İlyas Delen, Burdur'un Bucak ilçesine bağlı Kocaaliler Beldesinde doğdu. İlk, orta eğitimini Kocaaliler'de tamamlayan İlyas Delen, lise eğitimini Bucak Şehit Ayfer Gök Lisesinde tamamladı. Konya Selçuk Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık önlisans programından mezun olan İlyas Delen, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde Lisans eğitimini tamamladı.
Siyasi hayatına 2018 yılında AK Parti Bucak yönetim kurulu üyeliği ile başlayan İlyas Delen, 2018-2023 yılları arasında AK Parti Bucak İlçe Başkanlığında değişik kademelerinde görev aldı. İlyas Delen, 31 Mart 2024 mahalli idareler seçiminde AK Parti Kocaaliler Belediye Başkan Adayı oldu.
2012 yılından bu yana Sigortacılık mesleğine devam eden Delen, evli ve 1 çocuk babasıdır.
Kocaaliler Belediye Başkanı İlyas Delen, beldesinin ihtiyaçlarını karşılamak için Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ile görüştü. Görüşmede Kocaaliler Belediyesi'nin ihtiyaç duyduğu araç ve gereçlerin yanı sıra 2.000.000 lira nakdi yardım talebi de görüşüldü.
AK Parti Burdur Milletvekili Mustafa Oğuz, beraberindeki heyet ile birlikte Melli'de Belediye Başkanı seçilen İlyas Delen'e ziyarette bulundu.
Ağlasun Belediye'since düzenlenen iftar programı Ramazan Ayının maneviyatında birlik ve beraberlik mesajı verdi.
Burdur'un Bucak ilçesine bağlı Kocaaliler Beldesinde, 31 Mart'ta yapılan yerel seçimlerin ardından yeni başkan İlyas Delen oldu.
Burdur'un Bucak ilçesine bağlı Kocaaliler Beldesinde seçimi kazanarak Melli'nin en genç belediye başkanı seçilen İlyas Delen, mazbatasını aldı.
Kocaaliler'de yeni bir dönem başlıyor! İlyas Delen, hizmete başlarken halkının güçlü desteklerini yanında hissediyor. Birlik ve beraberlikle, vaat ettiği projeleri hayata geçirmek için kararlılığıyla hareket ediyor.
Burdur'un Bucak ilçesi Kocaaliler Beldesinde oy sayımının tamamlanması ile İlyas Delen, Kocaaliler Belediye Başkanı seçildi. İşte detaylar...
AK Parti Burdur Milletvekilleri Mustafa Oğuz ve Adem Korkmaz, Burdur'un Bucak ilçesine bağlı Kocaaliler Beldesi'nde hizmete giren 112 Acil Yardım İstasyonu'nda açıklamada bulundular.
AK Parti Kocaaliler Belediye Başkan Adayı İlyas Delen, babası için düzenlediği iftar programında önemli açıklamalarda bulundu.
Kocaaliler Beldesi AK Parti Belediye Başkan Adayı İlyas Delen ve Burdur Milletvekili Mustafa Oğuz, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'u ziyaret ederek beldenin kalkınmasına yönelik projeleri görüştüler.
Burdur Bucak AK Parti Kocaaliler Belediye Başkan Adayı İlyas Delen, Kocaaliler için 2024 yatırım programına A2 tipi 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonu yapılacağını müjdeledi.
AK Parti Kocaaliler Belediye Başkan Adayı İlyas Delen tarafından hazırlanan liste belli oldu. Listede her kesimden temsilcilere yer verildi. İşte AK Parti Kocaaliler belediye meclis üyesi aday listesi...
Kocaaliler Belediye Başkan Adayı İlyas Delen, 6 ana başlıkta 45 projeden oluşan seçim programını açıkladı. Delen'in vizyon projeleri arasında TOKİ konutları, kapalı spor salonu, mesleki lise, millet bahçesi, 112 sağlık istasyonu, üniversite öğrencilerine burs, incir kooperatifi, GES projeleri ve daha fazlası yer alıyor.
AK Parti Kocaaliler Belediye Başkan Adayı İlyas Delen, seçim koordinasyon merkezinin açılışıyla çalışmalarına start verdi. Yoğun katılımla gerçekleşen törende Delen, projelerini anlattı ve Kocaaliler'i hak ettiği yere taşımak için gece gündüz çalışmaya hazır olduğunu söyledi.
AK Parti Kocaaliler Belediye Başkan adayı kim oldu? AK Parti haftalardır beklenen Kocaaliler Belediye Başkan adayını açıkladı. AK Parti Kocaaliler Belediye Başkan adayı İlyas Delen oldu. İlyas Delen kimdir? Detaylar haberimizde...
İlyas DELEN, Burdur'un Bucak ilçesi Kocaaliler Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunda bulundu.