AK Parti Burdur İl Başkanı Mustafa Özboyacı, 31 Mart Yerel Seçimleri sonucunda yaşanan gelişmelere ilişkin bir açıklama yaptı.
Burdur İl Başkanı Mustafa Özboyacı, seçim sonuçlarına göre belediye meclisleri ve il genel meclislerinde Cumhur İttifakı ruhuna uygun bir işbirliği sağlanamadığını belirtti.
Cumhur İttifakı'nın dışındaki siyasi aktörlerle herhangi bir arayış veya pazarlık içine girilmediğini vurgulayan Başkan Mustafa Özboyacı, AK Parti'nin güçlü teşkilatları ve milletvekilleriyle birlikte Burdur'u kucaklayan bir siyaset anlayışı ve hizmet seferberliği içinde çalışmalarını sürdüreceğini ifade etti.
Başkan Mustafa Özboyacı yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;
"Kıymetli Burdurlu hemşerilerim;
31 Mart Yerel Seçimleri’ne İl Merkezi’nde Partimiz olarak Cumhur İttifakı olarak, ilçelerde ise kendi adaylarımızla seçimlere katıldık. Seçim sonuçlarına göre oluşan, belediye meclislerinde ve il genel meclislerinde Cumhur İttifakı ruhuna uygun bir biçimde sağlıklı bir işbirliği içerisinde çalışmaları sürdürmek için ittifak ortağımızla yaptığımız gerekli girişim ve görüşmelerimizde ortak bir zeminde buluşmamız mümkün olamamıştır. Bu süreçte, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin büyük liderlikleriyle Milli düzeyde yürütülen Cumhur İttifakı dışındaki siyasi aktörlerle de herhangi bir arayış ya da pazarlık içine girme gereğini de hiç düşünmedik. Elbette her siyasi partinin kendi kararları çerçevesinde farklı işbirliği ve pazarlıklar yapma hakkı vardır ve bunların değerlendirilmesini kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.
AK Parti olarak, Parti teşkilatlarımızın, tabanımızın ve milletimizin tasvip etmeyeceği suni pazarlıklara dayalı işbirliklerine ihtiyaç duymadık. Güçlü teşkilatlarımız, il genel meclisi üyelerimiz, belediye meclis üyelerimiz ve milletvekillerimizle birlikte, şehir merkezimizden köylerimize kadar uzanarak bütün Burdur’u saran, bütün halkımızı kucaklayan bir siyaset anlayışı ve hizmet seferberliği içinde çalışmalarımızı sürdüreceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın. Burdur büyük AK Parti ailesi olarak seçim sonuçlarını bütün boyutlarıyla değerlendirip, gerekli analizleri yaparak güçlü yürüyüşümüze emin adımlarla devam edeceğiz.Kamuoyunun bilgisine.."
AK Parti Burdur İl Gençlik Kolları Başkanı Yunus Erkan, yaş haddinin dolması nedeniyle görevinden ayrıldığını duyurdu. İşte detaylar ve Erkan’ın veda mesajı.
AK Parti Burdur heyeti, İl Başkanı Mustafa Özboyacı liderliğinde Isparta'da önemli ziyaretler gerçekleştirdi. Detaylar ve açıklamalar burada!
Burdur'un Yeni Burdur Devlet Hastanesi'nin bulunduğu alana eczane ve medikal dükkanların yer alacağı ticaret alanı oluşturulacak. Detaylar haberimizde...
AK Parti Burdur heyeti, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın Ahmet Gümen'i ziyaret ederek Burdur'un tarım ve ormancılık alanındaki gelişimi görüştü.
Burdur'un Bucak İlçesine bağlı Kocaaliler Belediye Başkanı İlyas Delen AK Parti Burdur İl Başkanlığı'nda Daraltılmış Danışma Meclisi Toplantısına Katılım sağladı.
Burdur Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu AK Parti Burdur İl Başkanlığı'nda Daraltılmış Danışma Meclisi Toplantısına katılım sağladı.
Yorumlar (2)
Alp Arslan
3 ay önce / 16.04.2024Evet Hep bana Hep bana diyorsunuz Burdur'u biz Bucak'ı siz deseniz hiç bir sorun çıkmaz merkezde mehp nin oyları işbirliği yapmadığınız için chp ye olduğunu biliyorsunuz...
Beğendim 1 | Beğenmedim 1 | Cevapla
Muhsin
3 ay önce / 16.04.2024Akp MHP ittifakı da yanlıştı burdurda MHP diye bir parti yok iktidarı kullanan seçimde CHP destekçisi iyi partili kelp sürüsü kaldı sadece. Akp yöneticileri özellikle bunu göremediler emeklileri ve kendi taraftarlarını disladilar başarısız olmalarına rağmen defolup gidemeyenler de cabası... akp bu basiretsiz il yönetimiyle bir yere varamaz vesselam...
Beğendim 3 | Beğenmedim 1 | Cevapla