Antalya’da Muratpaşa Belediyesi’nin 8’incisini düzenlediği Antalya Edebiyat Günleri, Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde 2004’te vefat eden Necati Abacı’nın portrelerden oluşan ‘Sanat İnsanları’ isimli sergisinin açılışıyla başladı. Grafiker, karikatürist, sanat yönetmeni Necati Abacı’nın İbrahim
Karaoğlu küratörlüğünde gerçekleşen sergisine Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal eşi Ümran Uysal’la katılırken Abacı’nın eşi Emine Abacı ve ağabeyi Serhat Abacı da açılışta yer aldı. Sergide, Abacı’nın sanat insanlarının kişilik özelliklerinden semboller kullanarak, minimalist
desenlerle oluşturduğu ünlü edebiyatçılarında portreleri sanatseverlerle buluştu. Açılışta konuşan Abacı’nın eşi Emine Abacı, sergiyi Antalya’ya gelmesini sağlayan Başkan Uysal’a teşekkür etti. Başkan Uysal ise “Abacı, hem grafik hem karikatür alanında kendine özgü çok farklı çizileri olan
bir sanatçı. Ben de öğrencilik yıllarımda takip ederdim” dedi. Başkan Uysal, şunları söyledi: “Antalya’mız dünyanın en eşsiz coğrafyalarından biri. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de vaktiyle söylediği gibi muhtemelen dünyanın en güzel yeri. Dünyanın en güzel yerini sanatla buluşturmak,
sanatı hep gündemde tutmak, adeta ilahi bir sanat eseri gibi Akdeniz’in kıyısında uzanan bu coğrafyayı ölümlü insanların tasavvurlarıyla renklendirmek ve bütünleştirmek zannederim bizim gibi kamu yöneticilerinin temel görevlerinden bir tanesidir. O görevi kısmen dahi olsa ifa edebiliyor
olmanın mutluluğunu, coğrafyanın eşsiz estetiği karşısında yapacağımız her şeyin biraz eksik kalacağının burukluğunu da yaşıyoruz aynı anda.” Sanat İnsanları sergisi, 16 Aralık’a kadar Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde ücretsiz ziyaret edilebilecek.
Mahkeme ihaleyi iptal etti . Başkan Ümit Uysal "30 yıl aradan sonra ilk kez Bambus'ta kamu idaresi olarak bulunuyor olmaktan, yerel yönetim olarak bulunuyor olmaktan, burayı koordine ediyor olmaktan mutluyuz, hayırlı olsun.”
Antalya’da Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, insansı robot Sophia’nın küçük kız kardeşi Desdemona’yla buluştu.
Antalya'nın sevilen ve tanınmış iş insanı Tarkan Göncü’nün oğlu, HMG Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Mert Göncü, Delal Gökalp ile dünya evine girdi. Nikahı Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal kıydı
Voleybol, basketbol, squash, güreş, yüzme, kickboks, cimnastik ve tenis olmak üzere 9 branşta faaliyetlerini sürdüren Antalya Muratpaşa Belediyesi Spor Kulübü’nün 600’e yakın lisanslı sporcusu bulunuyor.
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın, Antalya eski Divan Talya Otel’den Karpuz Kaldıran Özel Eğitim Merkezi Komutanlığı’na kadar uzanan yaklaşık 21 kilometrelik Antalya Lara sahil bandında planlama çalışmalarına başladığı iddialarına tepki gösteren Muratpaşa Belediyesi konuyla ilgili açıklama yaptı..
Antalya Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, CW Enerji Yağlı Güreş Ligi’nde 71 puanla şampiyonluğa ulaşan “Paşa’nın Aslanı” başpehlivan Orhan Okulu’yu İstanbul’da düzenlenen kupa töreninde yalnız bırakmadı.
Yorumlar (0)