Bucaklı yazar İlkay Bozkurt, İstanbul Kanlıca Mihrabat Korusu'nda BCA Times Gazetesi tarafından düzenlenen "Altın Kalem Ödülleri" töreninde şiir dalında Altın Kalem Ödülü aldı.
24 Mayıs 2024’de İstanbul Kanlıca Mihrabat Korusunda BCA Times Gazetesi tarafından düzenlenen “Altın Kalem Ödülleri” töreninde Bucaklı yazar İlkay Bozkurt’un kitabı Gölgen Düştü Yüzüme, şiir dalında Altın Kalem Ödülü aldı.
NNC Medya Ailesi olarak yazara, başarılarının devamını diliyoruz.
İlkay Bozkurt, 1983 yılında Burdur'un Bucak ilçesinde doğdu. 2001 yılında Bucak Sağlık Meslek Lisesinden mezun olan İlkay Bozkurt, acil tıp teknisyeni oldu.
Anadolu üniversitesi işletme lisans ve İstanbul üniversitesi sosyal hizmetler lisans bölümünü bitirdikten sonra Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İşletme bölümü yüksek lisans yapan İlkay Bozkurt, 2007-2012 yılları arası Bucak devlet hastanesi acil serviste çalıştım.
2012’den beri Bucak 4 No'lu 112 acil sağlık hizmetleri istasyonunda ATT olarak görevine devam eden İlkay Bozkurt, küçük yaşlarda yazarlık serüvenine başladı. İlk kitabı Gölgen Düştü Yüzüme eseri 2019 yılında yayınlanan İlkay Bozkurt, İkinci kitabı Sinema Caddesi'ni de 2023 yılında yayınladı.
İlkay Bozkurt, ilk kitabı Gölgen Düştü Yüzüme adlı eseriyle Altın Kalem Ödülünü aldı.
Osmangazi Belediyesi’nin yeni senaristlerin ortaya çıkmasını sağlamak ve bu alana ilgi duyan Osmangazililere yeni bir hobi ve yeni bir iş fırsatı sunmak adına düzenlediği Senaryo Yazarlığı Atölyesi’nin en yaşlı üyesi olan 77 yaşındaki emekli avukat Gürhan Gökbayrak, 53 yıllık meslek hayatındaki hatıralarını yazıya dökerek senaryolaştırmak istiyor.
Bilecik Bahçelievler Anaokulu'nun minik öğrencileri 'Yazar Buluşmasında' imzalı kitapların sahibi oldu.
Kütahya'nın Tavşanlı ilçesi Zeytinoğlu Yazma Eser Kütüphanesi kataloglama çalışmaları tamamlandı.
Yazar Berna Güzey'in üçüncü kitabı roman türündeki 'Abus' okuyucuyla buluştu.
2 yıl önce hayat arkadaşını kaybeden Prof. Dr. İsmail Erdoğan, çok sevdiği eşi yaşadığı mutlu günlerin gençlere örnek olması amacıyla çıkardığı ‘Engine Uçurdum Gönül Kuşumu’ kitabının tüm gelirini ise hayır kurumuna bağışlayacak.
Denizli’de emekli Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Mustafa Öselmiş, 1972 yılında başladığı yazarlık hayatında 52 yılda, 62 kitap yazdı.
Yorumlar (0)