11 Nisan’da Afyonkarahisar’da başlayan Türkiye İşitme Engelliler Voleybol Türkiye Şampiyonası bugün gerçekleştirilen final maçları ile sona erdi.
Şampiyona 6’sı kadın, 8’i ise erkek takım toplam 14 takımın katılımıyla gerçekleştirildi. Müsabakalar sonunda kadınlar kategorisinde birinci Gölcük İşitme Engelliler Spor Kulübü, ikinci Çekmeköy İşitme Engelliler Eğitim Gençlik ve Spor Kulübü ve üçüncü ise İstanbul Sessizler Spor Kulübü oldu.
Erkekler kategorisinde ise birinci Gölcük İşitme Engelliler Spor Kulübü, ikinci Van İşitme Engelliler Spor Kulübü ve üçüncü Manavgat Belediye İşitme Engelliler Spor Kulübü oldu.
Final maçlarının tamamlanmasının ardından düzenlenen ödül töreni ile dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları Afyonkarahisar Gençlik Spor İl Müdür Yardımcısı Yılmaz Erşen tarafından takdim edildi.
Öte yandan, düzenlenen şampiyona ile birlikte 11-22 Temmuz 2023 tarihlerinde Karabük’de yapılacak olan Avrupa Şampiyonası için A Milli takım kadrosuna sporcu seçilecek.
Üç gün sürecek olan seminere 34 ilden 56 din görevlisi ve Kur'an kursu öğreticisi katılıyor. Seminerde, işitme engellilere yönelik dini kavramlar, işaret dili, iletişim becerileri, dini eğitim yöntemleri gibi konularda eğitim verilecek.
İşitme Engelliler Türkiye Güreş Şampiyonası’nda Torku Şekersporlu Alihan Bayraktar Türkiye Şampiyonu oldu. işte detaylar...
Çankırılı voleybolcu Fatih Yiğiter, Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu tarafından duyurulan As kadroda yer aldı. Bu kadro, 11. Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek olan Türkiye, İtalya, Polonya, Fransa, Ukrayna ve Bulgaristan’dan 11 takımın yer alacağı şampiyonada boy gösterecek.
Ak Parti Burdur Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt İşitme Engelli vatandaşları unutmadı.
6 Şubat 2023 Kahramanmaraş merkezli depremde hayatını kaybeden Afyon Belediye Yüntaş Voleybol takımı oyuncumuz Resul Gün anısına Afyonkarahisar Belediyesi tarafından düzenlenen Kum Voleybolu Turnuvası, 63 takımın katılımıyla sona erdi.
Körfez'de düzenlenen Ortaokullar 5 ve 6. Sınıflar Arası Küçük Kızlar Voleybol Turnuvası'nda kıyasıya geçen mücadelede kazanan okul belli oldu.
Yorumlar (0)