Antalya / Kepez

Cemil Meriç Kitaplığı’na 1400 kitap daha bağışlandı

Kepez Belediyesinin halkın kullanımına kazandırdığı DokumaParkta oluşturduğu Cemil Meriç Kitaplığına Cengiz Kaya da şahsi kütüphanesindeki 1400den fazla kıymetli eseri bağışladı.

Cemil Meriç Kitaplığı’na 1400 kitap daha bağışlandı

Cemil Meriç Kitaplığına kitap bağışları sürüyor. Kepez Belediyesinin eski Dokuma Fabrikasına enerji sağlayan köhne trafo binasını restore ederek kütüphaneye dönüştürdüğü Cemil Meriç Kitaplığı için başlattığı kitap kampanyasına Antalyalılardan destek yağıyor. Cengiz Kayada yıllardır şahsi kütüphanesinde biriktirdiği nadide eserleri Cemil Meriç Kitaplığına bağışladı. Kaya kütüphanesindeki 1400ün üzerindeki kitabı Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncüye teslim etti. Belediyenin toplantı salonuna dizilen kitapları inceleyen Başkan Tütüncü Antalyalı kitap kurtları kampanyamıza kitap bağışında bulunmaya devam ediyorlar. Onların katkılarıyla çok müstesna bir koleksiyon oluşuyor bundan dolayı büyük bir mutluluk duyuyoruz. dedi.

KITAPLIKTA 10 BINLERCE KITAP YER ALACAK

Cengiz Kayanın da 1400den fazla kitabı Cemil Meriç Kitaplığına bağışladığını belirten Tütüncü Cemil bey hayatının uzunca bir döneminde aldığı okuduğu kütüphanesine yerleştirdiği üzerinde hatıralar biriktirdiği kitaplarını bizlerle paylaştı. Birçok alanda edebiyattan kişisel gelişime tarihten bir döneme damga vurmuş ansiklopedilere kadar birçok kitap bu koleksiyonun içinde mevcut. Bu koleksiyonla birlikte Cemil Meriç Kütüphanemizde Antalyalı kitap kurtlarına bir koleksiyon hazırlamanın güzel bir kütüphane oluşturacak olmanın heyecanı içerisindeyiz. İnşallah on binlerce kitaptan oluşan güzel bir koleksiyonu kitap dostlarımızın destekleriyle şehrimize kazandıracağız. DokumaParka hayat veren çok önemli bir eseri daha hep birlikte vücuda getiriyoruz. Cengiz Kayaya kıymetli kitaplarını 7 gün 24 saat açık olacak kütüphanemize bağışladığı için çok teşekkür ederim. diye konuştu.

KEPEZE GÜZEL BIR KÜTÜPHANE

Şahsi kütüphanesinde bulunan 1400den fazla kitabı Cemil Meriç Kitaplığına bağışlayan Cengiz Kaya da duyduğu mutluluğu dile getirdi. Kaya Bu kütüphane gençlerin yararlanabileceği güzel kitaplardan oluşan bir müze olacak. Çok seviniyorum. Çok teşekkürler. Başkanımıza da bu duyguyu bana yaşattığı için çok teşekkür ederim dedi.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Kepez'in Pati Atölyesinden sokak hayvanları için yuva
Yerel Yönetim

Kepez'in Pati Atölyesinden sokak hayvanları için yuva

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Pati Atölyesi” etkinliği çerçevesinde sokak hayvanlarının barınmaları için öğrencilerle beraber kulübe yaptı.

Geleceğin sürücü adaylarına trafik eğitimi
Yerel Yönetim

Geleceğin sürücü adaylarına trafik eğitimi

Kepez Belediyesi, Sakarya Bulvarı’ndaki Trafik Eğitim Parkı’nda, geleceğin sürücü adayları çocukları, teorik ve pratik eğitimle trafik kuralları karşı bilgilendiriyor.

Dört çocuk annesi hamile tekvandocu kuşak atladı
Spor

Dört çocuk annesi hamile tekvandocu kuşak atladı

Her yaşa hitap eden Kepez Belediyesi Spor Kulübü’nün tekvandocularının kuşak sınavına katılan 3 aylık hamile Seher Gözükızıl, spor tutkusuyla dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Projesi Kepez’de
Bölgesel

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Projesi Kepez’de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı ‘81 İle 81 Millet Ormanı’ projesi çerçevesinde Kepez ilçesinde 450 hektarlık alanda Millet Ormanı kuruluyor.

Fabrikanın trafo binası kütüphane oldu
Yerel Yönetim

Fabrikanın trafo binası kütüphane oldu

Kepez Belediyesi’nin eski Dokuma Fabrikası’na enerji sağlayan trafo binasını kütüphaneye dönüştürdüğü Cemil Meriç Kütüphanesi 2’nci yaşını, okurları ve kitap bağışçılarıyla beraber ‘Pilav Günü’ etkinliği ile kutladı.

Kepez'in müzeleri, Müzeler Haftası'nda ücretsiz
Etkinlik

Kepez'in müzeleri, Müzeler Haftası'nda ücretsiz

Uluslararası Müzeler Haftası dolayısıyla 18-25 Mayıs tarihleri arasında Kepez Belediyesi'nin ilçeye kazandırdığı müzeler ücretsiz olarak gezilebilecek.