Antalya / Kumluca

75 yaşındaki nine dualarla hazırladığı sarmaları Cumhurbaşkanına Erdoğanı bekliyor

Zülfiye nine hazırladığı yaprak sarmalarını ikram etmek için Cumhurbaşkanını bekliyor.

75 yaşındaki nine dualarla hazırladığı sarmaları Cumhurbaşkanına Erdoğanı bekliyor

Geçtiğimiz yılın Aralık ayında Kumluca’da yaşan sel felaketi sonrası yarın bölgeyi ziyarete gelecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı evinde ağırlamak isteyen 75 yaşındaki Zülfiye Ceylan, Erdoğan’a ikram etmek için dualar eşliğinde yaprak sarması hazırladı.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Kumluca ziyareti sırasında bir araya gelerek telefonda konuşan Ceylan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, "Bakan arkadaşlarım orada, hep beraber ne gerekiyorsa hepsini yapacağız. Türkmenistan’dan dönünce gelip oraları gezerim" sözlerine, “Allah razı olsun. Başkanım siz dünya durdukça durun. Sizin gibi lider görmedik. Benim ömrümde senin olsun oğlum" şeklinde karşılık vererek “O sözünün eridir” şeklinde konuşmuştu. Pide restoranı işletmecisi olan 75 yaşındaki Zülfiye Ceylan bugün ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı evinde ağırlamayı heyecanla beklediğini dile getirerek, elleriyle sardığı sarmaların yanında pide ve bazlama yaparak kahve ikram etmek istediğini aktardı.

“Çok duygulanıyorum, ilk cümlem dünya durdukça dur olacak”

Zülfiye Ceylan İhlas Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, “Çok duygulanıyorum, çok mutlu oluyorum. Arkamızda devletimiz varmış diye çok seviniyorum. Allah’ım nasibimde bu da varmış diyorum, seviniyorum” ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ilk cümlesinin “dünya durdukça dur” olacağını belirten Ceylan, “nasip olursa pide, sarma ve bazlama yapıp ikram edeceğim. Çayım ve kahvem de var onları da ikram edeceğim. Ona ilk cümlem dünya durdukça dur olacak. Mazlumların, öksüzlerin ve yetimlerin babası olduğunu söyleyeceğim” dedi.

“Gençliğinden bu yana ona dua ettim”

Erdoğan’ın evine geleceğini düşünen ve çok mutlu olduğunu dile getiren Ceylan, “ben onun gençliğinden bu yana ona dua ettim. Kabe’ye gittiğimde bile ona dua ettim. Allah’ım eğer o hayırlı bir lider ise başımıza getir dedim. Kalbime hayırlı görünüyor başımıza getir diye dua ettim. Ben geceleri namaz kıldığımda da askerimize, polisimize ve vatan için çalışan bütün din kardeşlerimize dua ederim. Allah hepsinden razı olsun” şeklinde konuştu.

“Benim canımdan daha değerli”

Ceylan, “Dünya durdukça o da dursun benim canımdan daha değerli, şimdiden sonra olacak çocuklarımız ve vatanımız için daha ne isteyeyim” diyerek, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile telefonla konuştuğu gün için “o gün de çok duygulandım Süleyman Soylu geldiğinde arkamızda devletimiz varmış diye düşündüm ve o anları ancak kalbim bilir. Gece yaşadığımız afetten dolayı çok duygulanmıştım. Hiç kimse kapımızı çalmamıştı, sabah ekibiyle beraber onu görünce boynuna sarıldım” ifadelerini kullandı.

“Vatanımızı düşmana çiğnetmeyelim”

Ceylan, “Rabbim bana bunu nasip etti. Kendisi o gün bana yanına geleceğim dedi ve sözünün sahibidir gelir dedim. Allah nasip ederse inşallah ayrın gelecek. Nasibimde bu da varmış böyle bir şey beklemezdim. Allah razı olsun, vatanımız hakkında rabbim hayırlısını versin. Vatanımızı düşmanlara çiğnetmeyelim” şeklinde sözlerini sonlandırdı.
Ceylan’ın evinin salonunda bulunun Recep Tayyip Erdoğan portresi ise dikkat çekti.

75 yaşındaki nine dualarla hazırladığı sarmaları Cumhurbaşkanına Erdoğanı bekliyor75 yaşındaki nine dualarla hazırladığı sarmaları Cumhurbaşkanına Erdoğanı bekliyor75 yaşındaki nine dualarla hazırladığı sarmaları Cumhurbaşkanına Erdoğanı bekliyor75 yaşındaki nine dualarla hazırladığı sarmaları Cumhurbaşkanına Erdoğanı bekliyor75 yaşındaki nine dualarla hazırladığı sarmaları Cumhurbaşkanına Erdoğanı bekliyor

İHA İHA
İhlas Haber Ajansı
Bu haber İHA tarafından hazırlanmış olup habere Habernnc.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İHA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İHA kurumudur.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Bayram ÖZÇELİK “Cumhurbaşkanımızın duruşu sayesinde, FETÖ terör örgütü amaçlarına ulaşamamıştır”
Bölgesel

Bayram ÖZÇELİK “Cumhurbaşkanımızın duruşu sayesinde, FETÖ terör örgütü amaçlarına ulaşamamıştır”

Ak Partinin Kuruluşunda Burdur İl Başkanı olarak siyasi hayata başlayan ve ilk seçimlerde Burdur Milletvekili olarak meclise giren ve Ak partinin uzun süreli Milletvekilliği yapan 13 vekilden biri olan Bayram Özçelik sosyal medya üzerinden yaptığı …

MAKÜSpor sevindirecek haberi bekliyor Korkmaz'ın ailesi kurtarılmayı bekliyor
Bölgesel

MAKÜSpor sevindirecek haberi bekliyor Korkmaz'ın ailesi kurtarılmayı bekliyor

MAKÜSpor Teknik direktörü Doç. Dr. Sezgin Korkmaz'ın anne ve babası enkaz altında kurtarılmayı bekliyor.

Burdur İtfaiye 7 yaşındaki Elif'i böyle kurtardı
Bölgesel

Burdur İtfaiye 7 yaşındaki Elif'i böyle kurtardı

Kahramanmaraş depremi sonrasında tüm Türkiye hüzne boğulurken, deprem bölgesinde güzel haberler de gelmeye devam ediyor.

Kahramanmaraş depreminde vefat eden ve yaralananlar
Bölgesel

Kahramanmaraş depreminde vefat eden ve yaralananlar

10 ilde etkili olan 7.7'lik depremde toplam 3 bin 432 kişi hayatını kaybetti, 21 bin 103 kişi yaralandı.

Burdur İtfaiye, deprem bölgesinde vatandaşı depremin 29'ncu saatinde kurtardı
Bölgesel

Burdur İtfaiye, deprem bölgesinde vatandaşı depremin 29'ncu saatinde kurtardı

Burdur Belediyesi İtfaiye ekipleri, depremin 29'ncu saatinde enkaz altından bir vatandaşı daha kurtardı.

Kahramanmaraş depreminde can kaybı artıyor
Bölgesel

Kahramanmaraş depreminde can kaybı artıyor

Kahramanmaraş'ta sabah saatlerinde 7,7 şiddetinde meydana gelen depremin ardından öğle saatlerindeki 7,6 şiddetinki deprem felaketin boyutunu artırdı.