Ulusal Matematik Şampiyonası başvuruları başladı.
23-24 Şubat 2024 tarihlerinde Burdur ili yetkili sınav okulu olarak Gökyüzü Özel Bucak Kolejinde bu yıl gerçekleştirilecek olan Ulusal Matematik Şampiyonasına yetkili sınav okulu olarak katılım sağlamaktayız. Sınavın 1.aşaması kolejimizde yüz yüze olarak düzenlenecektir.
Ulusal Matematik Şampiyonası, öğrencilere matematiği sevdirecek, günlük hayatlarında onlara yardımcı olarak analitik düşünceye sevk edebileceği, verileri okumada projeksiyon yapabilme yeteneği sağlayabilecekleri ve bu yeteneklerini ortaya çıkarabilecekleri, farklı tarz sorularla buluşarak deneyim elde edecekleri bir yarışmadır.
Bireysel Kayıt Tarihi: 01-31 Ocak 2024 (İnternet sitesi üzerinden başvuru yapılacaktır.)
Başvuru Sitesi: https://www.ulusalmatematiksampiyonasi.com
Kayıt Ücreti: 200 TL
1.Aşama Yarışma Tarihi: 23 Şubat-24 Şubat 2024
2.Aşama Final Tarihi: 08 Haziran 2024
Sınıf Seviyesi: İlkokul 1,2,3,4.Sınıf ve Ortaokul 5,6,7,8.Sınıf
Samsun'da bir proje çerçevesinde okul öncesi öğretmenlerine okul dışı öğrenme ortamlarında matematik uygulamaları eğitimi verildi. Proje ile öğretmenlerin bilgi ve kavrayışlarının arttırılması amaçlandı.
Tokat’ta Matematik her yerde projesiyle Öğrenciler kendi tasarımlarıyla eğlenerek kıyasıya yarıştı.
Kastamonu Üniversitesi'nde düzenlenen konferansta konuşan Prof. Dr. İhsan Fazlıoğlu, İslam, felsefe ile bilim tarihinde matematik felsefesinin ilişkisi ile ilgili önemli bilgiler verdi.
Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan 'Manisa'da her yerde matematik' projesi kapsamında Sarıgöl Mustafa Metin İmam Hatip Ortaokulunda ilçenin ilk Matematik Atölyesi düzenlenen törenle açıldı. Atölyenin 3D duvar resim çalışmaları ise ilçedeki görsel sanatlar öğretmenleri tarafından yapıldı.
Tales Matematik Müzesi tarafından bu yıl 9.’su düzenlenen ‘Uluslararası Tales Matematik ve Fen Bilimleri Yarışmaları’nın final aşamasına katılan binlerce öğrenci matematik ve fen alanında ter döktü.
Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesinde “Dünya Matematik Günü” kapsamında özel bir etkinlik düzenlendi. Düzenlenen etkinliğe yüzlerce öğrenci katıldı.
Yorumlar (0)