Burdur Bucak'ta 8 Aydır Kayıp Oğlunu Arıyor! 'Devlet Karşıtı Yetiştirileceğinden Korkuyorum!'

Oray Ali Ay isimli baba, 8 aydır kayıp olan oğlu Mehmet Alp Ay'ı bulmak için yetkililerden ve halktan yardım çağrısı yaptı. Ay, oğlunun eski eşi ve ailesi tarafından kaçırıldığını ve "devlet karşıtı" yetiştirileceğinden endişe duyduğunu söyledi.

Bucak'ta yaşayan Oray Ali Ay, 6 yaşındaki oğlu Mehmet Alp'in 8 ay önce annesi tarafından kaçırıldığını iddia etti. Ay, oğlunun annesinin ve ailesinin radikal bir dini gruba bağlı olduğunu ve Mehmet Alp'i de bu gruba dahil etmek istediklerini savundu.

Ay, oğlunun velayetinin kendisinde olduğunu ve olayın ardından eski eşi ve ailesi hakkında suç duyurusunda bulunduğunu söyledi. Baba Oray Ali Ay, oğlunun hayatından endişe ettiğini ve yetkililerden en kısa sürede bulunması için yardım istediğini belirtti. Ay, "Oğlum benden kaçırıldı ama o çocuk aynı zamanda devletten kaçırıldı, okulundan kaçırıldı" dedi.

Çocuğunu kaçıranların İŞİD(DAEŞ) ile bağlantılı olduğunu da belirten Baba Oray Ali Ay, "Çocuğumu kaçıran kişiler, mahalle aralarında ev ev gezip devleti, devletin kurumlarını kötüleyerek kendilerine katılması için insanları taraflarına çekmeye çalışıyorlar. Oğlum bu zihniyet tarafından kaçırıldı. Devletin mahkemelerine güvenmedikleri için mahkemeye gelmeyen eski eşim, oğlumun velayeti ben de olmasına rağmen çocuğumun okula gitmemesi için kaçırdı. Devleti kötüleyen şahıslar tarafından kaçırılan oğlumun bir an önce bana getirilmesini istiyorum." dedi.

Mehmet Alp'in ilkokul çağına geldiğinde de babasına verilmesi gerektiği halde, annenin çocuğu kaçırdığını ifade eden Oray Ali Ay'ın avukatı Hatice Dalgar, "Anne çocuğu kaçırıp okula gitmesini engellemek istedi. Bunu nereden biliyoruz? Boşanma aşamasında velayetinin değiştirilmesi davasında bilirkişi evlerine gittiği zaman Oray Bey’in evi ile ailesiyle rahatlıkla görüşebiliyor fakat annenin evine gittiği zaman bilirkişiyi hiçbir şekilde evine almıyor görüşmede yapmıyor. Dolayısıyla raporda bizim lehimize hazırlanıyor. Tabi bunlar devlet ve devlet kurumlarını da hiçbir şekilde kabul etmiyorlar" dedi.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 5
  SEVDİM
 • 4
  ÜZÜLDÜM
 • 4
  BEĞENDİM
 • 4
  ALKIŞ
 • 2
  KIZDIM
 • 2
  BEĞENMEDİM
 • 1
  ŞAŞIRDIM
 • 1
  GÜLDÜM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Burdur'da kaybolan 88 yaşındaki Alzheimer hastası bulundu
Bölgesel

Burdur'da kaybolan 88 yaşındaki Alzheimer hastası bulundu

Burdur'un Çavdır ilçesinde kaybolan 88 yaşındaki Alzheimer hastası, AFAD ekipleri tarafından bulunarak kurtarıldı.

Antalya'da üzen olay! Kayıp genç doktor hüzne boğdu
Bölgesel

Antalya'da üzen olay! Kayıp genç doktor hüzne boğdu

Antalya'da 4 gündür kayıp olarak aranan doktor, bugün gelen haber ile hüzne boğdu. Ekipler tarafından arama çalışması sürdürülen doktorun cansız bedeni bulundu.

Antalya'da Kayıp doktor için Jandarma ve AFAD alarma geçti
3. Sayfa

Antalya'da Kayıp doktor için Jandarma ve AFAD alarma geçti

Antalya'nın Serik ilçesinde bulunan babasının yanına giden ve gece saatlerinde evden çıktıktan sonra kendisinden bir daha haber alınamayan doktor Deniz Toman için Jandarma ve komanda timlerinin yanı sıra arama köpeklerinin de katılımı ile arama çalışmaları sürüyor.

Şırnak'ta 16 yaşındaki kızdan 4 gündür haber alınamıyor
Yaşam

Şırnak'ta 16 yaşındaki kızdan 4 gündür haber alınamıyor

Şırnak’ın Cizre ilçesinde 4 gündür haber alınamayan 16 yaşındaki kızı arama çalışmaları Dicle Nehri'nde sualtı ve üstünde çalışmalar sürüyor.

2 gündür kayıp olan yaşlı adamı takip köpekleri buldu
3. Sayfa

2 gündür kayıp olan yaşlı adamı takip köpekleri buldu

Karaman'ın Sarıveliler ilçesinde kaybolan yaşlı adam, jandarmanın iz takip köpekleri tarafından bulundu.

Şanlıurfa'da kayıp kız çocuğunun cesedi ortaya çıktı
3. Sayfa

Şanlıurfa'da kayıp kız çocuğunun cesedi ortaya çıktı

Şanlıurfa'da 5 gündür kayıp olarak aranan lise öğrencisinin cesedi sulama kanalında bulundu.