Burdur milletvekili A. Adayı Hülya Gümüş'den Gölhisar köylerini ziyaret

Köy ziyaretlerini ara vermeden sürdüren Burdur Milletvekili A. Adayı Hülya Gümüş, 'Köylerde üretim azaldı; gençler köy durmak istemiyor' dedi.

CHP Burdur Milletvekili A. Adayı Hülya Gümüş, köy ziyaretlerini sürdürüyor. A.Adayı Gümüş, Gölhisar ilçesine bağlı Çamköy Köyü, Kargalı Köyü, Hisaraltı Köyü, Uylupınar Köyü, Yamadı Köyü ve Yusufça Beldesinde vatandaşları ziyaret etti.

"GENÇLER KÖYDE DURMAK İSTEMİYOR"

Köylerde genç nüfusun her geçen gün azaldığının altını çizen Milletvekili A. Adayı Hülya Gümüş,"Çoğu ilçemizin köylerinde olduğu gibi Gölhisar'ımızın köylerinde de genç nüfus, köyde kalmak istemiyor. Üretim yaparak hayatlarını idame ettirememe sorunları var. Geleceklerinden kaygılılar.Çünkü burada görüştüğümüz çiftçilerimiz üretimi bırakarak topraklarını nadasa bırakmış durumda. Gençler de bu durumu görerek çiftçilikten uzaklaşıyor" ifadelerini kullandı.

"ÇİFTÇİ ELEKTRİK FATURALARINDAN DERTLİ"

Elektrik faturalarının çiftçileri zorladığını dile getiren Gümüş, "Hangi köylümüzle konuşsak bize artan elektrik faturalarından yakınıyor. Yüksek faturalar yüzünden bazı köylerde su pompaları kapatılmış, belirli günlerde açılıyor. İçme suyu sıkıntısı bazı köylerimizde yoğun yaşanıyor. Ekip biçen köylülerimiz de sulama suyunun fahiş fiyatından rahatsız. Eğer biz üretim yapamazsak, tarlamızı ekip biçemezsek, içme suyuna ulaşamazsak nasıl yaşayacağız buralarda diyerek sitemlerini söylüyorlar. Çok haklılar. Biz de onların sesini duyurmaya her zaman devam edeceğiz." diye ifade etti.

"YEM FİYATLARI ÜRETİCİNİN BELİNİ BÜKTÜ"

Yem fiyatlarında yaşanan artışın hayvancılıkla uğraşan köylülerin belini büktüğünü söyleyen Milletvekili A. Adayı Hülya Gümüş, CHP iktidarında üretime, üreticiye ve köylüye sahip çıkacaklarını, kendi kaynaklarımızla, üretimle Türkiye'nin gerçek gücünü ortaya çıkartacaklarını ifade etti.

Köy ziyaretlerine devam edeceğini belirten Gümüş, herkesin derdini dinleyerek, bu dertlerin çözümü noktasında işin takipçisi olacağını belirtti.

CHP Burdur Milletvekili Aday AdayıHülya Gümüşköy ziyaretiCHP BurdurTürkiyeBurdurGölhisar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.