Tuzla’da, Yunus Emre Ortaokulu’nda Konferans Salonu Açılış Töreni ve Kurum Geliştirme Toplantısı düzenlendi.
Açılışta konuşan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Geleceğimiz, gençlerimizdir. Onların gelecekte ışıl ışıl parlayabilmeleri için günümüzde doğru ve erişebilir eğitim almaları lazım. Eğitim Kenti Tuzla’da her çocuk ışıl ışıl parlayacak” dedi.
Tuzla Belediyesi’nin ilçede faaliyet gösteren okullara desteği aralıksız devam ediyor. ‘Eğitim Kenti Tuzla’ mottosuyla ilçedeki tüm okulların ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalarını sürdüren Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi yazıcı, ilçe genelinde çocukların daha iyi bir ortamda eğitim alabilmeleri için bağışçıların destekleriyle, Yunus Emre Ortaokulu’nda yapımı tamamlanan konferans salonunun açılışını gerçekleştirdi. Törene, Tuzla Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Çangır, Nexans Türkiye Genel Koordinatörü Atilla Kurtiş ve diğer bağışçılar katıldı. Törenin ardından öğretmen ve öğrencilerin hazırladıkları konser katılımcılara sergilendi. Konser sonrası firma yetkililerine plaket sunumu gerçekleştirildi. Daha sonra öğretmenlerle bir araya gelen Başkan Yazıcı, bir süre sohbet ederek fikir alışverişinde bulundu.
“Tuzla’da her çocuk ışıl ışıl parlayacak, biz bunun için varız”
Açılışta konuşan Başkan Yazıcı, “Eğitim, bir milletin can damarını oluşturur. Biz de bu damarı diri tutmak ve kan akışını sağlamak için var gücümüzle çalışıyoruz. Geleceğimiz, gençlerimizdir. Onların gelecekte ışıl ışıl parlayabilmeleri için günümüzde doğru ve erişebilir eğitim almaları lazım. Eğitim Kenti Tuzla’da her çocuk ışıl ışıl parlayacak, biz bunun için varız. Okulumuza kurulan konferans salonunun herkese hayırlı olmasını diliyorum” dedi. İHA
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, "Güvenli Okul Yolu" ve "Sokak Dönüştürme Prova Uygulaması" alanlarını kent genelinde yaygın hale getiriyor.
Kütahya Merkez İnköy İlkokulunda öğrenci sıralarının bakımlarının yapıldığı bildirildi.
Bayraklı Belediyesi, okulların kapanmasıyla birlikte yeni sezon öncesi okullarda ilaçlama çalışması başlattı.
Turgutlu Belediyesinin çocukların fiziksel ve sosyal açıdan gelişimlerine katkı sağlaması amacıyla başlattığı Yaz Spor Okullarında Turgutlulu çocuklar yaz dönemini sporla geçiriyorlar. Yaz Spor Okullarına kayıtlar ise devam ediyor.
Nilüfer Belediyesi ve Nilüfer Belediyespor Kulübü iş birliğiyle düzenlenen Yaz Spor Okulları’nda ikinci dönem sona erdi. Farklı branşlarda uzman isimlerden eğitim alan sporcular düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.
Bakan Yusuf Tekin, ilkokul çocuklarını ziyaret etti öğrencilerle bakan Tekin arasında eğlenceli anlar yaşandı.
Yorumlar (0)