları da çok kısa zamanda başlayacak olup, İlçemizin gelişmesinde büyük rol oynayacak ve birçok yeni sanayi esnafının İlçemizde istihdam sağlamasına yol açacaktır.
Bu güne kadar olduğu gibi bugünden sonrada İlçemize yatırım yapmak isteyen tüm yatırımcıların Şahsım ve Belediyem adına, arkasında değil ÖNLERİNDE KOŞMAYA devam edeceğiz.
Tefenni’yi 158 yıllık İlçelik tarihine yakışır bir Sosyo-ekonomik gelişmişliğe ve nüfus sayısına ulaştırmak için tüm gücümüzle mücadele etmeye devam edeceğiz. Saygılarımla.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Tefenni Belediyesi İhale İle Satacak İşte Yerler ve Bedelleri
Bölgesel

Tefenni Belediyesi İhale İle Satacak İşte Yerler ve Bedelleri

Burdur'un Tefenni ilçesinde Tefenni Belediyesine ait ilçe sınırı içerisindeki arsalar ihale ile satılacaktır.

Tefenni'de tüm yollar asfaltlanıyor
Bölgesel

Tefenni'de tüm yollar asfaltlanıyor

Burdur'un Tefenni ilçesinde 40 km'ye yakın yol sıcak asfaltla kaplandı.

Tefenni Belediyesinin Merkezine getirilen Şahin tedavi edildi
Bölgesel

Tefenni Belediyesinin Merkezine getirilen Şahin tedavi edildi

Tefenni Belediyesi Sokak Hayvanları Barınak ve Rehabilitasyon Merkezi, yaralı olarak getirilen Şahin'i tedavi ederek sağlığına kavuşturdu.

Tefenni'de Klasiğin Ötesinde Yaşlı Bakım ve Huzurevi projesi
Bölgesel

Tefenni'de Klasiğin Ötesinde Yaşlı Bakım ve Huzurevi projesi

Tefenni Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl projesi açıklanan ancak artan inşaat maliyetleri nedeniyle yapımına gecikmeli olarak başlanılan Yaşlı Bakım ve Huzurevi projesi kapsamında 25 adet villanın ilki tamamlandı.

Hizmet Adamı Başkan Alagöz Yeni Yatırımın Açılışını Yaptı
Bölgesel

Hizmet Adamı Başkan Alagöz Yeni Yatırımın Açılışını Yaptı

Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz’ün yapımından bitimine kadar öncü olduğu “KULE PARK EĞLENCE MERKEZİ” açıldı.

Başkan Alagöz; Cehaleti gizlemenin en güzel yolu sanırım susmak...
Bölgesel

Başkan Alagöz; Cehaleti gizlemenin en güzel yolu sanırım susmak...

Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, Devlet Bahçeli'nin Askıda Ekmek Var kampanyası üzerine muhalefet partisinin açıklamalarına bu sözlerle karşılık verdi.