Burdur / Gölhisar

Burdur milletvekili A. Adayı Hülya Gümüş'den Gölhisar köylerini ziyaret

Köy ziyaretlerini ara vermeden sürdüren Burdur Milletvekili A. Adayı Hülya Gümüş, 'Köylerde üretim azaldı; gençler köy durmak istemiyor' dedi.

Burdur milletvekili A. Adayı Hülya Gümüş'den Gölhisar köylerini ziyaret

CHP Burdur Milletvekili A. Adayı Hülya Gümüş, köy ziyaretlerini sürdürüyor. A.Adayı Gümüş, Gölhisar ilçesine bağlı Çamköy Köyü, Kargalı Köyü, Hisaraltı Köyü, Uylupınar Köyü, Yamadı Köyü ve Yusufça Beldesinde vatandaşları ziyaret etti.

"GENÇLER KÖYDE DURMAK İSTEMİYOR"

Köylerde genç nüfusun her geçen gün azaldığının altını çizen Milletvekili A. Adayı Hülya Gümüş,"Çoğu ilçemizin köylerinde olduğu gibi Gölhisar'ımızın köylerinde de genç nüfus, köyde kalmak istemiyor. Üretim yaparak hayatlarını idame ettirememe sorunları var. Geleceklerinden kaygılılar.Çünkü burada görüştüğümüz çiftçilerimiz üretimi bırakarak topraklarını nadasa bırakmış durumda. Gençler de bu durumu görerek çiftçilikten uzaklaşıyor" ifadelerini kullandı.

"ÇİFTÇİ ELEKTRİK FATURALARINDAN DERTLİ"

Elektrik faturalarının çiftçileri zorladığını dile getiren Gümüş, "Hangi köylümüzle konuşsak bize artan elektrik faturalarından yakınıyor. Yüksek faturalar yüzünden bazı köylerde su pompaları kapatılmış, belirli günlerde açılıyor. İçme suyu sıkıntısı bazı köylerimizde yoğun yaşanıyor. Ekip biçen köylülerimiz de sulama suyunun fahiş fiyatından rahatsız. Eğer biz üretim yapamazsak, tarlamızı ekip biçemezsek, içme suyuna ulaşamazsak nasıl yaşayacağız buralarda diyerek sitemlerini söylüyorlar. Çok haklılar. Biz de onların sesini duyurmaya her zaman devam edeceğiz." diye ifade etti.

"YEM FİYATLARI ÜRETİCİNİN BELİNİ BÜKTÜ"

Yem fiyatlarında yaşanan artışın hayvancılıkla uğraşan köylülerin belini büktüğünü söyleyen Milletvekili A. Adayı Hülya Gümüş, CHP iktidarında üretime, üreticiye ve köylüye sahip çıkacaklarını, kendi kaynaklarımızla, üretimle Türkiye'nin gerçek gücünü ortaya çıkartacaklarını ifade etti.

Köy ziyaretlerine devam edeceğini belirten Gümüş, herkesin derdini dinleyerek, bu dertlerin çözümü noktasında işin takipçisi olacağını belirtti.

Burdur milletvekili A. Adayı Hülya Gümüş'den Gölhisar köylerini ziyaretBurdur milletvekili A. Adayı Hülya Gümüş'den Gölhisar köylerini ziyaretBurdur milletvekili A. Adayı Hülya Gümüş'den Gölhisar köylerini ziyaretBurdur milletvekili A. Adayı Hülya Gümüş'den Gölhisar köylerini ziyaretBurdur milletvekili A. Adayı Hülya Gümüş'den Gölhisar köylerini ziyaretBurdur milletvekili A. Adayı Hülya Gümüş'den Gölhisar köylerini ziyaretBurdur milletvekili A. Adayı Hülya Gümüş'den Gölhisar köylerini ziyaretBurdur milletvekili A. Adayı Hülya Gümüş'den Gölhisar köylerini ziyaretBurdur milletvekili A. Adayı Hülya Gümüş'den Gölhisar köylerini ziyaret

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (2)

ahmet can

1 yıl önce / 03.03.2023

Hasan tutumlu galiba ülkenin halinden gidişatından çok memnunsun tavuk yemi çuvalı 450 TL inek süt yemi 350 TL olmuş 1 çuval gübre 700 TL 1 ev olmuş milyonlar sen tutmuşsun bi yok belediye falan filan ankarada melih gökçek parsel parsel satmış yemiş peşkeş çekmiş yandaşlarına herkesde bunu biliyor ama yok yandaş olsunda hırsız olsun mantığında sizin bu kafayla bişey olmaz.

  |   Beğenmedim 0   |   Cevapla

Hasan Tutumlu

1 yıl önce / 02.03.2023

Hep aynı terane hep aynı seçim bitene kadar yüz defa gider gelirsiniz çözüm yine hükümet 'de biter.Mazot traktör yem v.s vereçektiniz noldu.Tarımı bitiren siz degilmiydiniz amerikan bankası na hipotek ederken her şeye kota koyarak neler ekilmez biçilmez oldu.Google amçaya bi yaz 'da bakın.Allah size bir daha fırsat vermesin istanbul ankara denedi her şey çok güzel oldu

  |   Beğenmedim 0   |   Cevapla

İlgili Haberler

CHP Burdur'da sizin adayınız kim ? Hemen Ankete Katıl, destek ol
Yaşam

CHP Burdur'da sizin adayınız kim ? Hemen Ankete Katıl, destek ol

Burdur CHP'de 11 aday adayı, aday olmak için başvurularını tamamladı. Peki sizin adayınız kim? Bu sayfa üzerinden oyunuzu kullanarak adayınıza destek olabilirsiniz...

Burdur Milletvekili A. Adayı Hülya Gümüş; 'Güzel günler gelecek'
Bölgesel

Burdur Milletvekili A. Adayı Hülya Gümüş; 'Güzel günler gelecek'

CHP Burdur Milletvekili Aday Adaylarından İzzet Akbulut, Hülya Gümüş ve Meltem Akyol, CHP Yeşilova İlçe Örgütü'nün davetiyle vatandaşlarla buluştu.

CHP Burdur Milletvekili A. Adayı Hülya Gümüş, kadınların sesi olacak
Bölgesel

CHP Burdur Milletvekili A. Adayı Hülya Gümüş, kadınların sesi olacak

Cumhuriyet Halk Partisi Burdur Milletvekili aday adayı Hülya Gümüş, 14 Mayıs'ta yapılacak olan seçim kapsamında çalışmalarını sürdürüyor.

Burdur CHP'de 28'nci dönem milletvekili aday adayları açıklandı
Bölgesel

Burdur CHP'de 28'nci dönem milletvekili aday adayları açıklandı

Burdur'da Cumhuriyet Halk Partisi aday adayları başvuru süreci sona ermesiyle CHP Burdur aday adayları da belli oldu. İşte detaylar...

Burdur Milletvekili A. Adayı Recep Mutlucan'dan NNC Medyaya ziyaret
Bölgesel

Burdur Milletvekili A. Adayı Recep Mutlucan'dan NNC Medyaya ziyaret

Burdur'dan Milletvekilliği aday adaylık başvurusu yapan CHP Burdur Milletvekili Aday Adayı Recep Mutlucan, NNC Medya'yı ziyaret etti.

Burdur CHP Milletvekili A. Adayı Hülya Gümüş'ten STK'lara ziyaret
Bölgesel

Burdur CHP Milletvekili A. Adayı Hülya Gümüş'ten STK'lara ziyaret

CHP Burdur Milletvekili Aday Adayı Hülya Gümüş, çalışma ve ziyaretlerine dur durak vermeden devam ediyor. STK'ları tek tek ziyaret etti. İşte detaylar...