Bucak Şehit Muhittin Talha Çalışkan Anadolu İmam Hatip Lisesi 9. sınıf öğrencileri, ÇEDES Projesi kapsamında 5 Ekim Perşembe günü Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle ilçe Müftülüğünü ziyaret etti.
Okul idarecileri eşliğinde gerçekleşen ziyarette, öğrenciler ilçe müftüsü İbrahim Keser ile bir araya geldi. Samimi bir sohbetin ardından soru-cevap bölümüne geçildi. Öğrenciler, din görevlilerinin görevleri, camilerin önemi gibi konularda sorularını müftülüğe yöneltti.
Soru-cevap bölümünde başarılı olan öğrenciler, ilçe müftüsü tarafından ödüllendirildi. Öğrencilere ayrıca ikramlarda bulunuldu.
Okul tarafından yapılan açıklamada, "İlçe müftümüz şahsında tüm din görevlilerinin haftasını kutlarız." denildi.
Kestel'de düzenlenen etkinlikte Bucak İmam Hatip Lisesi'nin 1994 mezunları, öğretmenleriyle anılarını tazeledi.
İYİ Parti Burdur Milletvekili Aday Adayı Safa Sönmez, "5 yılda Tek yaptığım şey İmam Hatip Lisesi'ni yıkıp yerine Anaokulu yaptım diye mi siyaset yapacaksın?" dedi.
Bucak'ta Diyanet İşleri Başkanlığı'nın müfredatı çerçevesinde camilerde ve Kur'an kurslarında başlatılan yaz Kur'an kurslarına yoğun ilgi gösteriliyor.
Bucak İlçe Müftülüğü, 7 Haziran Cuma günü saat 21:00'da Müftülük Konferans Salonu'nda 'Kudüs Gecesi' ve 'Kudüs Davamız' konferansı düzenliyor.
Bucak İlçe Müftülüğü ve Aile ve Dini Rehberlik Bürosu, Aile Haftası münasebetiyle ilçede evlilikte 60 yılı geçirmiş olan eşlere aile ziyaretleri gerçekleştirdi. Ziyaretlerde eşlere çiçek ve hediyeler takdim edilirken, uzun ve mutlu bir evlilik hayatının önemi vurgulandı.
Bucak İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen "Aile Her Şeydir" konulu konferans büyük ilgi gördü.
Yorumlar (0)