Tünektepe Turizm Tesisleri İhaleye Çıkıyor!

Antalya Tünektepe'deki otel ve lokanta 2035 yılına kadar kiralanacak. Tünektepe turizm tesis alanı Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından ihaleye çıkarılıyor.

Tünektepe Turizm Tesisleri İhaleye Çıkıyor!

TÜNEKTEPE KİRALIK...

Antalya Tünektepe'deki otel ve lokanta 2035 yılına kadar kiralanacak

Tünektepe turizm tesis alanı Büyükşehir Belediyesi tarafından ihaleye çıkarılıyor. Tünektepe ihalesi Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Mayıs ayı devam meclisinin 17. Maddesi içinde görüşülerek kabul edildi.

TÜNEKTEPE TURİZM TESİS ALANI İHALEYE ÇIKIYOR

Antalya Büyükşehir Belediyesi Mayıs ayı devam meclisinin 17. Maddesi çerçevesinde Konyaaltı İlçesi, Hurma Mahallesi, Tünektepe Mevkiinde bulunan Antalya Büyükşehir Belediyesine kiraya verilen ve kesin izin taahhüt senedi imzalanan ormanlık alanlar üzerinde Tünektepe turizm tesis alanın onaylı projesinde öngörülen yapı ve tesisler ile alan düzenlemesinin yapılarak,

5393 sayılı Belediye Kanunu gereğince 21.04.2035 tarihine kadar sınırlı ayni hak (üst hakkı) tesis edilmek üzere 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Taşınmazlarının İdaresi Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince ihalesinin gerçekleştirilebilmesi için Antalya Büyükşehir Belediye encümenine yetki verilmesi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu görüşüldü. Rapor, AK Parti grubunun “çekimser”, diğer grupların “evet” oylarıyla, oy çokluğuyla kabul edildi.

İHALEDE 60 YATAKLI OTEL YER ALIYOR

Tünektepe turizm tesis alanı içinde birinci sınıf 30 oda ve 60 yataklı otel ve 240 kişilik lokanta projesi yer alıyor. Proje içinde yer alan tesislerin yenilenmesine bağlı olarak Büyükşehir Belediye Encümeni alanı ihaleye çıkaracak.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 1
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Başkan Muhittin Böcek  ,Mesut Kocagöz 'ün Tutuklanmasından son açıklama yaptı
Yaşam

Başkan Muhittin Böcek ,Mesut Kocagöz 'ün Tutuklanmasından son açıklama yaptı

Mesut Başkanımıza uygulanan hukuki yaklaşımın ve hızın ülkede bugüne kadar yaşanan tüm benzer konularda uygulanmamış olması da ayrıca düşündürücüdür. Hukuka karşı saygımız ve sorumluluğumuz nedeni ile konuyu en ince ayrıntısına kadar takip edeceğimizin bilinmesini isterim.

Antalya Teleferik 24 Kasım'da Öğretmenlere Ücretsiz
Bölgesel

Antalya Teleferik 24 Kasım'da Öğretmenlere Ücretsiz

Teleferik 24 Kasım’da Öğretmenlere Ücretsiz.

Antalya Hava Limanında yeni Rekor dakikada
Bölgesel

Antalya Hava Limanında yeni Rekor dakikada

Yolcu kapasitesinin 35 milyondan 80 milyona çıkartacak 750 milyon euroluk dev yatırımla havalimanında yeni dış ve iç hat terminaller, mevcut kuleler, VIP ve CIP binalarının düzenlenmesini içeren inşaatlar devam ediyor.

Saniye Başkan, Antalya turizminin geleceğini planlayacak!
Bölgesel

Saniye Başkan, Antalya turizminin geleceğini planlayacak!

Korkuteli Belediye Başkanı Saniye Caran bugün yapılan Antalya Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Altyapı Hizmet Birliği (ANTAB) toplantısında Plan Bütçe Komisyonuna seçildi.

Antalya yanacak! Termometreler bile kendinden geçti
Bölgesel

Antalya yanacak! Termometreler bile kendinden geçti

Antalya her yıl olduğu gibi bu yılda sıcaklığa maruz kalırken, termometreler 41 dereceyi gösterdi. Sıcakta kavrulanlar sahile akın etti.

Burdur'da Turizm Master Planı Hazırlanacak!
Bölgesel

Burdur'da Turizm Master Planı Hazırlanacak!

Burdur Valisi Türker Öksüz, TÜRSAB tarafından düzenlenen Turizm Arama Konferansı'nın açılışında yaptığı konuşmada Burdur'un turizm potansiyelini anlattı.