Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi 108. yıl dönümü ile ilgili mesaj yayımladı.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;
Çanakkale Zaferi; düşman ne kadar güçlü ve çok olursa olsun, milletimizin inancı ve bağımsızlığa olan düşkünlüğü karşısında yenilgiye mahkûm olduğunun destansı kanıtıdır.
1. Dünya Savaşı ile birlikte, Türk Milletini Anadolu’dan da çıkarmak için gözü dönenlere karşı, yüzbinlerce şehit ve gazi pahasına Çanakkale’de alınan zafer, daha sonra Kurtuluş Savaşı’na da ilham olmuş, ayrıca dünyadaki mazlum milletlere, emperyalizme karşı savaşta umut, ışık haline gelmiştir.
İngiliz ve Fransızların, sömürgelerindeki askerleriyle birlikte, dönemin en büyük donanmaları ve askeri gücüyle yüklendikleri Çanakkale’de uğradıkları yenilgi, Türk milletine yaşam hakkı tanımak istemeyenlere ağır bir darbe vurmuştur.
Çanakkale Savaşı’nda Türk Ordusu’nun dünya savaş tarihine altın harflerle yazılan zaferi, dünya tarihini de değiştirmiştir.
Çanakkale Zaferi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde en önemli kazanılan savaşlardan birisidir. Bugün bu topraklarda Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olarak yaşayabiliyorsak, biz 18 Mart’a çok şey borçluyuz. Bu topraklarda yatan binlerce atamıza minnettarız.
Hiç kimsenin kuşkusu olmasın ki, Atalarımızın kanlarıyla sulanan bu cennet topraklar; daha nice evlatlar yetiştirmeye devam edecektir. Ülkemizin birlik ve beraberliğine göz diken karanlık güçler, dün olduğu gibi bugün de emellerine asla ulaşamayacaktır.
Bu zafer, Türk’ün gücünü dünyaya ispatlayan kahramanlık mücadelesidir. 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108. yıl dönümünü büyük bir gurur ile kutluyor, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Atatürk başta olmak üzere, yaşamını ülkesine adayan tüm kahramanlarımızı, vatanını canından üstün bilen şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyorum.”
Türkiye Sağlık Kentler Birliği Encümen Toplantısı, Burdur Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantıya İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay ve diğer encümen üyeleri katıldı.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Ulu Camide düzenlenen törenle vatandaşlara aşure ikramında bulundu. Muharrem ayının bereketini paylaşan Başkan Ercengiz, birlik ve beraberlik mesajı verdi.
Başkan Ercengiz, birim müdürleriyle toplandı. Şehir için faydalı hizmetler için istişare edildi. Detaylar için tıklayın...
Burdur Belediyesi, 8 Temmuz - 22 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek Açık Hava Sinema Günleri ile vatandaşlara yaz aylarında aileleriyle birlikte keyifli vakit geçirme fırsatı sunuyor.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, şehirdeki su kaçağı ve hırsızlığına tepki gösterdi. Su hırsızlarının sorumsuzluğuna dikkat çeken Ercengiz, 'Suyun adil dağıtılmaması bizi üzüyor. Su hırsızlarının yüzü kızarmıyor!' dedi.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Kayseri'de yaşanan menfur olay hakkında yaptığı açıklamada mülteci ve sığınmacı sorununa dikkat çekti. Ercengiz, çözüm için acil adımlar atılması gerektiğini vurguladı.
Yorumlar (0)