Burdur'un Bucak ilçesinde baş vaiz olarak görev yapan İsmail Sofoğlu, Karaman'ın Başyayla İlçesine Müftü olarak atandı.
Bucak'ta sevilen isim İsmail Sofoğlu, 3 Ocak 2024 tarihi itibarıyla Başyayla ilçesinde göreve başladı.
İsmail Sofoğlu kimdir?
İsmail Sofoğlu, 1974 yılında Burdur'un Bucak ilçesinde doğdu. Hafızlığını ve İmam Hatip lisesini burada tamamlayan İsmail Sofoğlu, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olduktan sonra, 2001 yılında Diyanet İşleri Başkanlığında vaiz olarak göreve başladı. İtalya'da uzun dönem din görevliliği yapan İsmail Sofoğlu, Burdur'un Bucak ilçesinde Başvaiz olarak görev yaparken 2023 yılında Başyayla İlçe Müftülüğüne atandı.
Arapça ve İtalyanca bilen Sofoğlu evli ve 2 çocuk babasıdır.
Bucak'ta Baş Vaiz olarak görev yapan İsmail Sofoğlu, Karaman İli Başyayla İlçe Müftüsü olarak atandı. Sofoğlu, Bucak ilçesindeki hizmetlerinden dolayı takdir topladı.
Elazığ'da il ve ilçe müftülükleri arasında koordinasyonu sağlamak amacıyla toplantı düzenlendi.
Afyonkarahisar İl Müftü Yardımcısı Ayşegül Müftüoğlu Kurt, Yaz Kur'an Kursları ziyareti kapsamında, Engelsiz Kur’an kursunda eğitim gören öğrenciler ve velileri ile buluştu, sohbet etti.
Afyonkarahisar il Müftülüğü tarafından Mahremiyet ve Çevre Bilinci seminerleri düzenlendi.
Bucak'ta Diyanet İşleri Başkanlığı'nın müfredatı çerçevesinde camilerde ve Kur'an kurslarında başlatılan yaz Kur'an kurslarına yoğun ilgi gösteriliyor.
İzmit Belediyesi ve Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) İzmit Şubesi, merhum İskeçe Müftüsü Ahmet Mete’yi vefatının 2’nci senesinde dualarla andı.
Yorumlar (0)