Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki faaliyetlerini sürdüren Muğla Uluslararası Gençlik ile Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) işbirliği içinde gerçekleştirilen gençlik değişimi projesi ile Almanyalı öğrenciler Muğla'nın ilçelerinde tarihi kültürel ve doğal güzelliklerini keşfetti.
Program çerçevesinde milli manevi ve kültürel değerlerin de anlatıldığı proje bir hafta boyunca sürdü. Bir haftalık programda Fethiye, ortaca, Köyceğiz, Marmaris, Bodrum, Milas, Yatağan ve Menteşe de tarihi antik kentler ve doğal güzellikler ziyaret edildi.
Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Musa Kazım Açıkbaş "Ülkemize gelen katılımcılarımızla birlikte bir hafta boyunca gençlik çalışanlarımız ve gönüllü gençlerimizle birlikte program gerçekleştirdik. Türkiye ve Almanya arasında gerçekleştirilecek Gençlik Değişimi Projesi, iki ülke gençliği arasında kültürel anlayışı artırmayı, karşılıklı saygı ve işbirliğini teşvik etmeyi hedeflemekteyiz. Bu proje ile gençleri sosyal, kültürel ve manevi değerler açısından bilgilendirmeyi amaçlamaktayız. Emeği geçen koordinatörlerimize gençlik çalışanlarımıza ve gönüllülerimize teşekkür ederim “ dedi.
MAKÜ öğrencileri, TÜBİTAK destekli araştırma projeleriyle Türkiye çapında önemli başarılara imza attı. Lisans ve ön lisans programlarında kazandıkları derecelerle üniversitelerini gururlandırdılar.
Çorum'da Hitit Üniversitesi tarafından son teknoloji ile kurulan atölyede öğrenciler yenilikçi iş fikirleri ve projelerini hayata geçirebiliyor.
Giresun İl Özel İdaresi tarafından hayata geçirilen proje kapsamında yaz tatilini yaylada geçiren çocuklar açık hava sinemasıyla buluşuyor.
Erzincan Valiliğinin başlattığı 'Köyümde Üç Gün' projesi kapsamında daha önce hiç köyde yaşamayan lise öğrencileri, köye dair merak ettikleri konuları uygulamalı eğitimler ve kamp programıyla deneyimliyorlar.
Kastamonu Üniversitesi tarafından hazırlanan “Güçlü Anne Güçlü Özel Birey” projesi sayesinde özel bireyler ile anneleri, kurslarda yaptıkları etkinliklerle hem öğreniyor hem de hoşça vakit geçiriyor.
Burdur Valisi Dr. Türker Öksüz başkanlığında İl Koordinasyon Kurulu 2. dönem toplantısı gerçekleşti. Toplantıda 2024 yılı yatırımları ele alındı.
Yorumlar (0)