İstanbul

Hüseyin Yayman, internet medyasının sorunlarını çözmek için çalışacak

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, internet medyasının sorunlarını çözmek için çalışacaklarını belirterek, "İnternet medyasının derdi benim derdimdir" dedi.

Hüseyin Yayman, internet medyasının sorunlarını çözmek için çalışacak

Hüseyin Yayman: İnternet Medyasının Derdi Benim Derdimdir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı kararnameyle resmen kurulan, 81 il ve 20 ülkede ve binden fazla üyesiyle faaliyetlerini sürdüren Türk İnternet Medya Birliği (TİMBİR) heyeti TBMM’de TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman ile bir araya geldi.

“Gazetecilik Daha da Önemli Hale Gelecek”

TBMM Dijital Mecralar Komisyon Başkanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, dijital medyanın gazetecilik alanında önemli bir role sahip olduğunu belirterek, “Dijital çok önemli, bu anlatmaya bile gerek yok. Artık New York Times’ın bile dijitale geçtiği ve internet sayfaları üzerinden yayıncılık yaptığı bir dönemde ve kişiselleşen medyanın geldiği noktayı gördüğümüzde ne kadar doğru bir iş yaptığınız ortaya çıkmakta. En önemli sorunlardan bir tanesi çözüldü: İnternet medyasının bir kimlik kazanması. Basın yasası yenilendi. Günümüzde gazetecilik mesleği, bütün meslekler önemini yitirse de önemini yitirmeyecek hatta daha da önemli hale gelecek” dedi.

TİMBİR Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa, TİMBİR’in çalışmaları hakkında bilgi verdi. Dr. Basa şu ifadelerini kullandı:

“Biz ayaklarımız yere bassın diye Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’ne başvurduk. 20’ye yakın kurumdan görüş aldık. Türkiye’de olmayan bir şeyi yaparak 104 kurucu ile birliğimizi kurduk. Cumhuriyet’ten bu yana 52 tane birlik kurulmuş bu kapsamda. Biz 53’üncü birliğiz. Bu da Cumhurbaşkanı’mızın bize olan güvenini gösteriyor. Kendisine de çok teşekkür ederiz. 81 ilde temsilcimiz var, Türkiye’nin en iyi gazetecileri. Ortak alanımız internet haber siteleri üzerinden bir araya gelmek.”

Kuruluş Belgesi Sunuldu

TİMBİR Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa görüşmede TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Yayman’a, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı TİMBİR’in kuruluş kararname belgesini takdim etti.

Güvenli internet medyası, manipülasyon ve dezenformasyonun önemine değinen TİMBİR Genel Başkan Vekili Av. Cüneyd Altıparmak ise kaleme aldığı ‘Güncel Hukuk Yazıları’ adlı kitabını hediye ettiği Yayman’a, TİMBİR Ege Bölge Başkanı Serap Ülkü Özdemir de Muğla’nın Kavaklıdere ilçesinde üretilen özel el işlemeli bakır sağanlık içerisinde Muğla lokumu hediye etti.

Genel Müdür Kaçar Yayman’a BHA’yı Anlattı

Birlik Haber Ajansı (BHA) Genel Müdürü Muhammet Kaçar, ajansın çalışmaları ile ilgili Hüseyin Yayman’a bilgi verdi. Kaçar, 81 il ve 20 ülkeden güncel, siyasi, ekonomik ve spor alanındaki gelişmeleri İnternet medyasına aktardıklarını söyledi.

TİMBİR ve BHA Heyeti;

TBMM Dijital Mecralar Komisyon Başkanı ve Hatay Milletvekili Yayman’ı ziyaret eden TİMBİR heyeti şu isimlerden oluştu;

Dr. Süleyman Hasan BASA – TİMBİR Genel Başkanı

Av. Cüneyd Altıparmak – TİMBİR Genel Başkan Vekili

Muhammet KAÇAR – Birlik Haber Ajansı (BHA) Genel Müdürü

Cengiz AKSAN – TİMBİR Başkan Yardımcısı

Semra A. AKYÜREK – TİMBİR Başkan Yardımcısı

Adil KOÇALAN – TİMBİR Başkan Yardımcısı

Serap Ülkü ÖZDEMİR – TİMBİR Ege Bölge Başkanı

Abdurrahman AKSU – TİMBİR Genel Sekreter

Mehmet AYDIN – TİMBİR Başkan Yardımcısı

Fatih TÜTEN – TİMBİR Danışma Kurulu Üyesi

Muammer BALOĞLU – TİMBİR Zonguldak Temsilcisi

Muammer BOSTAN – TİMBİR Sayman Üyesi

Özkan DİKMEN – TİMBİR Trakya Bölge Başkanı

Selçuk ÖZDEMİR – TİMBİR Erzincan Temsilcisi

Veysel CINCIK – TİMBİR Hatay Temsilcisi

Özkan KARAKAYA –BHA Ardahan Temsilcisi

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 11
  ALKIŞ
 • 8
  SEVDİM
 • 7
  BEĞENDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Burdur'da internet sitelerine işlem! Kapatılanlar var
Bölgesel

Burdur'da internet sitelerine işlem! Kapatılanlar var

Burdur İl Jandarma Komutanlığı Siber Şube ekipleri tarafından yapılan siber devriye çalışmalarında, terör örgütü propagandası yapan 2 internet sitesi ile yasa dışı bahis, kumar ve oltalama sitelerine yönelik operasyon düzenlendi.

Yüksek kar vaadiyle 18 kişiyi dolandırdı
3. Sayfa

Yüksek kar vaadiyle 18 kişiyi dolandırdı

Kayseri’de internet bankacılığı üzerinden yüksek kar vaadiyle 18 kişiyi yaklaşık 14 milyon TL dolandırdığı tespit edilen şahıs, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerince yakalandı.

Destek yürürlüğe girdi! Vergisiz telefon ve internet desteği alacaklar!
Yaşam

Destek yürürlüğe girdi! Vergisiz telefon ve internet desteği alacaklar!

Üniversite öğrencileri için başlatılan vergisiz telefon ve internet desteği başvuruları başladı. Başvuru şartları, destek miktarı, nasıl başvurulacağı ve diğer detaylarla ilgili 9 soruda tüm bilgiler.

Türkiye’de en yavaş internet operatörü belli oldu
Yaşam

Türkiye’de en yavaş internet operatörü belli oldu

Speedtest verilere göre Türkiye’de ortalama hızlar dikkate alındığında en yavaş internet Vodafone tarafından sağlanıyor.

100’üncü yıla özel ışık hızında 100 Mbps
Yaşam

100’üncü yıla özel ışık hızında 100 Mbps

Dijital servislerinde sunduğu ayrıcalıkların yanı sıra 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda tüm kullanıcılarına Salla Kazan’la 10 GB internet hediye eden Turkcell, bu kez de fiber sürprizi yaptı.

TİMBİR, internet medyasının sesi
Yaşam

TİMBİR, internet medyasının sesi

TİMBİR, Türkiye'nin en büyük internet medya birliğidir. 1000'e yakın üyesiyle internet medyasının sesi olan TİMBİR, internet medyasının kalitesini artırmak ve dezenformasyonla mücadele etmek için çalışıyor.