Antalya / Kepez

Cemil Meriç Kitaplığı’na 1400 kitap daha bağışlandı

Kepez Belediyesinin halkın kullanımına kazandırdığı DokumaParkta oluşturduğu Cemil Meriç Kitaplığına Cengiz Kaya da şahsi kütüphanesindeki 1400den fazla kıymetli eseri bağışladı.

Cemil Meriç Kitaplığı’na 1400 kitap daha bağışlandı

Cemil Meriç Kitaplığına kitap bağışları sürüyor. Kepez Belediyesinin eski Dokuma Fabrikasına enerji sağlayan köhne trafo binasını restore ederek kütüphaneye dönüştürdüğü Cemil Meriç Kitaplığı için başlattığı kitap kampanyasına Antalyalılardan destek yağıyor. Cengiz Kayada yıllardır şahsi kütüphanesinde biriktirdiği nadide eserleri Cemil Meriç Kitaplığına bağışladı. Kaya kütüphanesindeki 1400ün üzerindeki kitabı Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncüye teslim etti. Belediyenin toplantı salonuna dizilen kitapları inceleyen Başkan Tütüncü Antalyalı kitap kurtları kampanyamıza kitap bağışında bulunmaya devam ediyorlar. Onların katkılarıyla çok müstesna bir koleksiyon oluşuyor bundan dolayı büyük bir mutluluk duyuyoruz. dedi.

KITAPLIKTA 10 BINLERCE KITAP YER ALACAK

Cengiz Kayanın da 1400den fazla kitabı Cemil Meriç Kitaplığına bağışladığını belirten Tütüncü Cemil bey hayatının uzunca bir döneminde aldığı okuduğu kütüphanesine yerleştirdiği üzerinde hatıralar biriktirdiği kitaplarını bizlerle paylaştı. Birçok alanda edebiyattan kişisel gelişime tarihten bir döneme damga vurmuş ansiklopedilere kadar birçok kitap bu koleksiyonun içinde mevcut. Bu koleksiyonla birlikte Cemil Meriç Kütüphanemizde Antalyalı kitap kurtlarına bir koleksiyon hazırlamanın güzel bir kütüphane oluşturacak olmanın heyecanı içerisindeyiz. İnşallah on binlerce kitaptan oluşan güzel bir koleksiyonu kitap dostlarımızın destekleriyle şehrimize kazandıracağız. DokumaParka hayat veren çok önemli bir eseri daha hep birlikte vücuda getiriyoruz. Cengiz Kayaya kıymetli kitaplarını 7 gün 24 saat açık olacak kütüphanemize bağışladığı için çok teşekkür ederim. diye konuştu.

KEPEZE GÜZEL BIR KÜTÜPHANE

Şahsi kütüphanesinde bulunan 1400den fazla kitabı Cemil Meriç Kitaplığına bağışlayan Cengiz Kaya da duyduğu mutluluğu dile getirdi. Kaya Bu kütüphane gençlerin yararlanabileceği güzel kitaplardan oluşan bir müze olacak. Çok seviniyorum. Çok teşekkürler. Başkanımıza da bu duyguyu bana yaşattığı için çok teşekkür ederim dedi.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Başkan Kocagöz Bayram önce Personeli sevindirdi

Başkan Kocagöz Bayram önce Personeli sevindirdi

Kurban Bayramı öncesinde Kepez Belediyesi, çalışanlarının yüzünü güldürdü.

Kepez’de bayram öncesi şehit aileleri unutulmadı
Bölgesel

Kepez’de bayram öncesi şehit aileleri unutulmadı

Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz adına, Başkan Yardımcısı Evrim Yalçın, bayram öncesi Uncalı Şehitliği’nde şehit aileleri ile bir araya geldi.

Kepez'in sportif yaz tatili yoğun ilgi görüyor
Spor

Kepez'in sportif yaz tatili yoğun ilgi görüyor

Öğrencilerin yaz tatillerini verimli geçirmeleri için 9 branşta ‘Yaz Spor Okulları' düzenleyen Kepez Belediyesi Spor Kulübü'ne yoğun talep var.

Kepez’in sutopu takımı ilk 12’de
Bölgesel

Kepez’in sutopu takımı ilk 12’de

Yüzme kurslarındaki yetenekli çocuklardan kurulan Kepez Belediyesi Spor Kulübü U13 Sutopu Takımı, Türkiye’nin ilk 12 takımı arasında yer aldı.

Kepez Belediyesi'nin sünnet kayıtları başladı
Bölgesel

Kepez Belediyesi'nin sünnet kayıtları başladı

Kepez Belediyesi, sünnet kayıtlarının başladığını duyurdu. Çocuğunu sünnet ettirmek isteyen aileler, Belediye Sağlık Merkezi’ne başvurarak kayıt yaptırabilecekler.

Kepez'den Dünya Çevre Günü'nde örnek etkinlik
Bölgesel

Kepez'den Dünya Çevre Günü'nde örnek etkinlik

Kepez Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü'nü, Kent Ormanı'nda düzenlenen renkli ve anlamlı etkinliklerle kutladı.