MARDİN (İHA) - Mardin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MARSU) Genel Müdürlüğü, Dargeçit ilçesi Tepebaşı Mahallesinin içme suyu altyapısını güçlendirmek için şebeke hattını yenileme çalışmalarına devam ediyor.
MARSU Genel Müdürlüğü, kent genelinde kesintisiz içme suyu ve sağlam altyapı hizmeti sağlama amacıyla ekonomik değerini yitirmiş mevcut içme suyu ve kanalizasyon hatlarını yenileme çalışmalarını sürdürüyor. Bu çerçevede Dargeçit ilçesi Tepebaşı Mahallesi Kısmetli Caddesinde 1160 metre uzunluğundaki içme suyu şebeke hattı yenileniyor.
Yapılan çalışmalarda muhtelif çaplarda borular kullanılarak 1160 metrelik hat güçlendirilirken, gelecekteki nüfus yoğunluğu dikkate alınarak bağlantı işlemleri de gerçekleştirileceği belirtildi.
Çalışmanın tamamlanmasıyla birlikte mahalle sakinleri, daha verimli ve sağlıklı içme suyuna kavuşacak.
Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MARSU), Artuklu ilçesi 13 Mart Mahallesinde ekonomik ömrünü tamamlayan kanalizasyon şebeke hattını yenileyerek bir sorunu daha çözüme kavuşturdu.
Mardin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MARSU), vatandaşlara hızlı hizmet götürebilmek ve hizmet kalitesini yükseltmek amacıyla araç filosunu 3 adet kombine kanal açma ve temizleme aracı ile güçlendirdi.
Mardin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, sağlıklı ve kesintisiz içme suyu sağlamak için başladığı proje çerçevesinde Kızıltepe ilçesine bağlı kırsal Aşağı Azıklı Mahallesi’nin içme suyu sorununu çözüme kavuşturdu.
Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri Bodrum’da yaşanan içme suyu hat arızalarına müdahale etmeye devam ediyor.
Ayvalık'ın en büyük sıkıntılarından biri olan su kesintisi, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın'ın çalışmalarıyla tarihe gömülecek.
Bucak Belediyesi, su kaynaklarının korunması ve geleceğe yatırım yapmak için su israfına karşı mücadeleyi yoğunlaştırıyor. İçme suyunu bilinçsiz kullananlara ceza uygulanıyor.
Yorumlar (0)