Burdur / Yeşilova

Adem Hoca'nın Burdur Turizm vizyonunda önemli bir viraj dönüldü

AK Parti Milletvekili Adayı Adem hocanın rektörlük döneminde başlattığı “ Salda Gölü Turizm Alt Yapısının Geliştirilmesi” projesi tamamlandı ve Yeşilova’ya modern bir turistik otel kazandırıldı.

Adem Hoca'nın Burdur Turizm vizyonunda önemli bir viraj dönüldü

8 yıllık rektörlüğü döneminde sağlıktan hayvancılığa, spordan turizme kadar pek çok alanda Burdur’un gelişimi için önemli çalışmalara imza atan AK Parti Milletvekili Adayı Adem hocanın rektörlük döneminde başlattığı “ Salda Gölü Turizm Alt Yapısının Geliştirilmesi” projesi tamamlandı ve Yeşilova’ya modern bir turistik otel kazandırıldı.

AK Parti 1.sıra milletvekili adayı Adem hoca, MAKÜ rektörlüğü döneminde Burdur’un en önemli turizm potansiyeli olan Salda gölünde konaklama sorunu çözmek için önemli bir adım atmıştı. Adem hocanın girişimleriyle hayata geçirilen “ Salda Gölü Turizm Alt Yapısının Geliştirilmesi” projesi sayesinde Yeşilova ilçesi modern bir turistik otele kavuştu.

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın verdiği mali destekle hayata geçirilen Lavanta Tepe Salda Oteli, 58 odası, toplantı ve konferans salonlarıyla konforlu ve rahat bir konaklama imkanı sunuyor.

Yeşilova ilçesinin Salda merkezli turizm potansiyelini bölge için bir önemli bir ekonomik girdiye dönüştürecek otelin hizmete açılmasından son derece memnun olduğunu ifade eden Adem hoca, “ Burdur’da güçlü bir turizm ekonomisinin oluşturulması için önce MAKÜ’de spor kamp merkezi projesiyle Lavanta Tepesi Otelini hayata geçirdik. Şimdi de Burdur için önemli bir turizm potansiyeli olan Salda gölüne ikinci bir oteli yine Lavanta Tepe Otel Salda ismiyle hizmete açtık.” açıklamasında bulundu.

Adem hoca siyasete atıldıktan sonra “ Burdur refah artış modeli “ üst başlığıyla kamuoyuyla paylaştığı güçlü Burdur vizyonundan biri de “ Türkiye turizminde Yeni Rota: Burdur “.

Burdur’un sahip olduğu çok zengin turizm potansiyelini güçlü bir turizm ekonomisine dönüştürmek istediklerini belirten Adem Hoca, Salda gölünde hizmete açtığımız yeni ikinci otelimiz bizim yeni dönemde hayata geçireceğimiz “ Türkiye Turizminin Yeni Rotası: Burdur “ vizyonumuz için bir başlangıç olarak görülmelidir. Yeni dönemde ise ilgili bakanlıklarımızdan Burdur’a özel destek ve teşvikleri de alarak, turizm bölgelerimizde uygulayacağımız asıl projemiz “ ev pansiyonculuğunun yaygınlaştırılması” olacaktır. Bu projemizle bir taraftan vakit kaybetmeden konaklama kapasitemizi artıracağız diğer taraftan turizmden elde edilecek geliri tabana yayma imkanımız olacaktır.“ dedi.

İşte Adem hocanın, Burdur’da güçlü bir turizm ekonomisi oluşturmak için yeni dönemde hayata geçireceği proje ve çalışmalar:

 

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Burdur'un Milletvekilleri Mecliste yemin ettiler
Bölgesel

Burdur'un Milletvekilleri Mecliste yemin ettiler

14 Mayıs'ta yapılan 28. dönem Milletvekilliği seçiminde Burdur'un Milletvekili olarak seçilen İzzet Akbulut, Adem Korkmaz ve Mustafa Oğuz TBMM Genel Kurulunda yeminlerini ettiler.

Adem Korkmaz, TBMM'de milletvekili yeminini etti
Bölgesel

Adem Korkmaz, TBMM'de milletvekili yeminini etti

AK Parti Burdur Milletvekili Adem Korkmaz, TBMM Genel Kurulu toplantısında milletvekilli yeminini etti. İşte detaylar...

Adem Korkmaz Hoca TBMM'de
Bölgesel

Adem Korkmaz Hoca TBMM'de

AK Parti Burdur Milletvekili Prof. Dr. Adem Korkmaz, TBMM kayıt işlemini yaptırdı. İşte detaylar..

AK Parti Burdur Milletvekili Adem Korkmaz oyunu kullandı
Bölgesel

AK Parti Burdur Milletvekili Adem Korkmaz oyunu kullandı

İkinci tur Cumhurbaşkanlığı seçimleri kapsamında Ak Parti Burdur Milletvekili Adem Korkmaz, Özboyacı İlkokulu’nda oyunu kullandı. İşte detaylar...

Adem Korkmaz'dan Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi mesaj
Bölgesel

Adem Korkmaz'dan Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi mesaj

AK Parti Burdur Milletvekili Prof. Dr. Adem Korkmaz, 28 Mayıs seçimi öncesinde seçim mesajı yayımladı.

Burdur'da iş dünyasının temsilcileri, AK Parti'nin yeni vekilleriyle bir araya geldi
Bölgesel

Burdur'da iş dünyasının temsilcileri, AK Parti'nin yeni vekilleriyle bir araya geldi

Burdur İl Başkanı Mustafa Özboyacı, Milletvekilleri Adem Korkmaz ve Mustafa Oğuz ile Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan’dan oluşan AK Parti heyeti, Burdur iş dünyasının temsilcileriyle bir toplantı gerçekleştirdi. İşte detaylar...