Denizli

Denizli Umut Çocukları Koruma ve Yaşatma Derneği Müftü pamukla buluştu

Denizli Umut Çocukları Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Nesrin Akbeyik ve dernek üyeleri, İl Müftüsü Abdullah Pamuklu’nun konuğu oldu.

Denizli Umut Çocukları Koruma ve Yaşatma Derneği Müftü pamukla buluştu

DENİZLİ (İHA) - Denizli Umut Çocukları Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Nesrin Akbeyik ve dernek üyeleri, İl Müftüsü Abdullah Pamuklu’nun konuğu oldu.

Pamukkale İlçesi’ndeki Allı Cami’de bulunan Denizli Müftülüğü İl Engelli Koordinatörlüğü’ndeki buluşmaya İl Müftüsü Abdullah Pamuklu’nun yanı sıra Dernek Başkanı Nesrin Akbeyik, dernek üyeleri ve aileleri ile müftülük görevlileri katıldı. Ziyarette dernek üyesi Merve Nur Bıyıkoğlu’nun Müftü Pamuklu’ya yazdığı şiir ,Kabe maketi ve hediyeler takdim edildi. İlahilerin okunduğu, duaların edildiği birliktelikte konuşan İl Müftüsü Abdullah Pamuklu, “Hafızelerimizi sosyal medyada izlemiştim. Beğenmiştim Allah-u Teala hafızlıklarını muhafaza etmeyi nasip etsin inşallah. Merve Nur kızımız bize yazdığı şiirinde de belirttiği gibi asıl engellilik gönüllerdeki engelliliktir. Engel diye bir şey yoktur yeter ki Allah’ını peygamberini tanıyıp sorumluluklarımızın bilincinde olduktan sonra engel diye bir şey yoktur. Engel bunu anlayamamaktır. Sizler bunun farkındasınız. Bunun güzel mükafatını da yaşamışsınız. Türkiye’de ilk defa Umreye gidilmiş, bu güzel bir heyecan. Diyanet İşleri Başkanlığımız gençlik kollarıyla da geçen sene başlattı. Çok güzel bir etkinlik oldu. Bunlar güzel hatıralar. Kimsenin hayal edemedi, düşünemediği şeyleri şükürler olsun gerçekleştirmiş olduk” dedi.

Denizli Umut Çocukları Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Nesrin Akbeyik ise,”2005 yılında kurulan bir derneğiz. 18 yaşındayız şu anda. Derneğimizi bir delikanlı bir genç kızımız gibi görüyoruz. Ayrıca derneğimizin adını Umut Gemisi koyduk. Bu gemiye binen bir daha inmiyor. Siz de bu vesileyle binmiş oldunuz. Biz cevherlerimizle birlikte kocaman bir aileyiz” diye konuştu.

 

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Meral Öksüz, çocuklara sevgi dolu bir dokunuş yaptı
Bölgesel

Meral Öksüz, çocuklara sevgi dolu bir dokunuş yaptı

Burdur Valisi Türker Öksüz'ün eşi Meral Öksüz, engelli ve koruma altındaki çocuklarla buluşarak onlara sevgi dolu bir dokunuş yaptı.

Sude Naz Çizdi, Gerçek Oldu! -Haberler
Yaşam

Sude Naz Çizdi, Gerçek Oldu! -Haberler

Elazığ’da Tüm Sağlıkta Çalışanlar Derneği (TÜSÇAD), ilkokul öğrencisi Sude Naz’ın hayalini gerçeğe dönüştürdü. Küçük kızın çizdiği resime göre odası TÜSÇAD Elazığ Şube Başkanı İlhan Şen ve dernek üyeleri tarafından yeniden düzenlendi. Sude, okul çıkışında odasını görünce büyük mutluluk yaşadı.

İftar Buluşmaları Programında Çerkesler Bir Arada!
Etkinlik

İftar Buluşmaları Programında Çerkesler Bir Arada!

Samsun Adige Kültür Derneği tarafından iftar buluşmaları programı düzenlendi. Programda, Samsun ve ilçeleri ile çevre illerde yaşayan Çerkesler bir araya getirildi.

Topçu İftar Programında Öğrenciler ile Bir Arada
Etkinlik

Topçu İftar Programında Öğrenciler ile Bir Arada

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Yerli Düşünce Derneğinin düzenlediği iftar programında Türk cumhuriyetlerinden gelip Türkiye’de eğitim gören öğrencilerle bir araya geldi.

Polis'ten, derneklere baskın
3. Sayfa

Polis'ten, derneklere baskın

Çorum’un İskilip ilçesinde polis ekiplerinin iki aydı dernekte yaptığı aramada uyuşturucu madde ve silah ele geçirildi.

Kayseri'de Duygulandıran Saç Kesimi Etkinliği
Etkinlik

Kayseri'de Duygulandıran Saç Kesimi Etkinliği

Öğrenciler keyifli vakit geçirirken, dernek başkanı "Gönüllerine dokunmak istedik" dedi.