Burdur

Yatırımcıya 20 milyon Euro hibe çağrısı

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), IPARD II Programı kapsamında 20 milyon Euro hibe desteğiyle yatırımcılara çağrı yapıyor.

Yatırımcıya 20 milyon Euro hibe çağrısı

Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın ilgili kuruluşu Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), IPARD II Programı kapsamında 13'üncü başvuru çağrı ilanına çıktı.

42 ilde 20 milyon euro desteğin yatırımcılarla buluşacağı bu çağrı ilanı çerçevesinde 'Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar' ve 'Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması İle İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar' tedbirlerden makineekipman, hizmet ve görünürlük alımları desteğine ilişkin başvurular kabul edilecek.

4 EYLÜL'DE BAŞLIYOR

'Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar' tedbiri kapsamında süt, kırmızı et, kanatlı eti ve yumurta üreten işletmeler sektörlerinde başvurular alınacak.

Toplam destek bütçesi 8 milyon euro olurken, destek oranı da yüzde 60-80 aralığında belirlendi.

Başvurular 4 Eylül'den itibaren yatırımın uygulanacağı ilde bulunan TKDK İl Koordinatörlükleri'nde kabul edilmeye başlanacak. Online Proje Başvuru Sistemi 26 Eylül'de kapatılırken, başvuruların son teslim tarihi ise 28 Eylül olacak.

EN AZ YÜZDE 50

Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar' tedbiri kapsamında ise süt ve süt ürünlerinin, kırmızı et ve ürünlerinin, kanatlı eti ve ürünlerinin, su ürünlerinin, meyve ve sebze ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanmasının sağlanması amacıyla yapılan yatırımlar için destek sağlanacak.

Burada da destek oranı yüzde 50-60 olarak belirlenirken, toplam destek bütçesi ise 12 milyon euro olacak. Bu tedbir kapsamında başvurular 18 Eylül'den itibaren TKDK İl Koordinatörlükleri tarafından kabul edilmeye başlanacak.

kaynak: takvim

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 13
  ALKIŞ
 • 5
  SEVDİM
 • 3
  BEĞENDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Çavdır'da kadın kooperatifi ve süt işleme tesisi projesi
Bölgesel

Çavdır'da kadın kooperatifi ve süt işleme tesisi projesi

Çavdır Belediye Başkanı Süleyman Kayacan, Burdur TKDK İl Müdürü Mesut Yıldıran ile bir araya gelerek, ilçede kurulacak kadın kooperatifini ve keçi koyun sütü işleme tesisi projesini görüştü.

Kadın girişimcilere TKDK'dan tam destek
Bölgesel

Kadın girişimcilere TKDK'dan tam destek

Burdur'da Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatörü Mesut Yıldıran ve Burdur Gelişim Merkezi tarafından düzenlenen proje görüşmeleri ile kadın kooperatiflerinin desteklenmesi hedefleniyor.

TKDK Burdur, 13. Başvuru Çağrısı İlanını Yayınladı
Bölgesel

TKDK Burdur, 13. Başvuru Çağrısı İlanını Yayınladı

TKDK, IPARD Programı 2014-2020 kapsamında yatırım yapmak isteyen işletmelere yönelik On Üçüncü Başvuru Çağrı İlanını duyurdu. Başvuru tarihleri, desteklenecek sektörler ve ilgili detaylar açıklandı.

Dünyanın Ekmegi Tefenni'den : Lavaş-Tortilla Üretimi
Bölgesel

Dünyanın Ekmegi Tefenni'den : Lavaş-Tortilla Üretimi

Burdur TKDK, desteklemelerini sürdürüyor. 11. çağrı dönemi projesi kapsamında Tefenni ilçesinde verilen destekle Tefenni'den dünyaya ekmek satışı yapacak.

TKDK Burdur İl Koordinatörü Mesut Yıldıran, Melli'de
Yerel Yönetim

TKDK Burdur İl Koordinatörü Mesut Yıldıran, Melli'de

Burdur Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatörü Mesut Yıldıran, Burdur'un Bucak ilçesine bağlı Kocaaliler Beldesine ziyarette bulundu.

Burdur'a 150 Milyon TL'lik yatırım daha
Bölgesel

Burdur'a 150 Milyon TL'lik yatırım daha

AK Parti Burdur Milletvekili, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik, TKDK 11. Çağrı Dönemi kapsamında 42 projenin sözleşmelerinin imzalandığını açıkladı.