Antalya Bilim Merkezi'nin ara tatil için düzenlediği Tematik Bilim Kampı'na katılan çocuklar, okullarına kaliteli zaman geçirmiş şekilde dönüyor
Ara tatil nedeniyle Antalya Bilim Merkezi'nin düzenlediği Tematik Bilim Kampı'na katılan çocuklar, bilimsel çalışmalar yaptı, el becerilerini geliştirirken ufuklarını genişletti, takım oyunları oynadı, bilimsel çalışmaların nasıl olduğuna dair fikir sahibi oldu. Güne Kepez Belediyesi Spor Kulübü'nün cimnastik eğitmenlerince spor yaparak başlayan çocuklar, Kepez Belediyesi Vakfı'nın hazırladığı öğle yemeği ve ardından ara öğünler ile enerji depoladılar. Atölye aralarında Kepez Belediye Tiyatrosu'nun hazırladığı çocuk oyununu izleyen öğrenciler, her gün tiyatrocuların hazırladığı drama dersleriyle de eğlenceli saatler geçerdiler.
Günün sonunda Dokuma Park bünyesindeki müzeler, kütüphane ve sergi salonlarını gezen öğrenciler, kaliteli zaman geçirmiş olarak evlerine döndü. Yaşları 7 ile 14 arasında değişen öğrencilere 7 farklı bilim dalında 6 günlük atölye düzenlediklerini belirten Basın Yayın Halkla İlişkiler ve Bilim Merkezi Müdürü Selim Tıraş, Şubat ayında da yine buna benzer 6'şar günlük 2 kamp daha hazırlayacaklarını duyurdu. Öğrencilerin tatillerini zengin içeriklerle dolu atölyelerde geçirmeleri için her türlü hazırlıkları yaptıklarını belirten Tıraş, bir yandan da hafta içi ve hafta sonları 1,5 saatlik atölyeler sunduklarını söyledi.
Antalya'da Kepez Belediyesi, Duraliler Mahallesi'nde dün meydana gelen hortum felaketinde oluşan olumsuzluklara müdahale etti.
Antalya'da Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz, 650 bine yakın nüfusa sahip Kepez ilçesi için hayati önem taşıyan Deprem Master Planı çalışmalarını yerinde inceleyerek, ekibine destek verdi.
Kepez Belediyesi, iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri ile daha güvenli çalışma ortamları oluşturarak, çalışanların risk bilincini artırıyor ve iş kazalarının önüne geçiyor.
Kepez Belediyesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle, ilçede kuvvetli yağışlarda su baskını yaşanmaması için altyapı çalışması başlattı. Detaylar haberimizde
Antalya Kepez Meslek Eğitim Kursları (AKMEK), hobi ve meslek eğitimlerinden enstrüman ve dil kurslarına kadar 35 farklı alanda ücretsiz eğitim vererek, her yıl yüzlerce kursiyere meslek edinme ve sosyalleşme imkanı sağlıyor.
Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz, içinde 5 adet çeyrek altın bulunan çantayı bularak sahibine teslim eden Temizlik İşleri Personeli Özkan Koçak’ı tebrik ederek altınla ödüllendirdi.
Yorumlar (0)