Balıkesir

Trafik ekiplerinden Balıkesir'de Sürücülere Bilgilendirme

Balıkesir'de İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri ve Balıkesir Otomobil Sporları Derneği ile birlikte sürücülere bilgilendirme uygulaması yapıldı.

Trafik ekiplerinden Balıkesir'de Sürücülere Bilgilendirme

Balıkesir'de İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri ve Balıkesir Otomobil Sporları Derneği ile birlikte sürücülere bilgilendirme uygulaması yapıldı. Uygulamada sürücülere emniyet kemeri, aşırı hız ve yorgun araç kullanılmaması uyarısı yapıldı.
Balıkesir'de sürücülere yönelik olarak yapılan müşterek sürücü bilgilendirme faaliyetleri dahilinde 2021-2030 Karayolu Trafik Güvenliği Strateji Belgesi ve 2024-2027 Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı kapsamında " Yol Kullanıcılarına Yönelik" Karayolu Trafik Haftası Kapsamında akşam saat 21 ila 22 saatleri arasında Balıkesir il merkezi İstasyon Meydanında Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü, Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve Balıkesir Otomobil Sporları Derneğiyle (BOSDER) birlikte 220 Araç, Sürücü ve Yolcularına; Emniyet kemeri kullanımı, Yorgun araç kullanmaması ve Aşırı hız yapılmaması konusunda bilgilendirilme çalışması yapıldı. Uygulama da ekipler Genel Trafik Kuralı konuları hakkında bilgilendirici broşür dağıtımı ile çocuklara yönelik trafik kurallarını öğretici hediye dağıtımı yapıldı.

İHA İHA
İhlas Haber Ajansı
Bu haber İHA tarafından hazırlanmış olup habere Habernnc.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İHA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İHA kurumudur.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

40 trafik personeline ‘Temel İlk Yardım’ kursu verildi.
Yaşam

40 trafik personeline ‘Temel İlk Yardım’ kursu verildi.

Trafik kazalarında ilk yardım ekibinin gelmesi anına kadar yapılacak ilk yardım konusunda Muğla Emniyet Müdürlüğü Trafik ekiplerine kurs verildi.

Manisa’da trafik ekipleri denetimlerini artırdı
3. Sayfa

Manisa’da trafik ekipleri denetimlerini artırdı

Manisa İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve ilçe trafik ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimlerde kurallara uymayan sürücülere cezai işlem yapıldı.

Trafik polislerinden hız denetimi
Bölgesel

Trafik polislerinden hız denetimi

Çorum’un Sungurlu ilçesinde, Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik ekipleri Ankara-Samsun karayolu üzerinde hız denetimi yaptı.

Manisa'da zorunlu kış lastiği denetimi
Bölgesel

Manisa'da zorunlu kış lastiği denetimi

Manisa İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekiplerince yapılan zorunlu kış lastiği denetiminde kusurlu görülen 65 araç ve sürücüsüne, 129 bin 861 TL para cezası uygulandı.

Görüş mesafesi düştü, trafik ekipleri uyardı
Bölgesel

Görüş mesafesi düştü, trafik ekipleri uyardı

Şanlıurfa'da etkili olan sis, görüş mesafesini 25 metreye kadar düşürdü.

Jandarmadan 'Huzur' operasyonu
3. Sayfa

Jandarmadan 'Huzur' operasyonu

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığına bağlı asayiş ve trafik ekipleri genel asayişin ve kamu düzeninin sağlanması, suç işleme amacındaki şahısların caydırılması, aranan şahısların, araçların yakalanması, varsa suç delillerinin ele geçirilmesi, mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması maksadıyla 113 Ekip ve 358 personel ve 2 Narkotik Tespit Köpeğinin katılımı ile Huzurlu Sokaklar ve Narkotik Suçlar Uygulaması icra edildi.