Ankara'da düzenlenen TÜBİTAK Ortaokul ve Lise Araştırma Projeleri yarışmasında Ağrı Bilim ve Sanat Merkezi'nin "Elementler Arasında Adlı Kutu ve Dijital Oyunun Öğrencilerin Başarısına ve Kalıcılığa Etkisi" projesi Türkiye üçüncülüğü elde etti.
İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, yaptığı açıklamada, "TÜBİTAK Ortaokul ve Lise öğrencileri Araştırma Projeleri yarışma finalinde 144 okuldan 355 öğrenci ve 179 proje arasından Türkiye üçüncülük ödülü alarak bizleri gururlandıran başta danışman öğretmenimiz Sinem Birgücü'yü, öğrencilerimizden Ecem Mina Kök'ü ve İlter Emir Kuzucu'yu tebrik ederim. Başarıları daim olsun." dedi.
Kökrek, projenin içeriği hakkında bilgiler vererek, "Elementler Arasında Adlı Kutu ve Dijital Oyunun Öğrencilerin Başarısına ve Kalıcılığa Etkisi" projesinin, periyodik sistem konusu ile ilgili oluşturulan 'Elementler Arasında' adlı kutu ve dijital oyunun öğrencilere oynatılarak akademik başarının artırılması ve öğrenme sürecinde kalıcılığın sağlanması amaçladığını söyledi.
Projenin iki aşamadan oluştuğunu belirten Kökrek, "Birinci aşamada periyodik sistem ile ilgili kutu oyunu ve bu oyunun dijitalinin tasarlanması, ikinci aşamada ise oluşturulan oyunun öğrencilere uygulanarak oyunun akademik başarı ve kalıcılığa etkisinin gözlemlenmesi yer aldı. Yapılan çalışmalar sonucunda oyunun akademik başarıyı arttırdığı ve kalıcılığı sağladığı gözlemlenmiştir." ifadelerini kullandı.
TÜBİTAK 55. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Türkiye Finaline 6 proje ile katılım sağlayan Erzurum; 1 ikincilik, 2 üçüncülük, 2 teşvik ödülü olmak üzere 5 derece elde ederek büyük bir başarıya imza attı.
TÜBİTAK 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına Burdur'dan, 193 proje başvurusu yapıldı.
MAKÜ öğrencileri, TÜBİTAK destekli araştırma projeleriyle Türkiye çapında önemli başarılara imza attı. Lisans ve ön lisans programlarında kazandıkları derecelerle üniversitelerini gururlandırdılar.
Çorum'da Hitit Üniversitesi tarafından son teknoloji ile kurulan atölyede öğrenciler yenilikçi iş fikirleri ve projelerini hayata geçirebiliyor.
Giresun İl Özel İdaresi tarafından hayata geçirilen proje kapsamında yaz tatilini yaylada geçiren çocuklar açık hava sinemasıyla buluşuyor.
Erzincan Valiliğinin başlattığı 'Köyümde Üç Gün' projesi kapsamında daha önce hiç köyde yaşamayan lise öğrencileri, köye dair merak ettikleri konuları uygulamalı eğitimler ve kamp programıyla deneyimliyorlar.
Yorumlar (0)