Burdur / Burdur

Yeni Başkan Gültekin Oktay açıkladı

Milliyet Hareket Parti Burdur İl Başkanı Gültekin Oktay, Hikmet Ökte'nin Milletvekili Aday Adayı olmak için görevi devrettiğini söyledi.

Yeni Başkan Gültekin Oktay açıkladı

Milliyet Hareket Parti Burdur İl Başkanı Gültekin Oktay, basın açıklamasında bulundu.

Yeni görevi dolayısıyla açıklamada bulunan MHP Burdur İl Başkanı Gültekin Oktay, Hikmet Ökte'nin görevi devretme sebebinin 2023 genel seçimlerinde milletvekili aday adayı olmak için olduğunu vurguladı.

Başkan Gültekin Oktay yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Varlığını Türk varlığına adayan, gücünü Yüce Türk Milletinden almış, Asil Türk Milletinin şanlı mazisinin ve atisinin yılmaz koruyucusu, Türk Dünyası’nın umudu olan Milliyetçi Hareket Partisi’nin bir neferi olabilme şerefine ulaşabildiğimiz için hep gurur duyduk ve duymaktayız.
Cennetmekan Başbuğumuz Sayın Alparslan Türkeş Beyefendi ;
‘Türk Töresinin diğer bir şartı, toplum uğruna her çeşit fedakarlığı yapmaktır. Millete hizmet yolunda şahsi menfaatlerden, şahsi zevklerden feragattir. Vazgeçmektir. Kişiler kendilerini Millet için feda ederler. Türk Milleti’nin büyüklüğü böyle yükselecektir’ buyurmuştur.
Türk vatanı ve Türk Milletine kendini adamış, Türk’ün bekası için yedi düvelle savaşan, önce ülkem ve milletim sonra partim sonra ben diyerek Cennetmekan Başbuğumuzun sözlerine harfiyen uyarak kendini Milleti için feda eden Asil bir lidere sahip olmanın gururunu da hep yaşadık ve yaşamaktayız.
Türk Dünyası’nın bilge lideri Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli Beyefendi’nin olurları ve Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Edip Semih Yalçın Beyefendi’nin teblğleriyle, Milliyetçi Hareket Partisi Burdur İl Başkanlığı görevi tarafıma tevdi edilmiş bulunmaktadır.
Görevi devraldığım ülküdaşım ve dava arkadaşım Hikmet Ökte başkanım İl Başkanlığı görevinden, 2023 Haziran ayında yapılacak olan Genel Seçimlerde Milletvekilliği aday adaylığı başvurusunda bulunabilmek için ayrılmıştır.
Elbette Ülkücü için, ülküsü ve davası uğruna çalışmanın nihayeti yoktur.
Kıymetli başkanım Hikmet Ökte de ülküsü ve davası için dün olduğu gibi bugün de davasının ve Bilge Liderinin yanında, emrindedir.
Şahsım ve partimiz adına kıymetli Hikmet Ökte başkanıma bugüne kadar yaptığı çalışmalar için şükranlarımı sunuyor, çıktığı yolda muvaffakiyetler diliyorum.
2023 Seçimleri Ülkemiz ve Milletimiz adına bir dönüm noktasıdır.
Vatandaşımız, ülkemiz ve milletimiz üzerine oynanmaya çalışılan oyunları görmekte, gaflet, delalet ve hatta hıyanet içinde olanları çok iyi bilmektedir.
Milletimizin umudunu kırmaya çalışanlar, hain pazarlıklarla Milletin kaderiyle oynamaya kalkışanlar, başta Savunma Sanayisi olmak üzere, sağlıkta, ekonomide, teknolojide ve buna benzer birçok alanda ülkemizin geldiği noktayı hazmedemeyenler, 2023 seçimlerinde Milletimizden gereken cevabı alacaktır.
Cumhur ittifakı, 2023 seçimlerinden de alnının akı ile çıkacak ve Türk Milleti’nin gelişmesine, refahına, huzuruna karşı olanlarla mücadelesine kaldığı yerden devam edecektir.
Milletimiz; bozgunculara, bölücülere, ipi başka yerde olanlara fırsat vermeyecektir.
Milliyetçi Hareket Partisi olarak her zaman ifade ettiğimiz gibi, gün küslük, dargınlık zamanı değildir. Gün, Yüce Türk Milleti ve Yüce Türk Milleti’nin bekası için birlik olma zamanıdır.
Ülkemiz ve Milletimizin kaderini, terörist bozuntularıyla cilveleşenlerin eline bırakamayız, bırakmamalıyız.
Bu minvalde Burdur’umuzda, herhangi bir sebeple darılmış, kırılmış, küskün vatan ve ülke sevdalısı büyüklerime, kardeşlerime bir kez daha seslenmek istiyorum.
Gelin Türk Milleti için beraber olalım. Gelin Türk’ün bekası, mutluluğu, huzuru, refahı, geleceği için birlikte olalım. Gelin kendi ikbali ve menfaatinden başka bir şey düşünmeyenlere, teröristlerle kol kola yürüyenlere karşı beraber mücadele edelim. Gelin Türk düşmanlarına fırsat vermeyelim. Bir olalım, iri olalım, diri olalım.
Cumhur ittifakı, Türk Düşmanlarıyla, Türk’ün bağımsızlığına karşı olanlarla savaşırken, gelin bu Milli Mücadelede beraber olalım.
Yüce Allah’ın izniyle Cumhur ittifakı olarak 2023 seçimlerinden üstün başarı ile çıkacağımızdan en ufak bir şüphemiz yoktur.
Ancak yolumuz uzun ve çetindir. Dün olduğu gibi bugün ve yarın da, Ülkemiz ve Milletimiz için var gücümüzle mücadele edeceğiz.
Son olarak bilinmesini isterim ki;
27 Aralık günü ölüm yıldönümünü anacağımız merhum Vatan Şairimiz Akif’in dediği gibi;
‘Yeis haramdır, yeis küfürdür. Çalışalım, Çalışalım, Çalışalım.’ Sözü Milliyetçi Hareket Partisi’nin Tüm Burdur Teşkilatlarının şiarı olacaktır.
Saygılarımla.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Burdur'da 28 Mayıs seçimi öncesi Cumhur İttifakı buluştu
Bölgesel

Burdur'da 28 Mayıs seçimi öncesi Cumhur İttifakı buluştu

Burdur’daki Cumhur ittifakını oluşturan siyasi parti temsilcileri 28 Mayıs seçimleri öncesi bir değerlendirme toplantısı yaptılar. İşte detaylar...

Milletvekili Adayı Servet Olpak'tan dikkat çeken açıklama
Bölgesel

Milletvekili Adayı Servet Olpak'tan dikkat çeken açıklama

Milliyetçi Hareket Partisi 28. Dönem 1. Sıra Milletvekili adayı Servet Olpak, 14 Mayıs milletvekilliği seçimi sonrasında açıklamada bulundu.

Burdur Milletvekili Adayı Servet Olpak oyunu kullandı
Bölgesel

Burdur Milletvekili Adayı Servet Olpak oyunu kullandı

MHP Burdur Milletvekili Adayı Servet Olpak, Burdur'da Mehmet Uzal Sosyal Bilimler Lisesi'nde oyunu kullandı.

Mhp Burdur'da Destan Yazdı
Bölgesel

Mhp Burdur'da Destan Yazdı

Burdur'da seçime bir gün kala Dr. Devlet Bahçeli'nin katıldığı mitinge çok sayıda vatandaş katıldı. Ak Parti'nin Bucak yürüyüşü nedeniyle katılmadığı mitingte coşku had safhadaydı

Bucak'ta İYİ Partiden istifa edip, MHP'ye geçtiler
Bölgesel

Bucak'ta İYİ Partiden istifa edip, MHP'ye geçtiler

Burdur'un Bucak ilçesinde Milliyetçi Hareket Partisine, seçim öncesinde İYİ Parti'den istifa edenler toplu olarak katılım sağladı.

Devlet Bahçeli Burdur'a halkla buluşuyor
Bölgesel

Devlet Bahçeli Burdur'a halkla buluşuyor

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçim çalışmaları kapsamında Burdur'a geliyor.