Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "10 ilde 1 Mart'a kadar eğitime ara verildi, 71 ilde eğitim 20 Şubat'ta başlıyor." açıklamalarında bulunmuştu. Bakan Özer "Okullar ne zaman açılacak?" sorusuna ilişkin yeni açıklamalarda bulundu.
Bakan Özer, "10 ilimizde eğitim öğretime geçişi il bazlı değil ilçe ve okul bazlı sürdüreceğiz. 3 ayrı kategoride yer alan illerimizde okullarımızın sağlamlık raporlarına göre farklı zamanlarda eğitim öğretime başlayacağız." dedi.
Gaziantep ve Osmaniye'de 13 Mart'ta,
Adana, Kilis, Diyarbakır ve Şanlıurfa'da 1 Mart'ta ve
Adıyaman, Malatya, Kahramanmaraş ve Hatay'da ise 27 Mart'ta okullar açılacak.
Okullarda ikinci ara tatil 17-20 Nisan tarihleri arasında yapılacak. Bu tarihler, Ramazan bayramıyla benzer tarihlere denk gelecek. Normal şartlarda resmi tatillerden olan Ramazan bayramında öğrenciler ek olarak tatil yapıyordu.
2. ara tatil hafta sonları dahil olmak üzere toplam 9 gün sürecek. MEB tarafından nisan tatilinin ertelenmesiyle ilgili resmi bir açıklama paylaşılmadı.
MEB tarafından yayımlanan 2022-2023 takvimi sonrasında okulların kapanacağı tarih belli oldu. Buna göre; ikinci dönem, 13 Şubat 2023 Pazartesi günü başlayacak ve 16 Haziran 2023 Cuma günü sona erecektir. Bu bilgi doğrultusunda okullar 16 Haziran 2023 Cuma günü tatile girecek.
1. DÖNEM: 12 Eylül 2022- 20 Ocak 2023
1. ARA TATİL: 14 - 18 Kasım 2022
YARIYIL TATİLİ: 23 Ocak - 3 Şubat 2023
2. DÖNEM: 6 Şubat - 16 Haziran 2023
2. ARA TATİL: 17 - 20 Nisan 2023
Habertürk
Milli Eğitim Bakanlığı Belgelendirme Hizmet Birimi Tetkik görevlileri, Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde bir denetim yaparak, Miraç Sünnetci’yi ziyaret etti.
Pamukkale Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü görevine atanan Cengiz Sarıca, yeni görevine atandı.
Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde jandarma ekipleri tarafından köylerde başlatılan ‘trafik eğitimleri’ devam ediyor.
2024 YKS sonuçları açıklandı, Burdur Düşünür Eğitim Kurumları öğrencileri büyük başarılar elde etti. Düşünür, Burdur'da eğitimde fark yaratarak öğrencilerin hayallerine ulaşmasında öncü oldu.
Antalya Bilim Merkezi'nin robotik kodlama atölyesini tercih eden öğrenciler, çeşitli uygulamalar aracılığıyla yapay zekayı öğrenmenin ilk adımını attı.
Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesinde kalite birimi çalışanları tarafından Sağlıkta Kalite Standartları (SKS) konulu eğitim verildi.
Yorumlar (0)